• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » czw 18 mar, 2021

Kuaczozor pisze:Wygląda na to, że będzie miał wszystkie problemy, które wymieniłem w poprzednim poście, poza problemem z instalacją impulsatora.

Ale jak już porozwiercasz i pouszczelniasz to powinien działać. No chyba, że w magneto nie wejdzie, czy coś.

Właśnie nic nie muszę rozwiercać, średnica wewnętrzna statora jest większa ale jego otwory montażowe pasuja idealnie tak jak i impulsatora. Ogólnie to tylko ta guma na kablach może przeszkadzać ale to przerzucę z drugiego tylko martwi mnie jego grubość (różnica 3-4mm). Sugerowałem się ilością kabli ten był jedyny który znalazłem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: Kuaczozor » czw 18 mar, 2021

Rozstaw otworów owszem, ale nawet na tych zdjęciach widać, że w starym statorze otwory na śruby są większe.
Prawda jest taka, że sam miałem zamontowany stator tego typu, tylko w moim wypadku musiałem też przelutować przewody z impulsatora, bo zostawiałem stary. Pozostałe przewody z resztą też przelutowałem, ponieważ ta gumowa uszczelka nie działałaby u mnie, a miałem silnik z ,,mokrym" statorem.

Rzeczywiście różnica w grubości spora.

Sugerowałem się ilością kabli ten był jedyny który znalazłem

A co z tymi, które znalazłem Ci wcześniej?

ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » czw 18 mar, 2021

Ten twój miał inne kolory kabli i tym się zasugerowałem a nie zwróciłem uwagi na średnicę otworu centralnego. No nic zostanie mi przypasować go w sobotę i zobaczyć ewentualnie odesłać go. A tak teraz patrzyłem to za wielkiego wyboru nie ma. Ten mój stary jest jakiś nie typowy w wiekszosci aukcji nie podają grubości ewentualnie jak podaja to 29 czyli grubość tego nowego stary ma ok 26

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: Kuaczozor » czw 18 mar, 2021

żółty+żółty i żółty+różowy to dokładnie to samo. Poza tym to są kable od ładowania, którymi podobno nie bardzo się przejmujesz.

I tak, masz rację, że wersja z trzema otworami montażowymi jest bardziej popularna.

ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » czw 18 mar, 2021

No nic w takim razie montaż w sobotę i zobaczymy tylko, ze te kable tak sztywno są żeby przy montażu czegoś nie naruszyć i później ewentualnie oddać może e być trudno. Odezwę się po wszystkim.


ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » sob 20 mar, 2021

He he nawet nie zakładałem statora bo przecież otwory na śruby są mniejsze, a przecież pisałes o tym ale jakoś nie zwróciłem uwagi. Dzwoniłem tam gdzie kupiłem i zwrot jest darmowy będę szukał u nich na stronie a zamawiałem z jednoślady.pl
Aha jeszcze możesz mi przypomnieć, mam szukać tylko z pięcioma kablami? Cztery odpadają?
Ten był ok ale jego grubość się nie zgadza
https://allegro.pl/oferta/iskrownik-sta ... 7686650827
A na dodatek w tej aukcji co kupiłem pisze otwór mocowania statora 6.5mm, za Chiny tyle nie ma. Jest 5mm

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: Kuaczozor » ndz 21 mar, 2021

Pytałeś już o podobny stator na stronie gmoto : https://gmoto.pl/stator-iskrownik-8-cew ... 38120.html (różnią się tym, że ten z allegro nie ma wyprowadzonego kabla z minusem i idzie tylko po silniku)

Wtedy odpowiedziałem, że:
Kuaczozor pisze:Ten który zlinkowałeś jest akurat prawdopodobnie ze zmasowanymi cewkami ładowania, a sądząc po przewodach wychodzących z Twojej instalacji podejrzewam, że masz instalację pod bezmasowe. A jeżeli tak, to powinieneś wybrać taki, który ma dwa żółte albo żółty i różowy przewód, żeby nie wpakować się zaraz w problemy z ładowaniem.


IMAO najbardziej pasować będzie taki model, jaki można znaleźć w linkowanych już wcześniej ofertach. Widzę, że zależy Ci na niskiej cenie, więc możesz poszukać takich samych w innych ogłoszeniach (jedna z ofert już wygasła):

https://allegro.pl/oferta/stator-stojan ... 0238530616

https://allegro.pl/oferta/king-los-atv- ... 9896689808

https://gmoto.pl/stator-iskrownik-8-cewek,75087.html



EDIT: Również myślę, że najlepiej będzie go odesłać i wziąć inny, choć jak wspominałem, w moim 163FML miałem tego typu stator: rozwierciłem otwory i przelutowałem przewody. Tylko, że wtedy nie było na polskim rynku takich statorów jakich potrzebowałem.

ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » ndz 21 mar, 2021

Myślę że ten ostatni z linku będzie ok ale nie ma nic na temat jego grubości, ciekawe czy ona gra jakąś role. A ten drugi link to jest 6 cewek. A cena nie ma znaczenia chodzi tylko o to aby to chodziło.

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: Kuaczozor » ndz 21 mar, 2021

ozi58 pisze:A ten drugi link to jest 6 cewek.


A, faktycznie, mój błąd, sorry.

ozi58 pisze:nic na temat jego grubości, ciekawe czy ona gra jakąś role.


Jeżeli nie zmieści się w magnecie, to na pewno.

ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » pn 22 mar, 2021

Ten linku Gmoto nie ma podanej grubości, cały dzień dzwonię żeby się do pytać ale coś mają z telefonem. Ale znalazłem takie coś
https://allegro.pl/oferta/stator-iskrow ... 0210418408
Według opisu ma taką grubość jak mój ale zastosowanie jego jakby do innych marek było

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: Kuaczozor » pn 22 mar, 2021

Kiedy niedawno pytałem gmoto ile biegów jest w skrzyni, którą sprzedają, powiedzieli mi, że:

gmoto pisze:niestety nie mamy tutaj dokładnego sprecyzowania od dostawcy. Proszę porównać wymiary i zdjęcia dostępne w ogłoszeniu.


Także nie wiem czy by coś pomogli.

Osobiście zaryzykowałbym z tym z gmoto
Tu masz link do niego na allegro na wypadek gdybyś miał smarta i darmowe dostawy: https://allegro.pl/oferta/iskrownik-sta ... 0027396424
Zwrot też masz za darmo, więc ryzykujesz tylko czas.

Ten, który zlinkowałeś na prawdopodobnie zmasowana cewkę ładowania.
(oprócz tego dziwi mnie kolor przewodu od impulsatora)

ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » pn 22 mar, 2021

Tak też zrobię, dzięki wielkie za cierpliwość i pomoc przy moim problemie. Pech chciał że trafiłem na taki silnik (junak) pewnie każdy inny by pasował pod moją ramę. Jeżeli to nie wypali to zostaje zamiana koła i statora na 6 cewek. Będę informował o sukcesach

ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » czw 15 kwie, 2021

Cześć właśnie doszedl do mnie stator, jutro biore się za montaż. Kable jakie mam w nowym iskrownik to:
- dwa żółte
-czarny z czerwonym (brązowy)
-niebieski z białym paskiem
-i zielony oddzielnie wychodzi poza kostkę
I jak to podłączyć z kablami z mojej ramy?

ozi58
Uczeń
Uczeń
Posty: 33
Rejestracja: czw 11 lut, 2021
Pojazd: junak

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: ozi58 » pt 16 kwie, 2021

ozi58 pisze:Cześć właśnie doszedl do mnie stator, jutro biore się za montaż. Kable jakie mam w nowym iskrownik to:
- dwa żółte
-czarny z czerwonym (brązowy)
-niebieski z białym paskiem
-i zielony oddzielnie wychodzi poza kostkę
I jak to podłączyć z kablami z mojej ramy?


No wreszcie odpalił <hura>
Stator pasuje, ale na początku nie było iskry nadal, pojechał kupiłem nowy moduł i zacząłem na krótko podłączać i iskra się pojawiła. Okazało się że przewód który idzie do cewki gdzie musi być przerwany, zrobiłem obejście i gra. Dzięki wielkie za pomoc oklaski
Ale mam jeszcze pytanie jak na krótko zrobić światła? Z iskrownika zostały mi dwa żółte a z ramy żółty i różowy?
Połączyłem je i na starym aku wszytko działa dzięki jeszcze raz.

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Nowy silnik, jak podlaczyc? (elektryka, inny iskrownik 8 cewek, mniej przewodow) 139FMB

Postautor: Kuaczozor » sob 17 kwie, 2021

Ale mam jeszcze pytanie jak na krótko zrobić światła? Z iskrownika zostały mi dwa żółte a z ramy żółty i różowy?


Dwa żółte oraz żółty i różowy to ten sam schemat. Łączysz ze sobą i powinno wszystko hulać.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron