• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Normalizacja zawartości CO2

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
ZiomeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1577
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: LLU

Normalizacja zawartości CO2

Postautor: ZiomeK » czw 31 mar, 2011

Zgodnie z nadchodzącą ustawą, wchodzącą w życie dnia 4 kwietnia 2011 roku, dotyczącej normalizacji spalin, spełniającej wymagania norm Euro 5/Euro6 obowiązkowe jest zaopatrzenie motoroweru w niezbędny katalizator. W przeciwnym wypadku będzie zatrzymywany dowód rejestracyjny. Motocykl zostanie odholowany na parking policyjny, na koszt posiadacza pojazdu. Za razem będzie przeprowadzona ekspertyza motoroweru, potwierdzająca autentyczność silnika, oraz wykrycie przeróbek umożliwiające rozpędzenie się do prędkości wyższej niż 45km/h.
Tym sprzętem do sprawdzania mają być podobno jakieś mierniki wpinane w instalację...
"Z religiÂą czy bez, dobrzy ludzie bĂŞdÂą postĂŞpowaĂŚ dobrze, a Âźli – Âźle, ale zÂłe postĂŞpowanie dobrych ludzi jest zasÂługÂą religii." - Steven Weinberg


Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: choinka » czw 31 mar, 2011

O kurde ;/ nie dobrze ;/ Dobrze że mam znajomości na okręgowej stacji kontroli pojazdów. Zaraz zadzwonię do diagnosty czy to prawda i czy coś o tym wie.

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: Spidi67 » czw 31 mar, 2011

Ziom97 pisze: zaopatrzenie motoroweru w niezbędny katalizator
<haha> a ja planuje przewiercic kolejna scianke w tlumiku xD
<troll>

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: GrzesQ » czw 31 mar, 2011

Panowie, dzisiaj byłem na komisariacie w tej sprawie, niestety to prawda...
Na razie nie wiadomo, nic o koszcie katalizatora i jaki to ma być rodzaj.

Cholera, same przypały przez tę Unię, cukier 6zł, benzyna 5zł, Katalizatory do motorowerów...
A co więcej dowiedziałem się że nowe 2T nie będą miały homologacji, dlatego że wydzielają zbyt dużo spalin.

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: Spidi67 » czw 31 mar, 2011

Ja wam powiem tak <mysli> pie*sze to :p
<troll>


Awatar użytkownika
n0r3k
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1998
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: WZ

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: n0r3k » czw 31 mar, 2011

GrzesQ, 2t to temat stracony, sa zbyt nieekologiczne, nie bedzie juz 2t. pierd*oleni ekolodzy, zeby ich pies osrał, to co ja mam teraz kuźwa jeszcze bulić za jakiś katalizator? chyba im na mózg je*ło :/ to teraz bd musiał kupic zblokowanego siecacego klopa z 2011 roku z tesco, bo inaczej to mnie wezma na badania i dziekuje 88cc i zabieramy dowodzik. żal. jeśli ta ustawa wejdzie, to pier*le i robie a1, zamiast 125/50...
OGAR 900 R > NSR 125 > CBR 600 F3 :)

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: Olo » czw 31 mar, 2011

A ja mam takie pytanko, zamierzał sobie kupić ogar 200. Będę miał problemy z zarejestrowniem?
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: GrzesQ » czw 31 mar, 2011

n0r3k, Ustawa weszła. Nie wiem dlaczego, ale nie było o niej głośno w TV/necie, ten katalizator, to jakoś w najbliższym czasie, ma obowiązywać..

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: choinka » czw 31 mar, 2011

Dzwoniłem do diagnosty i niestety to jest prawda... Pytałem się o cenę katalizatora no i będzie wahać się od 150 aż do 500zł zależy od produkowania CO2 ;/ I do tego będą sprawdzać głośność wydechu ;/ Nie będzie mógł przekraczać wartości podanej na tabliczce znamionowej...

karolsefory
Posty: 6
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Sokó³ka

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: karolsefory » czw 31 mar, 2011

Zgraja idiotów w rządzie. Byłem w ostatni piątek w sejmie i nasłuchałem się ich pierdzielenia. Żeby takie coś wymyślić to już trzeba być albo debilem albo geniuszem myślę że to pierwsze ;)
Czyli w myśl tej zasady 2t stają się przeszłością :/ A tyle kibli lata 2t u mnie po mieście :D Ja mam 4t :P I nie zamierzam bulić na katalizator <luzik>
FTW

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: GrzesQ » czw 31 mar, 2011

Panowie, prędzej czy później miało to wejść, niestety, takie konsekwencje są wejścia do unii. My tylko katalizatory, ale właściciele 2T w ogóle mają przes*ane.

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: GrzesQ » czw 31 mar, 2011

karolsefory, Na dodatek mieszkasz przy "psiarni" :D
Obowiązkowo katalizator..
Tylko nie wiadomo gdzie go kupić, tylko że cena...
Polak będzie kombinował, wiadomo..:d

karolsefory
Posty: 6
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Sokó³ka

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: karolsefory » czw 31 mar, 2011

E tam mieszkam przy nich to nie będą mnie podejrzewać :D Simsonem zawsze wyłem po ulicy to nie powinni się czepiać a wiecie jak simson chodzi z pustym tłumikiem. Nie ma bata na razie na pewno nie kupię żadnych rzeczy typu katalizatory bo im się chce.
FTW

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: GrzesQ » czw 31 mar, 2011

karolsefory, Ale ustawa obejmuje pojazdy wyprodukowane po określonym roku, silnik masz zmieniony, została zmieniona konstrukcja pojazdu, przyczepią się na 100%...
Jak znajdę katalizator, to wyślę link.

Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Normalizacja zawartości CO2

Postautor: choinka » czw 31 mar, 2011

Hmmm może będzie najpierw analiza na okręgowej stacji kontroli pojazdów oni zamawiają i już :) montujesz na własną rękę i jedziesz z powrotem do nich ;d



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl