• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Nietypowa przeróbka skutera

Rozmowy o motoryzacji.
vxproplus
Majster
Majster
Posty: 101
Rejestracja: wt 28 lip, 2015
Lokalizacja: NSZ
Pojazd: Router WS 50 MR'13
Otrzymał podziękowań: razy

Nietypowa przeróbka skutera

Postautor: vxproplus » pn 21 wrz, 2015

Mam dość nietypowy pomysł i w związku z tym parę pytań. Chcę kupić sobie skuter w 4T i przerobić go na gaz, który nie będzie wbity w dowód. Jak to będzie zrobione to już wiem bo mój router miał swojego czasu działającą instalacje gazową tyle, że w biegówce jest problem ze zbiornikiem - musi być w kufrze. W skuterze łatwiej to wszystko pochować ale zastanawia mnie czy podczas kontroli policja potrafi czasami zajrzeć do "bagażnika" pod siedzeniem. Co w ogóle sądzicie o tym pomyśle. Robię miesięcznie około 1500 km.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Nietypowa przeróbka skutera

Postautor: to&owo » pn 21 wrz, 2015

potrafią zajrzeć. bardzo często to robią. a poza tym czasami numery ramy są w kufrze. i na przęglądzie miałbyś przypał

vxproplus
Majster
Majster
Posty: 101
Rejestracja: wt 28 lip, 2015
Lokalizacja: NSZ
Pojazd: Router WS 50 MR'13
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Nietypowa przeróbka skutera

Postautor: vxproplus » pn 21 wrz, 2015

Co 2 lata można butle wymontować to nie problem :D . A ciekawe jakby ściemnił im, że siedzenie się nie otwiera bo np. zepsute czy coś <cwaniak> Skuter na który się napaliłem ma numery tam gdzie większość czyli w pod tą klapką w podłogo-osłonie kolan. Ten skuter to ma być takie wozidło z punku a do punktu b. Założenia są następujące. Cała rama ma być zakonserwowana barankiem do podwozi, plastiki wyklejone matami bitumicznymi, zamontowany kufer centralny, szyba, gniazdo zapalniczki. Silnik ma mieć zrobiony dodmuch - nie wiem co z tego wyjdzie, nie miałem na czym tego pomysłu sprawdzić. W wydechu koniecznie sonda lambda. Z wyglądu zupełna seria. Skuter ma być bardzo cichy, przynajmniej nie głośniejszy jak mój router. Zastosowanie tego hipotetycznego pojazdu to dojazdy do roboty przez cały rok (jak będzie w miarę szło tym jechać w zimę, w razie co mam alternatywę) i jakieś dłuższe trasy w sezonie min. 100km. Dlaczego takie coś a nie samochód? Jazda puszką mnie zbytnio nie jara, nie mam prawka i raczej mieć nie będę (stan zdrowia).



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl