• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ogar 900 by Dixick

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
dixick
Praktykant
Praktykant
Posty: 51
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: Polska WIELUÑ

Ogar 900 by Dixick

Postautor: dixick » pn 28 lip, 2014

Przyszedł czas na opis mojej "maszyny" a więc
Kupiony w salonie w 2009r i od tamtej pory jest jak na razie nie zawodny <okok>
W przeciągu 5 lat jednak trochę pozmieniałem, pierwszą rzeczą były szprychy w tylnym kole które pękały jedna pod drugiej - wymieniłem jedną 2 inne pękały więc wymieniłem wszystkie jak leciało wybrałem szprychy od WSKi są o 0.7mm grubsze niż oryginał a na starych przy wymianie zauważyłem że co 2'ga miała małe pęknięcie od strony piasty ;/
ObrazekObrazek
Kolejną niespodzianką była wymiana zębatki zdawczej po około 2000km - jej stan był powalający wymieniłam z 13z na 14z plus zębatkę tylną i łańcuch
ObrazekObrazek

Niestety długo nie musiałem czekać bo przy 4000 wyrwała mi się jedna szpilka od tłumika a z drugiej spadła nakrętka podczas jazdy i pourywały mi się mocowania tłumika - czyli spawanie i rozwiercenie na nagwintowanie na "mega" szpilkę z śruby 10.9 wytwała do końca :)
Obrazek
Później coś minie naszło aby sprawdzić jak świecą takie oto żarówki ba20d Halogenowe lecz to była porażka bo światło nie padało na drogę tylko oświetlało korony drzew (winna była całkiem inna budowa włókien żarówki niż zwykła ba20d bańka)
ObrazekObrazek

Przez długi czas był koniec z wszelkimi awariami aż do 5555km wysiadł automat zmiany biegów i biegi wyskakiwały lub wg nie dało się ich wbić. Po długim namyśle jak już miałem cały silnik rozebrany postanowiłem zainwestować w zestaw 72cmm zakupiony na allegro. A więc przybyła troszkę na mocy i prędkości po dokładnym wyregulowaniu zaworów i gaźnika :>
Po drodze wymieniłem płyn hamulcowy i akumulator na żelowy marki Moreti YB5L-BS(DS-iGEL) z elektronicznym wyświetlaczem LCD oraz wszystkie żarówki na Ledy czyli tył i wyświetlacz biegów
ObrazekObrazek
A oto ogar w całej okazałości:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony pn 28 lip, 2014 przez dixick, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1525
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: Ogar 900 by Dixick

Postautor: kaccerski » wt 29 lip, 2014

ładny ten ogarek :P

zawsze podobał mi się w tym malowaniu :)
jakieś plany masz na niego ?
Ostatnio zmieniony wt 29 lip, 2014 przez kaccerski, łącznie zmieniany 1 raz.
"Prowizorka Trzyma Lata ! "
"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "
JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069

router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dixick
Praktykant
Praktykant
Posty: 51
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: Polska WIELUÑ

Re: Ogar 900 by Dixick

Postautor: dixick » śr 30 lip, 2014

Jakoś już nie planuje większych zmian w nim, może lepszą oponę na tył wsadzę
Po wakacjach planuje się przesiąść na coś większego :>

Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1525
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: Ogar 900 by Dixick

Postautor: kaccerski » śr 30 lip, 2014

mhm , i ogar potem do żyda ?
"Prowizorka Trzyma Lata ! "

"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "

JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)



http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069



router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D



Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dixick
Praktykant
Praktykant
Posty: 51
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: Polska WIELUÑ

Re: Ogar 900 by Dixick

Postautor: dixick » czw 31 lip, 2014

do żyda nie albo sobie zostawię na pamiątkę albo kuzynowi odsprzedam


Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1525
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: Ogar 900 by Dixick

Postautor: kaccerski » czw 31 lip, 2014

to ja mam podobny plam , bo wątpię ze się sprzeda mój , np widząc teraz , stoi i jescze nikt nie pisał xd
"Prowizorka Trzyma Lata ! "

"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "

JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)



http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069



router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D



Pozdrawiam :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ogar 900 by Dixick

Postautor: to&owo » czw 31 lip, 2014

Ogarek jak to seria,dbaj,kataj. ja nie sprzedam,u mnie Ogarki po 1200-1700zł to sami widzicie :(



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl