• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
Awatar użytkownika
kukasz11
Majster
Majster
Posty: 127
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013
Lokalizacja: Okolice OÂświĂŞcimia

Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: kukasz11 » czw 03 lip, 2014

Cześć mam do was pytanie czy amory od jawy 350ts pod pasowały by do ogiego ?
Chodzi mi o te:
http://allegro.pl/jawa-cz-ts-350-amorty ... 23308.html

Tylko bez przerabiania po prostu kupić zamontować i gitesik :D
A jeśli przeróbki to jakie ;/


Awatar użytkownika
Tigerses5
Weteran
Weteran
Posty: 284
Rejestracja: ndz 25 maja, 2014
Lokalizacja: Zawadka
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: Tigerses5 » pt 04 lip, 2014

Powinny pasować, Długość od ts chyba troszkę mniejsza. Średnica tuleji jest taka sama. Powinno pasować. Nie wiem jak z twardością sprężyn ale regulacja jest więc nie ma problemu.
Barton Sprint 2012 prezentacja

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=11087

PomogÂłem postaw piwko ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
kukasz11
Majster
Majster
Posty: 127
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013
Lokalizacja: Okolice OÂświĂŞcimia

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: kukasz11 » pt 04 lip, 2014

Wiem że jak czytałem wymiary to amory do ogiego900 były krótsze o 2,5cm a jawy dłuższe o 2.5cm Wiem też że tuleje od jawy są na górze 12 a na dole 10 zaś amorki w ogim 10 na górze i 10 na dole i nie wiem za bardzo czy podpasują ;/ Chce mieć pewniaka że wszystko bd gites jeśli chodzi o regulacje czyli np jak jade po asfalcie to dokręcam tak żeby były twarde a jak zaś po dziurach to miękkie tak ? ;)
Ogar900
120cm Mrf Lifan *,*
Tjuning mugen i ch** xD :D

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: to&owo » sob 05 lip, 2014

te nie podejdą z linka. bo mają tuleje 12mm, w Ogarze jest chyba 10. najlepiej wykręć śruby jednego amora z Ogara,pomierz i będziesz wiedział.

Awatar użytkownika
Tigerses5
Weteran
Weteran
Posty: 284
Rejestracja: ndz 25 maja, 2014
Lokalizacja: Zawadka
Kontaktowanie:

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: Tigerses5 » ndz 06 lip, 2014

Jeśli chcesz te z linka to musisz w środek wbić jeszcze tulejkę taką małą żeby z 12mm przejść na 10.
Barton Sprint 2012 prezentacja



http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=11087



PomogÂłem postaw piwko ;)



Obrazek


Awatar użytkownika
kamil_gs
Majster
Majster
Posty: 129
Rejestracja: wt 05 lut, 2013
Lokalizacja: Sulikowo

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: kamil_gs » pn 07 lip, 2014

ja nie wiem co za problem przełożyc tuleje z org zmorów dotych od jawy <glupek>

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: ReallY » pn 07 lip, 2014

Może dlatego że tuleje są różnych rozmiarów?
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
kamil_gs
Majster
Majster
Posty: 129
Rejestracja: wt 05 lut, 2013
Lokalizacja: Sulikowo

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: kamil_gs » pn 07 lip, 2014

Obrazek
przełożyć obydwie części tuli czyli el. gumowy i metalowy...

sasek94
Weteran
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011
Lokalizacja: Brunary:d maÂłopolska

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: sasek94 » pn 07 lip, 2014

albo zrobić tulejke z wężyka i lata jak talala;)

Awatar użytkownika
kukasz11
Majster
Majster
Posty: 127
Rejestracja: ndz 25 sie, 2013
Lokalizacja: Okolice OÂświĂŞcimia

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: kukasz11 » pn 07 lip, 2014

A mógłby ktoś podać link do tych tuleji żebym wbił do tych od jawy350ts
Ogar900

120cm Mrf Lifan *,*

Tjuning mugen i ch** xD :D

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: ReallY » pn 07 lip, 2014

Sądzisz że będą tych samych wymiarów? Ja uważam że nie, najlepiej byłoby pomierzyć. Lub łatwiej jeśli tulejka metalowa z ogoego ma zewnętrzną średnicę 12mm to można ją przełożyć do amora od javy.

Jeśli o to ci chodziło to nie zrozumiałem i zwracam honor :)
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
Fedex
Specjalista
Specjalista
Posty: 224
Rejestracja: śr 11 maja, 2011
Lokalizacja: KrakĂłw

Re: Amortyzatory od Jawy 350 ts ogar900

Postautor: Fedex » czw 10 lip, 2014

Jeździłem przez pewien czas na amorach z cezety 350. Jak dla mnie były za twarde nawet przy najmiększym ustawieniu, Ogar przez nie stał wyżej i centralna stopka była za krótka. No i oczywiście nie pasowała górna tulejka.



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl