• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: Yato » czw 27 mar, 2014

key, jak po dodaniu gazu nie ciągnie sprzęgło to nie masz się co przejmować, a że nie do końca jak by wysprzęgla i ciężko jest pchnąć to taki urok tego typu sprzęgła :P
:)


key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » czw 27 mar, 2014

Heh.. tarcza już taka była. Nic nie poradzę, jak będzie większe koło może będzie dobrze :P
KucaQ masz na myśli to , że ta wajcha jest od wewnętrznej strony ramy? Gdzieś widziałem od zewnętrznej , może dlatego mnie to zdziwiło, ale skoro to normalne to już się nie czepiam.

Co do tej zmiany lampy, byłem dzisiaj po linkę do hamulca, bo była zerwana i dałem się namówić na szklany klosz HS1 czy jakoś tak, tylko teraz tak sobie myślę czy czasami wkład od PF 125p nie jest także z takim kloszem? Czy tylko sama wkładka jest do kupienia?

Co do sprzęgła , też zakupiłem nową linkę i jutro pokombinuje.

Pozdrawiam

key

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » czw 27 mar, 2014

key, są 3 wersje łośków: XT, LK i GW, XT ma wajchę po zewnętrznej stronie, LK i GW ma po wewnętrznej :)
Klosz HS1 o ile wiem jest identyczny jak H4, więc już masz :)
Bayeriche Motoren Werke

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » czw 27 mar, 2014

No tak, to już teraz wiem.

Co do klosza to ok, ale czy teraz dostanę sam wkład metalowy ?

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » pt 28 mar, 2014

Wymieniłem linkę hamulca tylnego bezproblemowo. Natomiast co do linki od sprzęgła to mam problem. Niby jest prawidłowa bo na opakowaniu jest to co trzeba. Nawet jest dłuższa od tej co miałem. Jednak pojawił się problem. Z pancerza wystaje za mało linki stalowej i po zaczepieniu w klamce i zablokowaniu pancerza w uchwycie przy dźwigni sprzęgła , owa dźwignia jest w pozycji już pracy sprzęgła. Dodam , że jest skręcona na maksa w miejscu regulacji i przy klamce. Czyżby nie pasowała , czy może jednak do silnika 110cc powinienem wołać inną linkę? Ile powinna wystawać linka stalowa z pancerza? W poprzedniej wystawało co najmniej 5cm jak nie więcej, w nowej lince wystaje może z 2cm. ?


edyta:

Jak przeglądam alledrogo to tam są chyba różne wersje:

-http://allegro.pl/linka-sprzegla-king-los-chopper-jolly-kinroad-tani-i4062254290.html

- http://allegro.pl/linka-sprzegla-king-los-jolly-kinroad-king-texas-i4060237259.html
Ostatnio zmieniony pt 28 mar, 2014 przez key, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: szymo_97 » pt 28 mar, 2014

Musisz skrócić pancerz tej linki.
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » pt 28 mar, 2014

Gościu w sklepie powiedział , że trzeba wyjąć dźwigienkę co dociska popychacz sprzęgła i obrócić parę ząbków na wieloklinie i będzie ok. Hmm...jutro nie mam czasu, ale w niedzielę spróbuję.

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » pt 28 mar, 2014

Tam żadnego wieloklina nie ma. Widać, że koleś się zna :p
Bayeriche Motoren Werke

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » sob 29 mar, 2014

No to mnie pocieszyłeś :/

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: Yato » sob 29 mar, 2014

no nie ma, tam całość wchodzi i przy wałku co się obraca jest wystający wihajster co ciśnie w łożysko wyciskowe.
:)

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » ndz 30 mar, 2014

Powiedzmy, że udało mi się doregulować to sprzęgło, ale jeszcze jedno pytanko:
- jak stoję na luzie odpalony silnik, jest ok
- jak wbiję jedynkę i zaciągnę sprzęgło to po chwili gaśnie, ale nie chce ruszać czy coś.

Taka zagwozdka ?

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » pn 31 mar, 2014

Hmmm, silnik na biegu i na sprzęgle ogólnie ma trochę niższe obroty niż na luzie, przynajmniej ja tak miałem na starym silniku i mam na obecnym. Podkręć mu trochę obroty na śrubce od powietrza, może pomoże.
Bayeriche Motoren Werke

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » śr 02 kwie, 2014

Udało się to wyregulować, jest ok.

Mam prośbę, gdzieś na forum tym albo innym , nie pamiętam, widziałem wykonany samodzielnie wspornik pod silnik. Podobno zapobiegający uszkodzeniom karteru bądź głowicy, spowodowanych byt dużymi drganiami i ciężarem silnika. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie o co chodzi prosiłbym o link/radę jak to zrobić.

No i mam jeszcze problem z kierownicą . Zauważyłem , że jest krzywo w stosunku do reszty, tzn. koło jest na wprost , lagi ok, półka ok. Tylko kierownica w riserach krzywo siedzi. O co chodzi? Risery krzywe, czy może coś źle skręcone?

Pozdrawiam

key

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: KucaQ » śr 02 kwie, 2014

Co do dodatkowego mocowania, proszę bardzo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz spawy mam dokładniejsze i są wygładzone, ale rolę spełnia :)
Bayeriche Motoren Werke

key
Uczeń
Uczeń
Posty: 34
Rejestracja: pn 17 mar, 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chopper na bazie łosia -> docelowo 125cc

Postautor: key » śr 02 kwie, 2014

Bardzo dziękuję.
Tak się zastanawiam czy można by to zrobić bez spawania. Podkładki gumowe między silnikiem i spornikiem oraz między wspornikiem a ramą.



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl