• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Diesel i benzyna

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Diesel i benzyna

Postautor: Alpen » wt 01 mar, 2011

fiat ducato 2.3 też się super zbiera ;)
modó³ wm mugen sport cdti


Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Diesel i benzyna

Postautor: choinka » wt 01 mar, 2011

Każdy bus ma odejście żeby na wyjazdach szybko uciekać ;d
Ja diesla nie chcę z jednego powodu nie ma cięcia ;d

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Diesel i benzyna

Postautor: GrzesQ » wt 01 mar, 2011

Tak, oczywiście, samochód to nie zabawka. Ale na zamkniętych, bezpiecznych drogach, czasem korci, aby się pobawić.

Co do dużej ilości elektroniki, to prawda. Nie można wyczyścić nawet wtryskiwacza.

Ale jest taki jeden plus :)
Kiedyś pracownicy pojechali w trasę i próbowali spuścić paliwo. Otworzyli korek spustowy, wraz z czujnikiem. I już samochodu nie odpalili.
Podłączono w serwisie do kompa, otwierany zbiornik paliwa. Na zaworku, był czujnik.
Pracownicy na zbity pysk z pracy, po takim krętactwie.

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Diesel i benzyna

Postautor: Olo » wt 01 mar, 2011

Haha :D ale to nie we wszystkich. Mój wujek zawsze kupuje spuszczony z ciężarówki.
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
Favo
Weteran
Weteran
Posty: 294
Rejestracja: śr 19 sty, 2011
Lokalizacja: Grant

Re: Diesel i benzyna

Postautor: Favo » wt 01 mar, 2011

GrzesQ, osz =O tyle nawet takie coś jest .Ktoś Ci spuścii paliwo pod domem , a ty nie możesz jechać xddd dobre


adrol

Re: Diesel i benzyna

Postautor: adrol » pt 04 mar, 2011

niektóre samochody to typowe zabawki, a inne to typowe samochody to do użytku.
Sam diesel od dołu ciągnie cały czas równo, ale w porównaniu do benzyny dość szybko się kończy. Diesle są użytkowe, żeby robić setki tysięcy kilometrów. Benzyna to też inna sprawa, a benzyna z turbo też inaczej, na zmiennych fazach też całkiem inaczej, ale w każdym wypadku czuć moc dopiero przy wyższych obrotach, a im większa turbina tym później ciągnie.

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Diesel i benzyna

Postautor: Olo » pt 04 mar, 2011

Jak masz turbo w benzynie to też od niskich ciągnie. Poczytaj w danych techniczny samochodów z turbo.
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607

Obrazek[/URL]

Motocykl jest bogiem,

prêdkoœÌ na³ogiem

Pal gumĂŞ i szalej,

nie myÂśl co dalej

adrol

Re: Diesel i benzyna

Postautor: adrol » sob 05 mar, 2011

dane techniczne to jedno a rzeczywistość to drugie, jak dasz małe turbo to szybko się włącza i ciągnie od dołu, ale przy tuningu i dużych turbosprężarkach z doładowanie 2 bary to czuć ciąg dopiero na wyższych obrotach, ale to przy maszynkach powyżej 300KM.

Awatar użytkownika
Michalk001
Weteran
Weteran
Posty: 432
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: PiastĂłw

Re: Diesel i benzyna

Postautor: Michalk001 » ndz 03 kwie, 2011

Może trochę odkopuję temat ale dopiero go zauważyłem i mogę powiedzieć że wolnossący diesel też potrafi zadziwić. U mnie w W-wie jeździ wersja Ikarusa z wolnossącym silnikiem MAN D2866 - moc 245KM, prawie 12 litrów i nieziemskie brzmienie. Dwie pierwsze sztuki miały turbo i 310KM. Co ciekawe silnik dedykowany pod turbo który jest go pozbawiony jest sporo głośniejszy - dlatego mają takie brzmienie. Na dowód macie filmiki jak potrafi jeździć ponad 12 tonowy autobus:
http://www.youtube.com/watch?v=nQ0j5gdZdR0
http://www.youtube.com/watch?v=6otvn-pQqxM
Zipp Salmo - przebieg do czasu sprzedaży 63538km:
(sezon 2010 - 3321km)
(sezon 2011 - 6870km)
(sezon 2012 - 7467km)
(sezon 2013 - 8130km)
(sezon 2014 - 8840km)
(sezon 2015 - 6887km)
(sezon 2016 - 7081km)
(sezon 2017 - 3855km)
(sezon 2018 - 9km)

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Diesel i benzyna

Postautor: GrzesQ » ndz 03 kwie, 2011

Michalk001, W legendach PRL'u mówili że silnik rzekomo pochodzi od tankietki jakiejś :)

Awatar użytkownika
Michalk001
Weteran
Weteran
Posty: 432
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: PiastĂłw

Re: Diesel i benzyna

Postautor: Michalk001 » ndz 03 kwie, 2011

To mówili o starych Ikarusach z silnikiem Raba Man D2156. Też to oglądałem. :]
Zipp Salmo - przebieg do czasu sprzedaży 63538km:
(sezon 2010 - 3321km)
(sezon 2011 - 6870km)
(sezon 2012 - 7467km)
(sezon 2013 - 8130km)
(sezon 2014 - 8840km)
(sezon 2015 - 6887km)
(sezon 2016 - 7081km)
(sezon 2017 - 3855km)
(sezon 2018 - 9km)



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl