• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Rozmowy o motoryzacji.
Mati50
Specjalista
Specjalista
Posty: 250
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Lokalizacja: StrykĂłw

Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Mati50 » wt 15 kwie, 2014

Siema ostatnio padl mi silnik . Okazalo sie ze wal sie rozlecial , cylinder do wymiany , sprzeglo i tam reszta . Wydatek z robocizna wyniosl mnie 430 zł. Dodam ze to byl przerobony silnik z 50 na 110. Wiec jak nowy silnik 110 czy remontowac to ???
Jak cos to mam na wydanie 700 zł.
Ostatnio zmieniony wt 15 kwie, 2014 przez Mati50, łącznie zmieniany 1 raz.


Adrianek
Specjalista
Specjalista
Posty: 154
Rejestracja: ndz 16 cze, 2013
Lokalizacja: ÂŚwiedziebnia

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Adrianek » wt 15 kwie, 2014

Nie ma gorzej awaryjnych silników niż 110 wg mojego zdania.. oryginalny 50 potem przerobiony na 72 i to śmiga bez najmniejszych problemów tysiące km bez roboty a 110 potrafiłem dwa razy w tygodniu silnik rozpoławiać bo jak nie karter pękł to skrzynia padła to stuki jakieś sprzęgło przestało działać boże..

Mati50
Specjalista
Specjalista
Posty: 250
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Lokalizacja: StrykĂłw

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Mati50 » wt 15 kwie, 2014

chyba lifana 120 . Ale tam znowu jest słabe ładowanie

Awatar użytkownika
Volumne
Weteran
Weteran
Posty: 542
Rejestracja: pn 25 mar, 2013
Lokalizacja: PorĂŞba

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Volumne » wt 15 kwie, 2014

Do lifana 120 zawsze można dokupić ale da się zrobić na oryginalnych cewkach wystarczające ładowanie wystarczy się popytać chłopaków
Obrazek

Mati50
Specjalista
Specjalista
Posty: 250
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Lokalizacja: StrykĂłw

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Mati50 » wt 15 kwie, 2014

chlopaki zdecydowalem na tego lifana 120. A nie mozna go gdzies indziej kupic zeby bylo szybcie i w miare tanio?

A mam pytanie mam gaznik pz22 podejdzie to Lifana 120?


Awatar użytkownika
bartonfigher77
Majster
Majster
Posty: 146
Rejestracja: sob 13 paź, 2012
Lokalizacja: DÂługie

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: bartonfigher77 » wt 15 kwie, 2014

Mati50, MRF ma 120.
Gaźnik pz22 podejdzie, ale pełnej mocy nie wyciśniesz na nim.
Trenuj tak, aby za kilka lat usÂłyszaÂł o tobie caÂły Âświat!

Mati50
Specjalista
Specjalista
Posty: 250
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Lokalizacja: StrykĂłw

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Mati50 » wt 15 kwie, 2014

No to git ale wlasnie MRF nie maja ich teraz a ja chcial bym juz miec to cudo :)

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: KucaQ » wt 15 kwie, 2014

Mati50 pisze:zeby bylo szybcie i w miare tanio?

Tylko MRF te silniki ma, a taniej za cholerę nie znajdziesz.
Bayeriche Motoren Werke

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: ReallY » wt 15 kwie, 2014

Mati50, Ja mam ten silnik na gaźniku z przepustnicą 22mm i wylotem na głowicę 27mm na PZ22 nie wyciśniesz wszystkiego, ładowanie co prawda ma dosyć liche, to wystarczy się przyzwyczaić do włączania świateł dopiero jak się ruszy i aku nie musisz ruszać.
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Mati50
Specjalista
Specjalista
Posty: 250
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Lokalizacja: StrykĂłw

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Mati50 » wt 15 kwie, 2014

Dobra dzwonilem do goscia mial ostatni silnik wiec zamowilem bez gaznika . Mam pzreciz pz 22 to mam nadzieje ze wystarczy . Wyjdzie mnie to 790 zł

Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1525
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: kaccerski » wt 15 kwie, 2014

pz 22 to dla tego silnika trochę za mało , minimum musisz mieć 25 mm nie będzie ci sie kręcił do maksylanych obrotów , jak chcesz mieć lepsze ładowanie to musisz przerobić cewkę na niezmasowaną , ja tak mama i prądu mam pod dostatkiem na 2 cewkach :)
"Prowizorka Trzyma Lata ! "
"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "
JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069

router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D

Pozdrawiam :)

Mati50
Specjalista
Specjalista
Posty: 250
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Lokalizacja: StrykĂłw

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Mati50 » śr 16 kwie, 2014

ale to wgl nie bedzie jezdził na pz22? Teraz nie mam kasy juz , jak cos to pod koniec maja kupie.

A jaki tam jest cylinder aluminiowy czy zeliwny?
Ostatnio zmieniony śr 16 kwie, 2014 przez Mati50, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Billy Corgan
Specjalista
Specjalista
Posty: 240
Rejestracja: wt 10 sty, 2012
Lokalizacja: Centrum
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Billy Corgan » śr 16 kwie, 2014

Obrazek

No a na jaki wygląda? :[

Mati50
Specjalista
Specjalista
Posty: 250
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Lokalizacja: StrykĂłw

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Mati50 » śr 16 kwie, 2014

no na aluminiowy ale slyszalem ze ma tulejke zeliwna w srodku .
Mocny on bedzie ten silnik z porownaniem do 110?
Gaznik bede mial pz22 to mam nadzieje ze bedzie jezdzil jakos jak go ustawie dobrze

A jeszcze to jest napewno Lifan go wgl zadnej nakleji ani nic a na ebay pisze na dekielku lifan a tu nie ma . Zeby to jakies chinskie gowno nie bylo ze wsadze do moto odpale i zaraz cos padnie.
Ostatnio zmieniony śr 16 kwie, 2014 przez Mati50, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Chlopaki doardzcie mi Kupic nowy silnik czy stary remontowac

Postautor: Alpen » śr 16 kwie, 2014

Mati50, No tuleja przecież jest żeliwna... <facepalm>
modó³ wm mugen sport cdti



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl