• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Czysta kierownica OGAR 900 !

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: michau_ek » ndz 18 wrz, 2011

Siema.. dziś rozkładałem licznik na części.. i nie ukrywam, że mój ogar bardziej podobał mi się bez tych plastików... chciałbym aby kierownica została pusta tzn, bez plastików licznika itp i pojawia się problem.. gdy zdemontuje całe plastiki to demontuje też kierunki :\ macie jakiś pomysł żeby je przymocować w innym miejscu? co więcej.. reszta kabli od licznika itp.. najlepiej oderwać?odciąć? schować do reflektora przedniego? bo nie mam żadnego pomysłu..

A liczniki motorowerowe/rowerowe? czy to wszystko ma ręce i nogi? co o tym myślicie ?


Awatar użytkownika
Diabolo
Weteran
Weteran
Posty: 519
Rejestracja: pn 17 sty, 2011
Lokalizacja: BiÂłgoraj

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Diabolo » ndz 18 wrz, 2011

No to tak kierunki prosta sprawa kupujesz np strzałki i montujesz je w tych dolnych plastikach. Jeśli masz kase to możesz kupić dwa liczniki auto gauge, od prędkości i obrotomierz jeśli masz mnieje kasy to licznik rowerowy z kablem.
Kable najlepiej pochował do dolnych plastików żeby w razie czego potem wszystko elegancko założyć :)
Dlamnie pomysł fajny, pomalować kierę na jakiś fajny intensywny kolorek i będzie elegancko :)
Moja ulubiona pozycja?
To pozycja za kierownicÂą mojego motoru
:D

Moja bestia xD
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/109128

Obrazek

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: michau_ek » ndz 18 wrz, 2011

no właśnie byłem na allegro i patrzyłem na liczniki.. od 300 zł konkrtetny motorowerowy.. a rowerowe od 10 zł.. tylko zależy mi aby ten rowerowy miał pokaźne rozmiary.. aby było coś widać z daleka :)

ps. nie chce wydawać dużo kasy :)
mógł bym go zrobić na pikuś ale za 2 lata robie prawko i mam zamiar kupić jakiś elegancki samochodzik ;d

EDIT:

Przypomniało mi się, że powietrze schodzi mi z tylnego koła.. w środku jest dętka? czy co? :D
opone mam już łysą więc wymieniam wszystko naraz. i teraz prosił bym o jakąś instrukcje.. jak wymienić opone i dętkę aby niczego nie uszkodzić?
Ostatnio zmieniony ndz 18 wrz, 2011 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Spidi67 » ndz 18 wrz, 2011

michau_ek pisze:w środku jest dętka
tak ;P
michau_ek pisze:jak wymienić opone i dętkę aby niczego nie uszkodzić?
normalnie :D xd najlepiej jak się ma takie łapki do zdejmowania i zakładania opony, z wygiętymi tępymi końcówkami bo kluczami to latwo detke przeciać.
A co do pomysłu to pomysł fajny, ale jak dla mnie z inną kierą bo ta orginalna to taka troche lipna :D
<troll>

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Prelude » ndz 18 wrz, 2011

Ostatnio zmieniony ndz 18 wrz, 2011 przez Prelude, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Szczepan » ndz 18 wrz, 2011

Spidi67, ja na to łyżki do opon mówię :D Ale bardzo przydatne to jest bo kluczem można oponę uszkodzić :/

Awatar użytkownika
Czyżu15
Weteran
Weteran
Posty: 603
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: FZI

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Czyżu15 » ndz 18 wrz, 2011

michau_ek, kierunki zrób tak jak ja mam ;P tzn. http://imageshack.us/photo/my-images/508/s6001204.jpg/ ;D
only vag

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: michau_ek » ndz 18 wrz, 2011

a więc.. kierunki ogarnę bez większych problemów..
kierownicy na razie nie będę zmieniał..

a co do koła.. hamulec muszę zdemontować? w sensie przewody po odpinać? xd jakieś uwagi co do tego?

http://allegro.pl/opona-2-75-17-2-75-17 ... 28410.html macie propozycje lepszej opony? w niezbyt wygórowanej cenie? a może ktoś z was sprzedaje używkę?

http://allegro.pl/detka-romet-ogar-900- ... 01370.html dętka z neta, czy przejść się do motoryzacyjnego? będą takie mieli? ;d

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Spidi67 » ndz 18 wrz, 2011

michau_ek, musisz odkrecić 2 sruby od kołą i te 2 sruby tu masz na fotce xd
http://imageshack.us/photo/my-images/7/sruby.jpg/
<troll>

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: michau_ek » ndz 18 wrz, 2011

chodzi o koło tył.. no i te napinacze całe musze odkręcić nie? :) sory ze tyle pytań... ale zazywczaj wymianiam dętki tylko w rowerach :D

Awatar użytkownika
Maciek
Weteran
Weteran
Posty: 467
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: KÂłodzko

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Maciek » ndz 18 wrz, 2011

mozesz mi powiedziec poco sciagac zacisk zeby kolo sciagnąc? Spidi67
Obrazek

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Spidi67 » ndz 18 wrz, 2011

Scapule, nie zacisk tylko to co trzyma cały ten układ hamulcowy z tarczą . to jak chcesz wyjać koło nie odkrecając tego badziewia od tarczy?
<troll>

Awatar użytkownika
Maciek
Weteran
Weteran
Posty: 467
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: KÂłodzko

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Maciek » ndz 18 wrz, 2011

dziwne to jakies ja u siebie odkrecilem oske i slimaka i kolo wyszlo ladnie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Czyżu15
Weteran
Weteran
Posty: 603
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: FZI

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Czyżu15 » ndz 18 wrz, 2011

Spidi67, ja z kolegą w łosiu tylko ośke odkręciłem tak jak mówi Scapule, potem ją wyjąłem i koło wyskoczyło samo ;p
only vag

Spidi67
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1222
Rejestracja: wt 02 lis, 2010
Lokalizacja: ---

Re: Czysta kierownica OGAR 900 !

Postautor: Spidi67 » ndz 18 wrz, 2011

no ale wam chodzi o tylne koło? jesli o tylne to sie zgadzam a jesli o przednie no to nie wiem jak tego dokonac :|
<troll>



Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl