• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

CROSS 125

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: CROSS 125

Postautor: Alpen » ndz 26 gru, 2010

Dargas, taka różnica jak z 50 na 72
modó³ wm mugen sport cdti


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: CROSS 125

Postautor: to&owo » ndz 26 gru, 2010

nawet nie taka ,mało odczuwalna prawie 0

adrol

Re: CROSS 125

Postautor: adrol » ndz 26 gru, 2010

trochę lepszy moment ma 125, ale ze 125 można zrobić więcej ccm ma lepszą pompę oleju.

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: CROSS 125

Postautor: Stunti » ndz 26 gru, 2010

nie wiem sam dokładnie ale jest on z Niemiec i koleś dla mojego ojca gadał i pokazywał jakieś paragony cylek jakiś inny gaźnik zawieszenie inne tłumik full przelot itp
Obrazek

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: CROSS 125

Postautor: Dargas » ndz 26 gru, 2010

adrol pisze:trochę lepszy moment ma 125, ale ze 125 można zrobić więcej ccm ma lepszą pompę oleju.


A jakie duży cylinder można założyć ?


adrol

Re: CROSS 125

Postautor: adrol » ndz 26 gru, 2010

152ccm z 125 :) , ale to duże koszty no i dość duże kłopoty z chłodzeniem, oraz należy stosować jedynie tłoki scut, ogólnie najlepiej max zrobić 140ccm z 125 no i na alu cylku .
zrób foty tego crossa, szczególnie silnika, jesten ciekaw czy ktoś ci tylko ściemniał czy to wszystko prawda ;)

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: CROSS 125

Postautor: Dargas » pn 27 gru, 2010

adrol pisze:152ccm z 125 :) , ale to duże koszty no i dość duże kłopoty z chłodzeniem, oraz należy stosować jedynie tłoki scut, ogólnie najlepiej max zrobić 140ccm z 125 no i na alu cylku .
zrób foty tego crossa, szczególnie silnika, jesten ciekaw czy ktoś ci tylko ściemniał czy to wszystko prawda ;)


Jakie koszty takiego cylindra 140ccm ? Gdzie można takie części kupić. Trzeba coś jeszcze zmieniać oprócz tłoka i cylka ?

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: CROSS 125

Postautor: Stunti » pn 27 gru, 2010

PS. ja mam zrobić fotę ??
Ostatnio zmieniony pn 27 gru, 2010 przez Stunti, łącznie zmieniany 1 raz.

adrol

Re: CROSS 125

Postautor: adrol » pn 27 gru, 2010

Stunti, tak ty :), chciałbym zobaczyć jak to tam wygląda.
cyl 152ccm to tylko japońskie i trzeba z głowicą kupić, koszt ok 1500 euro, i należy zmienić sprzęgło to koszt ok. 700-800 euro, więc koszty naprawdę spore ;), ale moc ponad 24KM spokojnie :D,
co do 140 ccm to na oor można kupić na nikasil'u to koszt ok 700-800zł, i tutaj należałoby kupić inny wałek ;)

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: CROSS 125

Postautor: Dargas » pn 27 gru, 2010

adrol, A cylinder z LIFANA 140 będzie pasował do LIFANA 125?

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: CROSS 125

Postautor: Stunti » pn 27 gru, 2010

Ej ja jutro foto zrobię crossa i kingwaya ok??
Obrazek

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: CROSS 125

Postautor: Dargas » pn 27 gru, 2010

Silnik LIFAN 125 bym kupił za grosze z allegro jakiegoś zakatowanego. Ale bardziej mnie interesowałby później tuning z 125ccm na 140ccm.
Jak myślicie jest to możliwe?

125ccm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

140ccm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: CROSS 125

Postautor: Yautja » pn 27 gru, 2010

Silnik 140 ma inne sprzęgło(wytrzymalsze)i inne podzespoły są także bardziej wytrzymałe niż w 125.140-tka jest zwykle bardziej polecana-lepiej dopłacić trochę i mieć nieco większa moc i trwalsze podzespoły
Obrazek

adrol

Re: CROSS 125

Postautor: adrol » czw 30 gru, 2010

lifan 140cc ma lepsze sprzęgło dlatego zawsze polecam 140ccm
nie można wsadzic cylka od 140ccm do 125 ccm, jedyne wyjście to rozwiercić oryginalny cylinder na 55mm dac tłok od 140ccm rozwiercić sworzeń z 14 na 15mm kupić uszczelki od 140ccm i można jeździć na 132ccm, jeszcze można kupić na oor cylek alu na nikasilu z tłokiem 57mm (co da nam 141ccm) za około 600-700zł



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl