• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Motorina kopajet by dam18

Zaprezentuj swoją maszynę.
dam18
Majster
Majster
Posty: 107
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010
Lokalizacja: Kwodzyn

Motorina kopajet by dam18

Postautor: dam18 » pn 05 gru, 2011

Siemanko, pokażę wam moją motorynkę :)
Zakupiona jakiś czas temu.
W jakim jest stanie sami zobaczcie.
Wiem jedno silnik nie odpala i stała 2 lata w szopie.
Miała iść na złom więc odkupiłem ją za marne grosze czyli 100 zl.
Szkoda by polski sprzęt wylądował na śmietniku.
Obrazek
Motorynka już rozebrana.
Zaczynamy remont.
Dłuuuuga droga przede mną ;/
Okazało się iż jest wiele ukrytych usterek o których nie miałem bladego pojęcia.
silnik był zalany olej prawie po sam wlew. W skrzyni korbowej mnóstwo oleju, wał po prostu mógł tam pływać, gdy rozpołowiłem silnik, łożyska powypadały. uszczelniacze wyjąłem palcami.
Tylne koło, łożyska nie trzymają się piasty koła, (obracają się w piaście )
Zerwany gwint na ośi koła zarówno z przodu jak i z tyłu, odcięte mocowania przedniej lampy.
Brak sprężynki od śrubki regulacji mieszanki w gaźniku.
Nie działające biegi, wyrobiony automat przez co kulka wyskakuje.
Brak przedniej lampy, licznika
Brak tarczy kotwicznej przedniego koła, razem z klockami, sprężynkami i resztą dupereli.
Klamka od sprzęgła zamontowana aktualnie od roweru ;/
Odcięte mocowanie górne silnika od ramy,
Urwane jedno ucho od mocowania baku.
Brak gum na lagach.
Brak dwóch mocowań przedniego błotnika.
Brak filtra powietrza.
Łysa opona z tyłu.

Poprzedni właściciel był pseudo tuningowcem , i jednocześnie miłośnikiem sylikonu. Zapewne wyznawał zasadę" sylikon ponad wszystko"
Ten preparat znajdował się niemalże w każdym zakamarku w silniku ;/ nawet na wale były jego kawałki ;/
Kartery silnika nie są parą, tzn że silnik był składany z dwóch . Czyli dwie polówki silnika od różnych silników, ale to udało się odratować, wyrównałem powierzchnie karterów i jak na razie sama uszczelka wystarczyła by olej nie ciekł.
W silniku zostały wymienione jak na razie łożyska, wału, skrzyni biegów, uszczelniacze. Nowy cylinder, tłok, pierścienie, oczywiście komplet uszczelek ponieważ ich nie było, wszystko było poskładane na sylikon...
Silniczek jak na razie pali od ręki jednak to jest nie jest to co powinno być, po dotarciu będzie dalsza regulacja, gaźnika, zapłonu.

Aktualnie motoryna jest pomalowana "byle jak" z racji tego że w temp jaką teraz mamy lakier, podkład nie chce się dobrze przyjąć, pęka, łuszczy się etc
Po "remoncie"
Obrazek

Filmik z pracy silnika :
http://www.youtube.com/watch?v=19QyDXssEmE

Tu kilka fotek motorynki po kupie i podczas prac nad nią:
https://picasaweb.google.com/1174480303 ... 0DZSXQu_ZQ

Zapraszam do komentowania.:)


Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: lukasz » pn 05 gru, 2011

Wielkie <brawo> za chęci <okok> Powodzenia w dalszym remoncie. :)

Awatar użytkownika
Yautja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1365
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: razy
Kontaktowanie:

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: Yautja » pn 05 gru, 2011

Zmień siodełko <lol> Po co ją teraz malowałeś?Trzeba bylo poczekac do wiosny ,bo tak to szkoda kasy
Obrazek

dam18
Majster
Majster
Posty: 107
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010
Lokalizacja: Kwodzyn

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: dam18 » pn 05 gru, 2011

Yautja pisze:Zmień siodełko <lol> Po co ją teraz malowałeś?Trzeba bylo poczekac do wiosny ,bo tak to szkoda kasy

Siodełko będzie oddane do tapicera. Będzie jak glanc nówka.
A malowałem ją, wstępnie, żeby korozja nie zjadła.
Wiem, jest do tego podkład, jednak w moim garażu spreje nie mogą stać długo , młody brat lubi się tym bawić :|
Kolor będzie taki sam, albo bardzo podobny więc będzie dobra baza pod malowanko.

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: Bumek » śr 07 gru, 2011

O widzę ze tygrys, jest moc :) A tak na serio to fajna, kolor ładny wybrałeś, jeszcze owiewka "tajgera" i będzie miód maszyna :)
Ostatnio zmieniony śr 07 gru, 2011 przez Bumek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: Yato » śr 07 gru, 2011

fajnaa :D ja moją tez kiedys moze poskladam i tak odpicuje :) Tylko siedzonko dziwne xd

dam18
Majster
Majster
Posty: 107
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010
Lokalizacja: Kwodzyn

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: dam18 » czw 08 gru, 2011

trololoxd pisze:O widzę ze tygrys, jest moc :) A tak na serio to fajna, kolor ładny wybrałeś, jeszcze owiewka "tajgera" i będzie miód maszyna :)

Nie nie, nigdy jej nie oszpecę żadnymi owiewkami, naklejkami i żadnym innych wiejskim gównem.
Ewentualnie postaram się o oryginalną naklejkę "Romet"
Do momentu gdy będzie w moich rękach, będzie przywracana do stanu jak z fabryki.

bum^^ pisze:fajnaa :D ja moją tez kiedys moze poskladam i tak odpicuje :) Tylko siedzonko dziwne xd

Dziwne to fakt, nie mogłem dostać dobrego siedzonka w oryginale więc na razie zostało to, które jest od poprzedniego właściciela.
Będzie zmienione, tylko potrzeba czasu.

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: Bumek » czw 08 gru, 2011

Tygrys wygląda tak drapieżnie ze strach się bać
dżołk ;]

A tak na serio to może oddaj do tapicera, on Ci to obszyje za 20 zł, na jaki kolor będziesz chciał :)
Ostatnio zmieniony czw 08 gru, 2011 przez Bumek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: Dargas » pt 16 gru, 2011

Heh jak mi się podobają te motorynki. Jestem ciekaw czy bardzo trudno było by zbudować na Okołach od skutera np. Areoxa cały taki mały motorek z silnikiem 4 rzędowym. Tylko ram to nie prosta konstrukcja.

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: Alpen » pt 16 gru, 2011

Dargas, Koło przód od roxa to raczej nie problem, gorzej z tyłem....
modó³ wm mugen sport cdti

paliwo
Uczeń
Uczeń
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 sty, 2011
Lokalizacja: Pleszew

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: paliwo » wt 20 gru, 2011

Piękna motorynka;). Co do lampy przód odezwij się na PW odsprzedam za grosze;). Siedzonko kumpel mi robil do komara 20zl wzial wiec jak cos to tez PW;)

dam18
Majster
Majster
Posty: 107
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010
Lokalizacja: Kwodzyn

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: dam18 » pt 03 lut, 2012

Co myślicie o złotych amorkach do motorynki?
Motorynka prawdopodobnie będzie czarna ze złotymi felgami.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
Wilku1122
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 973
Rejestracja: śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: Wilku1122 » pt 03 lut, 2012

Dla mnie zajefajny pomysł ;)
PIEC!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PablOoS_88
Majster
Majster
Posty: 138
Rejestracja: czw 07 lip, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: PablOoS_88 » pt 03 lut, 2012

[url=http://img85.imageshack.us/img85/9196/hpim0241.jpg]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/quote]
Czy to czasem nie jest złoty chrom? jak tak to uwazaj zeby nie oblal benzyna bo ci odrazu ta farba zmyje takiej slabej jakosci jest;p mialem na pokrywie od kopa w skuterze i odlaczalem wezyk od gaznika z benzyna i mi sie polalo troche i po chwili zeszło
junak xD
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dam18
Majster
Majster
Posty: 107
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010
Lokalizacja: Kwodzyn

Re: Motorina kopajet by dam18

Postautor: dam18 » pt 03 lut, 2012

Tak to jest złoty ala chrom...Hah masakryczna farba.
To jest tylko próbka jeżeli będę miał malować na złoto to kupię normalny złoty lakier z palety subaru z felg :D Nie no joke.


Kurde chcialem sobie zrobić VT ale nie mogę uzyskać złotego koloru.

P.S farbę można ścierać ręką , taka jest jej jakość.
Ostatnio zmieniony pt 03 lut, 2012 przez dam18, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl