• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Barton Fighter eco 50/110

Zaprezentuj swoją maszynę
grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: grzejnik777 » sob 18 sty, 2020

gotówka czy karta płacone? jak karta to nie potrzeba ci paragonu


Borek
Majster
Majster
Posty: 122
Rejestracja: wt 07 mar, 2017
Pojazd: Barton Fighter eco

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: Borek » pn 27 sty, 2020

Paragon jednak potrzebny mimo wszystko potrzebny :/

Dzis padła pierwsza próba odpalenia. Paliwo zalane świeże. Plus taki że po przekręceniu kluczyka motor reaguje czyli świeci się luz i rozrusznik kreci co wcześniej nie było takie proste a minus że nie odpala, lampka kierunkowskazu pokazuje że jest włączony kierunkowskaz lewy choć nie jest przestawiony na to żeby świecił i w ogóle zaden kierunkowskaz nie działa. Myślę że jutro może coś dalej podziałami tak żeby zatrybił

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: grzejnik777 » pn 27 sty, 2020

Borek pisze:Paragon jednak potrzebny mimo wszystko potrzebny :/


bzdura
sam przestałem to
https://bezprawnik.pl/reklamacja-bez-pa ... karta/amp/

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: to&owo » pn 27 sty, 2020

Nie bzdura. Aby móc legalnie cofnąć taką operację, tak by była zgodna z przepisami potrzebny jest paragon. Pomijam aspekt, że przyjęcie zwrotu w sklepie stacjonarnym to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedającego.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: JOSEMORALES » pn 27 sty, 2020

Niestety ale Speeder ma rację :|


grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: grzejnik777 » czw 30 sty, 2020

To akurat fakt że dobra wola sprzedawcy jeśli chodzi o stacjonarne sklepy


Ale jak jest ta wola to każda transakcje akrta można "wyciągnąć"
Chodz by potwierdzenie płatności wystarczy albo wyciąg z banku


Te czasy minęły gdzie dowodem zakupu był jedynie paragon
Radzę zagłębić się w temacie
Bo to juz nie o zwrot chodzi ale co jeśli kupiliście coś drogiego i chcecie zareklamować a nie macie paragonu a płaciliście karta bądź przelewem w internecie

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: Kuaczozor » sob 01 lut, 2020

Jeżeli towar jest niezgodny z opisem (nie pasuje do danego rocznika) to podlega wymianie na zasadzie rękojmi a nie odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem sprzedającego, w związku z czym stacjonarność sklepu nie ma tu nic do rzeczy.

Borek
Majster
Majster
Posty: 122
Rejestracja: wt 07 mar, 2017
Pojazd: Barton Fighter eco

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: Borek » czw 21 maja, 2020

Spotkała mnie ostatnio taka sytuacja i liczę że mi pomożecie.wieczorem wyjechałem do pracy i po 200 metrach miałem odczucie że tak jakby mi brakowało paliwa po prostu spadek mocy aż w końcu motor zgasł. Rano do tankowałem paliwo ale bez skutku dalej nie odpalał. Sprawdziłem świece(oczywiście prąd do świecy dochodzi) wyczyściłem osuszyłem dalej nie działał ale okazało się że zaczął lecieć biały dym. Spodziewając się tego że bierze olej odkręciłem głowice i okazało się że jest pęknięta uszczelka czego się spodziewałem ale zastanawia mnie jedno czy tłok powinien się ruszać w cylindrze w sesie na boki. O wydostające się spod tłoka oleju sądzę że chyba nie. I stąd teraz pytanie czy do wymiany są same pierścienie czy tłok z pierścieniami czy cały cylinder z tłokiem.
I jeszcze jedno pytanie czy jak kupiłem silnik 110 to jak bym wymienił zestaw na 125 czy musiałbym wymieniać wał czy obeszło by się bez niego.
Dzięki za porady

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: JOSEMORALES » czw 21 maja, 2020

Ze 110cc nie zrobisz 125cc ,przede wszystkim inny rozstaw szpilek cylindra. Co do tłoka to nie ma prawa latać na boki w cylindrze, zestawy są tanie więc zawsze lepiej cylek z tłokiem kupić.

Borek
Majster
Majster
Posty: 122
Rejestracja: wt 07 mar, 2017
Pojazd: Barton Fighter eco

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: Borek » pt 22 maja, 2020

Dzięki za cenne rady. Bo pewnie w sklepie czy samemu żeby zamówić przez neta bym się zastanawiał nie wiadomo ile

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: to&owo » pt 22 maja, 2020

Korygując operacje zakupu na paragon, bez niego, w wersji fiskalnej żadna firma nie jest w stanie odstąpić od zapłacenia Vatu za ten produkt. więc mało kto się godzi na zwroty, bo dlaczego firma ma tracić, dla czyjegoś widzi mi się? jestem kierownikiem dużej placówki i codziennie użeram się z ludźmi, którzy kupili coś na pałę, przepłacili albo zwyczajnie nie przemyśleli swojego zakupu i chcą coś zwrócić bez paragonu. Teoretycznie można to anulować i zwrócić klientowi kwotę pomniejszoną o Vat. Ale wiele osób nie potrafi pojąć, czemu zamiast 10zł otrzymuje 7.70 i traktuje to jako coś w rodzaju prowizji od zwrotu.I potem zaczyna się kilkunastominutowe tłumaczenie, które najczęściej i tak się kończy zdaniem: "nie jesteście w porządku firmą, więcej nie pohandlujemy" (btw. i bardzo dobrze). Internet jest pełen bohaterów walczących o prawa konsumentów. Tylko mały który z tych bohaterów czyta coś więcej niż kafeteria.pl. Identyczna sytuacja jak z fakturą zamiast paragonu. W obliczu aktualnych przepisów Vatowskicg klient ma OBOWIĄZEK zgłosić przed dokonaniem transakcji, iż potrzebuje faktury Vat, lub faktury wystawionej na osobę fizyczną.

Borek
Majster
Majster
Posty: 122
Rejestracja: wt 07 mar, 2017
Pojazd: Barton Fighter eco

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: Borek » ndz 24 maja, 2020

JOSEMORALES a szczęście przypomniało mi się o cylindrze 110 którymi kiedyś podarowałeś w komplecie właśnie został założony i wszystko działa obyło się bez żadnych kosztów.

speeder już nie chodzi o nic więcej jak tylko o fakt że dostałem przed zakupem zapewniony że to do fightera z roku 2014 a jak wróciłem z towarem to dostałem info że nie ma już na rynku zestawu do tego Moto tylko są same do modelu 2018. Wiedział bym to bym nie kupował. Juź ten temat dawno mi minoł

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Barton Fighter eco 50/110

Postautor: JOSEMORALES » pn 25 maja, 2020

Nie ma za co Borek :]



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl