• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Romet Stella & Romet Pony 50

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » sob 26 mar, 2011

Siemka ziomki, chcę wam przedstawić moje 2 motorki ze stajni Rometa jakimi są Stella & Pony 50 :d Stellę kupiłem 3 lata temu, bez papierów, jedyne co o niej wiem to to że jest z 1994r. Stella ma uszkodzony silnik (nie miała iskry lecz to już naprawiłem, teraz wyszło na jaw że ma skrzywiony wał i nie da się ustawić zapłonu...) i prawdopodobnie jutro (Niedziela 27.03.2011) jadę po nowy silnik 3 biegowy :) Pony 50 jest od 1995r w posiadaniu mojego taty, kupił ją w opłakanym stanie i nic przy niej nie robił także stała ok.15 lat w stodole :/ Co się okazało Pony 50 ma papiery :O z czego się bardzo cieszę. Ma pęknięty wałek kopniaka, wylatują biegi i jest zdekompletowana. Do wakacji planuje naprawić obydwa motorki, Stella będzie służyła do nauki jazdy dla młodszego brata, Pony 50 ze względu na to że ma dokumenty zostanie odremontowana i będzie z niej taki oldtimer. :)

Link PJ:
Stella: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Stella/106456
Pony 50: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... _50/123684
Ostatnio zmieniony wt 21 lut, 2012 przez Alpen, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Darvix
Weteran
Weteran
Posty: 331
Rejestracja: wt 22 mar, 2011
Lokalizacja: CzerniejĂłw(Serniki)
Kontaktowanie:

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Darvix » sob 26 mar, 2011

brukx, fajne nabytki :D

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » sob 26 mar, 2011

thx :)
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: RADI » sob 26 mar, 2011

brukx, Gratuluje N(Z)abytków ;D xD :P
Ale tak na serio jak byś je zrobił na oryginał to by było coś ;D

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » sob 26 mar, 2011

RADI, nom właśnie tak planuje ;]
modó³ wm mugen sport cdti


Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Stunti » sob 26 mar, 2011

brukx, super maszynki. Tylko w pony to są najgorsze te wskakujące biegi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » sob 26 mar, 2011

Stunti, no to akurat nie problem bo prawdopodobnie trzeba tylko taką jedną sprężynkę wymienić bo pękła :) niedługo będę miał kupę części także remont będzie ;] :>
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Stunti » sob 26 mar, 2011

brukx, chodziło mi oto że to jest odwieczny problem te wyskakujące biegi , bo jak jedynkę wyregulujesz to dwójka wyskakuje :]
Obrazek

Awatar użytkownika
Michalk001
Weteran
Weteran
Posty: 432
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: PiastĂłw

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Michalk001 » ndz 27 mar, 2011

Super pojazdy - ja też do zeszłego roku miałem Stellę która po kapitalnym remoncie była niezawodna. ale jak się chce to wszystko da się zrobić.
To jej zdjęcie przed remontem:
Obrazek
A to po:
Obrazek
A wyskakujące biegi to nie odwieczny problem - wystarczy zregenerować zmieniacz (zlikwidować wszelkie luzy) na wałek zmieniacza pod dekiel dać sprężynkę żeby wajcha "chodziła" z lekkim oporem, wymienić ewentualnie zużyte zębatki skrzyni i wyregulować. Jak to zrobiłem to przez 6 tys. km może 2-3 razy mi bieg wyskoczył.
Ostatnio zmieniony ndz 27 mar, 2011 przez Michalk001, łącznie zmieniany 1 raz.
Zipp Salmo - przebieg do czasu sprzedaży 63538km:
(sezon 2010 - 3321km)
(sezon 2011 - 6870km)
(sezon 2012 - 7467km)
(sezon 2013 - 8130km)
(sezon 2014 - 8840km)
(sezon 2015 - 6887km)
(sezon 2016 - 7081km)
(sezon 2017 - 3855km)
(sezon 2018 - 9km)

Awatar użytkownika
RADI
Weteran
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: czw 06 sty, 2011
Lokalizacja: Wlkp

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: RADI » pn 28 mar, 2011

Michalk001, Sory za lekkie ot ... gdzie ty przyczepiłeś ten kufer w swoim salmo i stelli ?

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » pn 28 mar, 2011

Dziś wybrałem się ogarem po części do motorynek :d Więcej nie weszło do 2 plecaków i pudełka :/ Miałem foto jak to transportowałem ale przez przypadek usunąłem :/ :|

Koniec gadania czas na foto części :>
Obrazek

Obrazek

New patent na błotnik do Pony 50 :D Od razu mówię że to tylko na przymiarkę 8)

Obrazek

Obrazek
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
Michalk001
Weteran
Weteran
Posty: 432
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: PiastĂłw

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Michalk001 » pn 28 mar, 2011

No widzę że "połów" udany :> ten tylny błotnik to od Stelli - z taką ilością zapasu oba sprzęty będą jak marzenie. Ja miałem jakiś podrabiany tylny chlapacz, a oryginału nie mogłem dostać.
Do Stelli dorobiłem stelaż mocowany śrubami które trzymają uchwyt pasażera. Masz zdjęcie - może Ci pomoże:
Obrazek

W Salmo jest bagażnik tak więc nie było najmniejszego problemu.
Zipp Salmo - przebieg do czasu sprzedaży 63538km:
(sezon 2010 - 3321km)
(sezon 2011 - 6870km)
(sezon 2012 - 7467km)
(sezon 2013 - 8130km)
(sezon 2014 - 8840km)
(sezon 2015 - 6887km)
(sezon 2016 - 7081km)
(sezon 2017 - 3855km)
(sezon 2018 - 9km)

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » pn 28 mar, 2011

Michalk001, no widzę że twoja Stella jest elegancko odremontowana :> Kiedyś myślałem nad sprzedażą Stelli ale żal mi się jej zrobiło bo to na niej się uczyłem jeździć :) Na początku jak ją kupiłem to był sprzęt, normalnie szpan :) <rotfl>
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » pn 28 mar, 2011

Problem z wyskakującymi biegami załatwiony 8) Wymieniłem aparat biegowy i jest git, jak na razie złożę Pony 50 do kupy i w sobotę planuje jazdę próbną :D Tylko jak na razie odpalać będę na linkę którą podczepię do ogara bo pozostał pęknięty wałek kopniaka :/

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Romet Stella & Romet Pony 50

Postautor: Alpen » wt 21 lut, 2012

Dobra pany zapomniało mi się o tym temacie :O :D
Stella już prawie na chodzie :d Pozostało ustawić zapłon bo magneto trze o iskrownik, co najważniejsze iskra jest :d Muszę jeszcze w niej skleić rolgaz bo pierdyknął niestety :/ Na wiosnę planuję ją odpalić, poprawić trochę wizual i ogólnie 'odrestaurować'.
Pony niestety jak stała tak stoi... Pęknięta sprężyna kopniaka, nie ma iskry no i nie ma też weny na jej robienie... Ale postaram się ją składać powoli do kupy.
Pozdro. :>
modó³ wm mugen sport cdti



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl