• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Rejestracja jako zabytek

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
Bastian
Specjalista
Specjalista
Posty: 160
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Rejestracja jako zabytek

Postautor: Bastian » ndz 19 cze, 2011

Siemka
Ziomki jak to jest bo słyszałem że jeżeli jakiś motór ma ileś lat (nie wiem ile) to można go zarejestrować bez papierów bo jest traktowany jako zabytek wiec jak to z tym jest ?


Awatar użytkownika
piotrek350
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wydminy

Re: Rejestracja jako zabytek

Postautor: piotrek350 » ndz 19 cze, 2011

A to jest tak, że jest to mało opłacalne dla takich ludzijak my. Gdyż koszta są bardzo wysokie, a mamy z tego wszystkiego tylko fajną blache na błotniku. A załatwiania jest więcej jakbyś załatwił sobie rame z papierami.
Najlepiej to poczytaj tu o tym:
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_3045.htm
Wszystko napisane krok po kroku.:)
A tu troche o kosztach tak na szybko ze stronki:

Opłaty za:
sporządzenie „białej karty” — 250 zł,
badanie techniczne — 250 zł,
wpis do ewidencji zabytków techniki — 5,50 zł.

(źródło: motofakty.pl — stan na 29 stycznia 2007 r.)

Opłaty w wydziale komunikacji:
za zabytkowe (żółte) tablice rejestracyjne:
samochodowe — 100 zł,
motocyklowe — 50 zł;
za wydanie:
pozwolenia czasowego — 12 zł,
dowodu rejestracyjnego — 48 zł,
kompletu znaków legalizacyjnych — 11 zł,
nalepki kontrolnej na szybę — 16,50 zł;
opłata ewidencyjna za wydanie:
pozwolenia czasowego — 1 zł,
dowodu rejestracyjnego — 1 zł,
nalepki kontrolnej — 1 zł,
zalegalizowanych tablic rejestracyjnych — 1 zł,
karty pojazdu dla pojazdu samochodowego — 1 zł.

Razem:
Za rejestrację zabytkowego samochodu przyjdzie nam zapłacić prawie 700 zł:
250 zł + 250 zł + 5,50 zł + 100 zł + 92,50 zł = 698 zł

Opłata skarbowa:
pełnomocnictwo — 17 zł,
opłata nie obowiązuje, gdy pełnomocnikiem jest wstępny, zstępny, rodzeństwo, jednostka budżetowa lub samorządowa.

jeszcze dochodzi wynajęcie rzeczoznawcy, który oceni czy pojazd spełnia wsyzstkie normy itp. czyli też powazna kasa.
Jaki¿ to motor piêkny i m³ody? I jaka to na nim dziewica? Zje¿d¿aj¹ z drogi im samochody, Œmigaj¹ przy œwietle ksiê¿yca. Ona mu krêci manet¹ do koùca, a on wci¹¿ podnosi obroty; Pewnie ju¿ rura jest ca³kiem gor¹ca, Pewnie znów wpadn¹ w k³opoty.

Awatar użytkownika
Bastian
Specjalista
Specjalista
Posty: 160
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rejestracja jako zabytek

Postautor: Bastian » ndz 19 cze, 2011

piotrek350, Dobra to mnie pocieszyłeś ^^ thx

Do zamknięcia.



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl