• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Budowa choppera

Piotr1994
Posty: 2
Rejestracja: ndz 18 mar, 2018

Budowa choppera

Postautor: Piotr1994 » ndz 18 mar, 2018

Witam chciałbym zbudować choppera od podstaw i myślałem wsadzić tam silnik https://sklep.pitbikemrf.pl/silniki/316 ... 03160.html tylko jak ogarnąć elektrykę aby wszystko grało.ramę bym chciał dać komuś do zrobienia a bak bym kupił gotowy.Resztę bym chciał zrobić sam.Myślicie,że w 12 tysiacach bym się zmieścił.Części bym chciał brać ze sklepu http://mikuni.istore.pl/pl/cafe-racer-b ... -do-budowy Co o tym sądzicie


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Budowa choppera

Postautor: JOSEMORALES » ndz 18 mar, 2018

Dzień dobry Panu bardzo, tak wygląda typowe powitanie. I od tego powinno się zacząć, mamy tutaj taką malutką powitalnię do której udają się nowo przybyli forumowicze, tak więc polecam wizytę w odpowiednim dziale.
A co do projektu, to kto budując od podstaw choppera szuka silnika z pittbike ? Poza tym chcesz zrobić ramę od podstaw, więc na pewno wiesz że możesz zapomnieć o rejestracji, w naszym kraju nowych SAM-ów już się nie rejestruje. I na koniec ceny, piszesz o 12 tysiącach i podajesz adres sklepu w którym blaszka mocująca licznik kosztuje 115pl?
I tu jest pies pogrzebany, prawda? Chodzi o reklamę tego sklepu tylko i wyłącznie..... ale po co ja to piszę skoro klient już wrzucił co miał i więcej się nie pokaże, może tym razem zróbmy głosowanie w sprawie ubicia konta?

Piotr1994
Posty: 2
Rejestracja: ndz 18 mar, 2018

Re: Budowa choppera

Postautor: Piotr1994 » ndz 18 mar, 2018

dziękuję za odpowiedź.Dlaczego każdy od razu zaklada,że chodzi o reklamę sklepu.Budowa takiego customa chodzi za mną już od dłuższego czasu.A może mi kolega wyjaśni dlaczego SAM już się u nas nie rejestruje.

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Budowa choppera

Postautor: grzejnik777 » ndz 18 mar, 2018

Dorzuć 5 stowek i kupuj zs190 przynajmniej 5 biegow

I tak za maly budrzet na takie budowy

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Budowa choppera

Postautor: JOSEMORALES » ndz 18 mar, 2018

Piotr1994 pisze:dziękuję za odpowiedź.Dlaczego każdy od razu zaklada,że chodzi o reklamę sklepu.Budowa takiego customa chodzi za mną już od dłuższego czasu.A może mi kolega wyjaśni dlaczego SAM już się u nas nie rejestruje.

Ucieszyłeś mnie tak poważnie i muszę Cię przeprosić iż wziąłem Cię za spamera. A co do samów i braku możliwości rejestracji takowych to pytanie do naszego ustawodawcy. Proponowałbym zakup padliny 125cc z pionowym silnikiem i przeróbkę ramy, wtedy nie ma problemu z rejestracją i lepszy 5 biegowy silnik z którego łatwo zrobić 250cc, oraz lepiej się prezentuje w chopperkach. Koszty projektu także zmaleją.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Budowa choppera

Postautor: to&owo » pn 19 mar, 2018

na choppera tylko Pion. łatwo zmodyfikować, dluuuugie lagi, wypasione siedzenie, dużo chromu :D ja bym wolał bobbera :P

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Budowa choppera

Postautor: grzejnik777 » pn 19 mar, 2018

Wiadomo ze pion a najlepiej V
i nie chinski
Ale jak.mial by kolega wybierac 170 ccm to lepsze 190
W gre wchodzi tylko przerobka ramy
Jak zlecic profi zakladowi co sie tym zajmuje to swoje wezma

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Budowa choppera

Postautor: Kuaczozor » pn 19 mar, 2018

JOSEMORALES pisze:
Piotr1994 pisze:dziękuję za odpowiedź.Dlaczego każdy od razu zaklada,że chodzi o reklamę sklepu.Budowa takiego customa chodzi za mną już od dłuższego czasu.A może mi kolega wyjaśni dlaczego SAM już się u nas nie rejestruje.

Ucieszyłeś mnie tak poważnie i muszę Cię przeprosić iż wziąłem Cię za spamera. A co do samów i braku możliwości rejestracji takowych to pytanie do naszego ustawodawcy. Proponowałbym zakup padliny 125cc z pionowym silnikiem i przeróbkę ramy, wtedy nie ma problemu z rejestracją i lepszy 5 biegowy silnik z którego łatwo zrobić 250cc, oraz lepiej się prezentuje w chopperkach. Koszty projektu także zmaleją.


Tak, ale:
1. rama ze 125'tki z silnikiem 250 wymaga zmian w papierach, które mogą być (choć nie muszą) uciążliwe w przeprowadzeniu.
2. SAM'y, wbrew powszechnie panującej opinii, da się zarejestrować. Jest to tylko mocno skomplikowane (jeden punkt na całą Polskę uprawniony do tego typu operacji) i wysoce nieopłacalne (podobno 10.000PLN+ ), dlatego większość ludzi stosuje taki skrót myślowy.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl