• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

zipp nie pali ze startera

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

zipp nie pali ze startera

Postautor: kerry2 » ndz 12 maja, 2019

Mój zipp pro gt nie chce odpalić ze startera.Kręci ale nie pali...Akumulator sprawny,ładowanie działa (sprawdziłem po odpaleniu z kopki).Po odpięciu dwóch złączek ( kabli) od czujnika stopu przedniego hamulca,motorower normalnie odpala ze startera,silnik ładnie pracuje.....Dodam że gdy kable od czujnika są wpiete to tylna lampa stopu działa po wciśnięciu klamki hamulca. Gdzieś robi zwarcie ,co sprawdzić?

https://zapodaj.net/8a80f6e06459a.jpg.html


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: JOSEMORALES » ndz 12 maja, 2019

Jedno pytanie czy na ssaniu zachowuje się tak samo? i jak wygląda świeca ?

kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: kerry2 » ndz 12 maja, 2019

Ale co ma świeca i ssanie do tego ..?Jak odłączę kable od czujnika stopu przedniego hamulca to normalnie da się uruchomić ze startera..więc świeca i ssanie nie ma tu nic do tego...Z podpietymi kablami do czujnika odpala tylko z kopniaka.

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: Kuaczozor » pn 13 maja, 2019

Teoretycznie opis wskazuje na zwarcie do masy na obwodzie czujnika/światła stopu. Ale to już sam stwierdziłeś, więc nie wiem w czym właściwie mamy doradzić.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: JOSEMORALES » pn 13 maja, 2019

Zdaję się że wkleiłem tu odpowiedź z innego posta.
JOSEMORALES pisze:Jedno pytanie czy na ssaniu zachowuje się tak samo? i jak wygląda świeca ?


kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: kerry2 » pn 13 maja, 2019

Kuaczozor pisze:Teoretycznie opis wskazuje na zwarcie do masy na obwodzie czujnika/światła stopu. Ale to już sam stwierdziłeś, więc nie wiem w czym właściwie mamy doradzić.

To nie tak że coś stwierdziłem..napisałem tylko jak się układ zachowuje gdy odłączę kable od czujnika stopu (wtedy ze startera odpala)...To że może być jakieś zwarcie to każdy by wywnioskował...Nieraz ktoś mógł mieć podobny przypadek a wtedy byłoby łatwiej...Tak to pewno wypada mi zacząć od przełącznika zespolonego do którego te kable od czujnika wchodzą...Może tam coś zwiera,słaby lut itp....

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: Kuaczozor » pn 13 maja, 2019

No nawet nie przełącznik zespolony, tylko sam czujnik stopu (chyba, że masz wbudowany, to inna sprawa). Tak naprawdę, osobiście podejrzewałbym najpierw tę wiązkę dwóch przewodów idącą do czujnika właśnie.

Możesz też sprawdzić, czy masz zwarcie na stałe, czy tylko przy kręceniu rozrusznikiem, a przy kręceniu jaka jest różnica z poborze w zależności od tego, czy podłączony jest czujnik stopu, czy nie.

kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: kerry2 » wt 14 maja, 2019

Czujnik stopu jest przykręcany od dołu.Lecz sam czujnik to w zasadzie dwa styki działające na zwarcie i rozwarcie więc nie wiem czy to on..A kabelki do niego idą właśnie z przełącznika zespolonego. Jeszcze mnie wczoraj taka refleksja naszła bym sprawdził czujnik na bocznej stopce..Gdyż on czytałem też nieraz ze względu na umiejscowienie ulega uszkodzeniu (a ma on blokadę zapłonu gdy stoi na bocznej,załącza masę),może to jest też w jakiś sposób powiązane z tymi kablami i może tam coś zwiera...Wystarczy że kostkę znajdę od czujnika i odłączę,wtedy się dowiem..Teraz czekam na pogodę niestety bo jest jak jest...:(

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: Kuaczozor » wt 14 maja, 2019

Killswitch'e można łatwo wszystkie naraz sprawdzić - wystarczy wypiąć przewód z ich obwodu z modułu i próbować odpalić.
Gdyby załączał się killwitch nie powinien odpalać również z kopa. Chyba, że mówimy o jakimś przypadku częściowego zwarcia, ale w takie złożone teorie lepiej iść dopiero po wyeliminowaniu bardziej prawdopodobnych. Szczególnie, że trudno byłoby wytłumaczyć wtedy ten wątek z wypinanym czujnikiem (niby, źe te przewody jakoś zwierają z obwodem killswitcha w przełączniku zespolonym, czy coś. Mocno siłowe.)

Jeżeli zwierają się w czujniku przewody ze sobą, teoretycznie, powinno przy obracaniu rozrusznikiem świecić światło stopu (chociaż napięcie może być zbyt małe, lepiej sprawdzić czy pojawia się napięcie wpinając multimetr w miejsce żarówki). Jeżeli nie ma napięcia na żarówce przy kręceniu, zwarcie powinno znajdować się gdzieś na przewodzie dodatnim (tym na, którym pojawia się napięcie po przekręceniu stacyjki) ale w takim miejscu, żeby poruszanie ,,wiązką" (tymi dwoma przewodami) między przełącznikiem a czujnikiem je rozłączało. Wtedy nie samo odpięcie czujnika, a zmiana pozycji przewodów powodowałaby możliwość odpalenia.



EDIT: gdzie mieszkasz, że masz złą pogodę do dłubania?

kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: kerry2 » wt 14 maja, 2019

W Krakowie..A tu cały czas pada..A maszynka jest na płatnym pod pokrowcem,jakby była u mnie w pracy to bym już sobie porobił...:)

kerry2
Uczeń
Uczeń
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 kwie, 2019

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: kerry2 » wt 14 maja, 2019

Z tymi czujnikami od bocznej stopki już trafiłem na internecie przypadki gdzie mieli problem bo coś się porobiło z kablami od czujnika w bocznej stopce i wtedy nie mogli odpalić ze startera.Ale też nie za każdym razem (wiadomo podczas jazdy są wstrząsy i zawsze kabelek może gdzieś zewrzeć,szczególnie gdy jest uszkodzony).U mnie ten problem też się pojawił nagle,motorek chciałem po 4 dniach odpalić bo stał a tu tylko z kopki...

Pawel123
Uczeń
Uczeń
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 lut, 2019
Lokalizacja: Bąków
Pojazd: Junak 903 race

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: Pawel123 » wt 14 maja, 2019

Wiem że niby coś z czujnikiem stopu, ale przerwę na impulsatorze sprawdzałaś (tak z ciekawości)

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: zipp nie pali ze startera

Postautor: Kuaczozor » wt 14 maja, 2019

kerry2
Oczywiście, że spotkałeś się z takimi przypadkami, ale problem polega tu na tym, że w ich wypadku silnik nie odpalał z powodu braku iskry (skutek zwartych przewodów czujnika stopki) a w Twoim jest iskra, ponieważ z kopa odpala. W dodatku obwód czujnika hamulca nie ma nic wspólnego z obwodem czujnika stopki bocznej (to jest obwód killswitcha).
Jeżeli zaś chodzi o przyczyny podejrzewam wilgoć w układzie elektrycznym (mówiłeś, że deszczowo i że stoi pod pokrowcem).



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron