• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Działanie licznika

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Działanie licznika

Postautor: kerry2 » śr 25 wrz, 2019

Że niezbyt się znam na elektryce chciałem zapytać o pewną rzecz.Do zipp pro gt zakupiłem licznik elektroniczny od pro xt125.Postanowiłem go w domu sprawdzić na zasilaczu by wiedzieć jak kable w nim idą by je przełożyć w kolejności tak ja mam w instalacji..Wszystko działa tylko zastanawia mnie czemu muszę + połączyć z wtykiem od blokady zasilania by mi się cyfry pokazały na wyświetlaczu.Gdy tej blokady zasilania nie mam połączonej z + to wyświetlacz jest tylko podświetlony bez cyfer..Pewno w motorze to inaczej będzie działać,ale prosiłbym o informację ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Działanie licznika

Postautor: Kuaczozor » ndz 29 wrz, 2019

Co to jest blokada zasilania? Masz killswitch na liczniku, czy o co chodzi?

kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: Działanie licznika

Postautor: kerry2 » wt 01 paź, 2019

W zipp pro xt 1250 chyba nie ma tego wyłącznika a tam są te zegary..Tyle że mają one automatyczne zapalanie świateł po przekręceniu stacyjki.Blokada zasilania wygląda na to że jest to właściwy plus zegarów i może on idzie po stacyjce,a + w kostce w sumie nie wiem może podpiety jest on do świateł...Dorwałem też schemat od falcon speedfire 250 na rosyjskim forum tyle że nie wiem czy te instalacje nie są cos przerobione..
https://zapodaj.net/a50d60ddb3006.jpg.html

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Działanie licznika

Postautor: Kuaczozor » wt 01 paź, 2019

Powtarzam, że o ile włącznik świateł nie jest w zegarach tylko w przełączniku (np. na kierownicy) to nie ma to znaczenia dla zegarów. Przełącznik ręczny świateł dodaje po prostu włącznik w obwodzie. W niektórych instalacjach wystarczy zewrzeć na stałe jego płytki, żeby uzyskać efekt automatycznego włączania świateł ze stacyjki.
Także tym nie musisz się martwić.

kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: Działanie licznika

Postautor: kerry2 » czw 03 paź, 2019

W liczniku wszystko mi działa oprócz wskażnika paliwa....Pływak nie jest wadliwy bo podłączając stary licznik działa.Załączając napięcie na stacyjce wskazówka wychyla się do końca i wraca (tak jak inne).Ale potem nie wskazuje nic,,Zwierając nawet dwa kable od których idzie sygnał poziomu paliwa do licznika nic się nie dzieje....


kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: Działanie licznika

Postautor: kerry2 » sob 05 paź, 2019

Z tego co wyczytałem na forum u ruskich to wynika że problem leży w liczniku w zegarach, który odwrotnie pobiera wartość rezystancji.Czyli pokazuje odwrotnie..a w dół wskazówka wiadomo że mi nie pójdzie bo jest kołek o którą opiera się wskazówka..W każdym razie dałem licznik elektronikowi od nas z zakładu,niech coś poradzi..



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl