• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Karta Motorowerowa

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
marcinek998
Weteran
Weteran
Posty: 272
Rejestracja: sob 21 kwie, 2012
Lokalizacja: DÂąbrowiec,Wolbrom,Olkusz

Karta Motorowerowa

Postautor: marcinek998 » pt 26 wrz, 2014

Siema mam kartę motorowerową czy muszę ją wymienić na prawo jazdy AM
czy mogę na motorowerowej jeździć
Ile kosztuje mniej więcej wymiania
Projekt Romet c1 Trail City

https://facebook.com/rometc1bymarcin


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: n0r3k » pt 26 wrz, 2014

100,50zł, musisz.
ps. jeżeli masz dopiero 16 lat a jeszcze nie wymieniłeś karty na AM, to ona już jest nie ważna. także bardziej opłaca ci sie zrobić A1.
Ostatnio zmieniony pt 26 wrz, 2014 przez n0r3k, łącznie zmieniany 1 raz.
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
konami1997
Majster
Majster
Posty: 88
Rejestracja: sob 26 sty, 2013
Lokalizacja: CiechanĂłw.Mazowieckie

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: konami1997 » pt 26 wrz, 2014

Do 18 lat nie trzeba,ponieważ karta jest dalej aktualna :)

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: n0r3k » pt 26 wrz, 2014

konami1997, racja, zapomniałem że już 18 skończyłem... :P
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
marcinek998
Weteran
Weteran
Posty: 272
Rejestracja: sob 21 kwie, 2012
Lokalizacja: DÂąbrowiec,Wolbrom,Olkusz

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: marcinek998 » ndz 28 wrz, 2014

a jak będę mieć 18lat to nie będę mógł jeździć
Projekt Romet c1 Trail City



https://facebook.com/rometc1bymarcin


Awatar użytkownika
thobi317
Weteran
Weteran
Posty: 574
Rejestracja: ndz 26 sie, 2012
Lokalizacja: Olkusz

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: thobi317 » pn 29 wrz, 2014

marcinek998, na dowód nie będziesz mógł jeździć ale na każdą inną kategorię prawajazdy ( B, T, A, itd... ) będziesz mógł się poruszać motorowerem ( tak słyszałem ). no i karta jest ważna do 18 roku życia, nie trzeba wymieniać, sam dalej śmigam na karcie xd
:)

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: n0r3k » pn 29 wrz, 2014

thobi317, skoro skończyłem 18 po wejściu przepisów to twoja karta już jest nie ważna. jeżeli się skończyło 18 przed wejsciem tych przepisów to lajt, a jak po to karta jest wazna tylko do 18 roku zycia, potem trzeba wymienić, ja nie zdążysz to przepada
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
thobi317
Weteran
Weteran
Posty: 574
Rejestracja: ndz 26 sie, 2012
Lokalizacja: Olkusz

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: thobi317 » pn 29 wrz, 2014

n0r3k, to wiem :D przed którymś tam stycznia 2013 roku jak ktoś miał 18 lat do może się poruszać na dowód
:)

Awatar użytkownika
kukasz11
Majster
Majster
Posty: 127
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013
Lokalizacja: Okolice OÂświĂŞcimia

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: kukasz11 » czw 02 paź, 2014

Wymiana karty motorowerowej na Am kosztuje 100zł,50gr :) Jeśli skończyłeś 18 przed uchwaleniem przepisów 19 stycznia 2013r możesz jezdzic też na dowód osobisty jeśli nie skończyłeś nie możesz jezdzić na dowód osobisty :) Jeśli masz np kat A1 to od razu masz uprawnienia na Am prawo jazdy Am kosztują w granicach od 700-1000 zł :) Zależy też za którym razem zdasz
450-500zł-Tam gdzie się uczysz jezdzić nie pamiętam jak to się zwie :D
bad lekarskie-60-80zł
część teoretyczna-30zł bez względu na kategorie
część praktyczna-140zł :) Tylko AM pozostałe kategorie A1,A2,A-180zł
Trzeba też się liczyć że paliwo też kosztuje i trzeba jakoś dojechać na te wszystkie egzaminy/kursy :D + jakaś książka,płytka z testami ponieważ nie zawsze w cenie tych kursów dostajesz płytkę z pytaniami a jak już dostaniesz to taka która ma masę błędów i nie warto się z niej uczyć przepisów nawet :> Trzeba uważać bo pytania są bardzo podchwytliwe i nie które nie mają sensu, myślę że pomogłem <luzik>
Ostatnio zmieniony czw 02 paź, 2014 przez kukasz11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: Alpen » czw 02 paź, 2014

U mnie AM kosztuje 500zł i ma się już wliczone egzaminy. :)
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
kukasz11
Majster
Majster
Posty: 127
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013
Lokalizacja: Okolice OÂświĂŞcimia

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: kukasz11 » czw 02 paź, 2014

Alpen, To raczej nie możliwe :D wychodziło by na to że za 340zł uczą cię jezdzić po placu manewrowym i po mieście a ceny zaczynają się od 450 :P
Ogar900
120cm Mrf Lifan *,*
Tjuning mugen i ch** xD :D

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: Olo » czw 02 paź, 2014

Powiem na przykładzie. Kolega z klasy jechał gb streetem i koleś puszką wymusił pierwszeństwo, moto do kasacji a kolega trafił do szpitala połamany. Po wyjściu ze szpitala dostał wezwanie do sądu, że jest sprawcą wypadku bo nie miał am, a kartą motorowerową i dowodem (18 lat) może sobie podetrzeć pupe :/ to jest POLSKA!!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: n0r3k » czw 02 paź, 2014

bo jak już miał 18 lat a nie wymienił karty na am to tak jakby uprawnień nie miał.
a co do sądu to w ch*** walą, dla sądu ważny jest winny mimo tego czy ma uprawnienia czy nie, także winnym MUSZĄ uznać puszkarza, a to że kolega poniesie konsekwencje to inna sprawa. no przynajmniej tak powinno być :)
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: Alpen » pt 03 paź, 2014

kukasz11, Jak na AM to masz może z 10h jazdy łącznie, to 1000zł nie będą wołać za to, tym bardziej, że robi się to na chińczyku z tesco (u mnie tak jest) http://www.csturbo.pl/index.php?option= ... &Itemid=53
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
kukasz11
Majster
Majster
Posty: 127
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013
Lokalizacja: Okolice OÂświĂŞcimia

Re: Karta Motorowerowa

Postautor: kukasz11 » pt 03 paź, 2014

Alpen, no właśnie
* AM – 500 zł i w tym masz 20 godzin 10godz-To puszczają jakieś filmy o ruchu drogowym i manekiny itp a 10 godz uczysz się jezdzić a potem miasto :) jezdzisz na tym chińczyku z tesco :) + do tego bad lekarskie,testy i już masz koło 700-800zł :D Najgorsze jest to jak ktoś nie umie jezdzić jakąś biegówką tylko się uczył na skuterku potem na egzaminie czemu oblany ? bo strącił pan 2 słupki xD.....
Ogar900

120cm Mrf Lifan *,*

Tjuning mugen i ch** xD :D



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron