0-150 km
Podczas jazdy należy używać manetki gazu w zakresie nie wiekszym niż 1/4 jej pełnego ruchu i wyłącz silnik na 10 min. po przejechaniu każdej 0,5-1 godz. w celu schłodzenia silnika. Prędkość jazdy powinna być zmienna a przełożenia skrzyni biegów odpowiednio dostosowane. Nie nalezy otwierać bardziej przepustnicy niż jest wskazane w instrukcji.
150-500 km
Podczas jazdy należy używać manetki gazu w zakresie nie większym niż 1/2 jej zakresu ruchu.
Prędkość jazdy powinna być zmienna.
Nie otwieraj przepustnicy na maxa.
500-1000 km.
Podczas jazdy należy używać manetki gazu w zakresie nie większym niż 3/4 jej pełnego zakresu ruchu.
Szybkość jazdy powinna być zmieniana, a przełożenia skrzyni biegów odpowiednio dostosowane. Zabronione jest maxymalne otwarcie przepustnicy!







[/URL]
[/center]

. W takiej temperaturze nigdy nie nagrzejemy "pięćdziesiątki" do temperatury pracy. Najlepiej jeździć w temperaturach około 15-20 stopni - silnik wtedy stosunkowo szybko osiąga temperaturę pracy ( około 80 stopni ) i olej ma wtedy najlepsze właściwości pozwalające na efektywną pracę. Dodatkowo hamujemy silnikiem i jeździmy w miarę normalnie od początku eksploatacji. Ja kupiłem moto w czerwcu i praktycznie od razu był jeżdżony w upały i z normalnymi prędkościami - tyle że spokojnie z manetką. Nic się nie działo złego i nigdy silnik nie wykazał najmniejszych objawów przegrzania. Nawet teraz jak jeżdżę i mam termometr oleju to widzę że dopiero jak wskazówka ruszy mi się z 50 stopni to silnik zaczyna dobrze pracować i nabiera życia. Jak jest niedogrzany to jest nieco ospały i nie reaguje tak dobrze jak po rozgrzaniu.


