• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » śr 02 kwie, 2014

Oczywiście, tak też mógłbyś zrobić. Nie wiem jaka by była tego skuteczność, ale na pewno by coś pomogło.
Dodatkowo polecam przerobić mocowania silnika na tuleje metalowo-gumowe. Wibracje znikną całkowicie :)
Bayeriche Motoren Werke


key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » śr 02 kwie, 2014

Też o tych tulejach myślałem , ale chciałem pójść na łatwiznę i bezpośrednio tuleje do ramy spawać. Nie wiem czy to rozsądne i czy się da :P

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » wt 08 kwie, 2014

Prośba, zmieniłem kierownicę na model z Suzuki Marauder'a ( taką udało się wyrwać za niewielkie pieniądze). Niby taka sama średnica , ale jest problem, bo nie mogę jej dokręcić w taki sposób żeby się nie ruszała. Wyczytałem o gumowych podkładkach, więc podłożyłem. Nie za wiele dało. Zresztą poprzednia kierownica , która była też była luźna mimo dokręcenia. O co kaman?

Inna sprawa, to problem z elektryką. Wiem, że mam do wymiany akumulator, jednak nie o tym :P. Mając włączone światła drogowe, silnik odpalony i uruchamiając kierunkowskaz, niestety nie działa. Bez świateł kierunkowskaz po włączeniu działa. Akumulator załatwi sprawę , czy coś jest namieszane?

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: ReallY » wt 08 kwie, 2014

key, Po prostu brakuje ci prądu. ;)
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » wt 08 kwie, 2014

key, risery możesz mieć wyrobione, zostaje tylko wymiana riserów, a to zbyt tani interes nie jest, 4 albo 5 dych kosztują one.
http://allegro.pl/2x-mocowanie-kierowni ... 67268.html
Bayeriche Motoren Werke


Awatar użytkownika
Toman94
Majster
Majster
Posty: 95
Rejestracja: ndz 30 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁaziska

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: Toman94 » wt 08 kwie, 2014

Wystarczy przewiertać na wylot, nagwintować i nie potrzeba kupować nowych ;) ja tam mam zrobione ;)
"ÂŻycie motocyklisty nie liczy siĂŞ w latach tylko w kilometrach..."
Bez motĂłra, mina jest ponura :D

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kingway/Chopper_50/11903
http://picasaweb.google.pl/Toman94

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » wt 08 kwie, 2014

ReallY : czyli sam silnik, a dokładniej mówiąc prądnica, nie jest w stanie napędzić dwóch żarówek?

KucaQ : wyrobione? w którym miejscu? jeżeli chodzi ci o łuki to dlatego właśnie dałem podkładki, może trzeba coś grubszego, coś ala panewki :P

Toman94 : ale chodzi o to , że gwinty są ok, dokręcam na maksa i chyba po prostu zostaje trochę luzu, muszę zrobić coś jak pisałem wyżej, na kształt tulejek

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: ReallY » śr 09 kwie, 2014

key, Dokładnie tak jak mówisz, na wolnych obrotach nie jest w stanie zasilić dwóch żarówek, u mnie nie jest w stanie na wolnych utrzymać jednej 35w i lampy Led z tyłu ok 5w
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
Toman94
Majster
Majster
Posty: 95
Rejestracja: ndz 30 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁaziska

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: Toman94 » śr 09 kwie, 2014

Też miałem gwinty dobre
"ÂŻycie motocyklisty nie liczy siĂŞ w latach tylko w kilometrach..."

Bez motĂłra, mina jest ponura :D



http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kingway/Chopper_50/11903

http://picasaweb.google.pl/Toman94

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » śr 09 kwie, 2014

key, moim zdaniem najlepiej będzie, jak odkręcisz mocowania i trochę je od spodu podszlifujesz ;)
Bayeriche Motoren Werke

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » śr 09 kwie, 2014

KucaQ pisze:key, moim zdaniem najlepiej będzie, jak odkręcisz mocowania i trochę je od spodu podszlifujesz ;)


Nie rozumiem, w ten sposób nie zrobię czasami większego luzu? Jest późno , więc mogę czegoś się nie domyśleć. :P

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » czw 10 kwie, 2014

Tak jak na zdjęciu przyszlifuj trochę tą górną część i powinno być okej :p
Obrazek
Bayeriche Motoren Werke

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » czw 10 kwie, 2014

Dzięki, za pierwszym razem nie zrozumiałem i pierwsza moja myśl była żeby przeszlifować w zaokrągleniach. Dopiero dzisiaj z trzeźwym umysłem wydedukowałem o co chodzi :P

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » pt 18 kwie, 2014

Mam prośbę, podpowiedzcie na co zwracać uwagę przy wyszukiwaniu kół? Chodzi mi zarówno o koło tylne 15", 16" jak i przednie 18". Czy kupować lepiej z oryginalną ośką i kombinować , czy przerabiać od łosia? Przednie koło ze ślimakiem, czy da radę przełożyć? Co jeszcze powinienem wiedzieć ?

Pozdrawiam
Key



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl