• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

ścigacz vs, super moto

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
demon9705
Weteran
Weteran
Posty: 284
Rejestracja: ndz 21 paź, 2012
Lokalizacja: CzarnkĂłw

ścigacz vs, super moto

Postautor: demon9705 » czw 17 paź, 2013

Cześć, jak wiecie mam ogara, ogar nie dostarcza już mi tyle mocy ile bym pragnął, więc co byście bardziej doradzali ? jakiegoś ścigacza czy bardziej super moto ? Pytam się was gdyż zrobił mi się mętlik w głowie. Oczywiście mam na myśli jakieś 125.
Co byście doradzili ?Scigacz czy sm ?


Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Yato » czw 17 paź, 2013

to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, ktoś za Ciebie ma powiedzieć co Ci się podoba ?
:)

Awatar użytkownika
demon9705
Weteran
Weteran
Posty: 284
Rejestracja: ndz 21 paź, 2012
Lokalizacja: CzarnkĂłw

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: demon9705 » czw 17 paź, 2013

ale co byście bardziej doradzili ? co lepsze ? :)

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1744
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Bumek » czw 17 paź, 2013

demon9705, lepsze, pod jakim względem? Całkiem inna pozycja, całkiem inna jazda, całkiem inne zbieranie zakrętów, supermoto wjedziesz w lekki teren, ścigaczem już nie bardzo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shark
Weteran
Weteran
Posty: 434
Rejestracja: pn 05 lis, 2012
Lokalizacja: Radlin
Kontaktowanie:

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Shark » czw 17 paź, 2013

To zależy do czego chcesz pojazd. Ścig do sportowej jazdy, supermoto, za***ista sprawa przeznaczenie na szose, ale po leśnych ścieżkach też pośmigasz, fakt że nie wjedziesz nim w teren tak jak na crossie, ale jest to coś pomiędzy, gdzie możesz śmigać szosą i wjechać w leśną ścieżke bez obaw. A wybór należy do ciebie co ci się bardziej podoba. Ja mam ten sam dylemat, że podobają mi się i ścigacze i SM'ki


Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: szymo_97 » czw 17 paź, 2013

Dla mnie tylko i wyłącznie ścigacz, bo uwielbiam schodzić nisko w zakrętach.
Jednak Supermoto jest ciekawe, bo z jednaj strony po asfalcie latasz jak chcesz, a z drugiej wjeżdżasz w lekki teren, szutrówki i dziurawe drogi bez obaw.
Ja jednak wybralem ściga i nie żałuje :)
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

Awatar użytkownika
Shark
Weteran
Weteran
Posty: 434
Rejestracja: pn 05 lis, 2012
Lokalizacja: Radlin
Kontaktowanie:

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Shark » czw 17 paź, 2013

Moje serce też właśnie przemawia za ścigaczem, za tym sportowym wyglądem, schodzeniem na kolano. SM niby też można ale to nie to samo co ścig. No i wiadomo komfort jazdy/ pozycja na motocyklu jest inna, ale to też nalezy wziąść pod uwagę, co kto woli ;-)

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Olo » czw 17 paź, 2013

SM trochę bez sensu, zawieszenie i pozycja do jazdy w terenie, a tylko opony szosowe.
Jednak do miasta chyba wygodnie, wąskie, lekkie, po chodnikach, schodach można pojechać :D
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
Shark
Weteran
Weteran
Posty: 434
Rejestracja: pn 05 lis, 2012
Lokalizacja: Radlin
Kontaktowanie:

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Shark » czw 17 paź, 2013

Właśnie, że do niektórych SM'ów dają zawiache twardszą, szosową.

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Yato » czw 17 paź, 2013

Shark, bardziej chodziło mu o np skok lagów, wysokość itp ;)
:)

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2524
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Łódź

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: KucaQ » pt 18 paź, 2013

Według mnie nazywanie motocykla <250cc ścigiem to jak nazywanie malucha beemką. Czekam na spiny i hejty <troll>
Bayeriche Motoren Werke

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: michau_ek » pt 18 paź, 2013

KucaQ pisze:Według mnie nazywanie motocykla <250cc ścigiem to jak nazywanie malucha beemką. Czekam na spiny i hejty <troll>



+1

ścigacze 125cc są śmieszne - sm mniej. tyle w temacie.

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 994
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: szymo_97 » pt 18 paź, 2013

KucaQ, a jak mamy na to mówić? Motorynka? Skuter? Hulajnoga, czy jeszcze ch** wie co jeszcze? :P
Są to małe ścigacze. Tak samo są małe choppery, nakedy, SM itd., które nie mają nic wspólnego ze swoimi większymi odpowiednikami, poza stylem (dzięki któremu nazywamy je: ścigacze, choppery itd.). Mały ścig wg mnie jest mniejszym naciąganiem niż robieniem z losia cruisera (bez obrazy) :D

Myślę, że problem kolegi został juz rozwiązany (niech bierze co serce i rozum podpowiadają) i temat się już wyczerpał, a to co będzie dalej to juz tylko spam i hejty, więc nie mam zamiaru się już tu odzywać :D
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530

Outer
Weteran
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: wt 21 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Outer » pt 18 paź, 2013

szymo_97


Kosiarka, pierdopęd, jest sporo określeń.

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: ścigacz vs, super moto

Postautor: Yato » pt 18 paź, 2013

gówno wiecie, są wyścigi w klasach 125? są, ścigają się? ścigają, to są to ścigi, niewygodna pozycja, aerodynamiczne owiewki :)
:)



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl