• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: Dargas » sob 05 lut, 2011

Przez to ze poukręcałem śruby na szpilce cylindra i na karterze to chciałbym się zapytać czy taki klucz jest dobrą rzeczą. Czy ktoś wie jak tego używać jak ustawić, że by nie po przekręcać gwintów a dobrze poodkręcać? Czy ten klucz musi być jakiś dobrej firmy ?
Co o tym myślicie ?

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny ... 95694.html


Awatar użytkownika
Favo
Weteran
Weteran
Posty: 294
Rejestracja: śr 19 sty, 2011
Lokalizacja: Grant

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: Favo » sob 05 lut, 2011

Dargas, o firmie to tam nawet nie ma mowy :D , to przydatna ale nie niezbędna rzecz . Jak będziesz go brał dorywczo to lepszego Ci nie potrzeba =P Zwróć uwagę tylko aby miał zakres początkowy jak najniższy , kół w aucie chyba nie będziesz nim dokręcał :D

http://allegro.pl/mannesmann-klucz-dynamometryczny-10-210nm-fv-gwara-i1436049562.html
Ostatnio zmieniony sob 05 lut, 2011 przez Favo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: Stunti » sob 05 lut, 2011

Ja mam taki klucz i jest jednym słowem zajeb****
Ostatnio zmieniony sob 05 lut, 2011 przez Stunti, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dargas
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 702
Rejestracja: wt 16 lis, 2010
Lokalizacja: Rudzk DuÂży

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: Dargas » sob 05 lut, 2011

Stunti pisze:Ja mam taki klucz i jest jednym słowem zajeb****


A wiesz jak się go ustawia?

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: Stunti » sob 05 lut, 2011

Mniej więcej :)
Obrazek


Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4222
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: choinka » ndz 06 lut, 2011

Szczerze top nie jest potrzebna rzecz. Ja bym tego nie kupił po prostu trzeba mieć czucie w ręce a nie dokręcać ile tylko się da. Taki klucz by się przydał jak byś dokręcał głowice w samochodach ale nie do motoru. Szczerze u nas na firmie mamy taki klucz i używamy tylko do dokręcania głowić.

Awatar użytkownika
dyzio0394
Weteran
Weteran
Posty: 327
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: KĂŞtrzyn

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: dyzio0394 » ndz 06 lut, 2011

Nie polecam tych kluczy. Taki klucz do głowic w samochodach i to tych nowych bo jak silnik ma już nalatane trochę i ma 20lat to jak takim kluczem głowice będziesz dokręcał to i tak szpilki można pourywać ( mój stary tak miał) Także najlepiej dokręcać na czucie. Ja jak coś dokręcam to wolę za słabo dokręcić np. głowicę czy cylinder w motorku niż urwać szpilkę, bo kiedyś miałem tak już z 3 razy że urwałem szpilkę w skuterze i nie było nawet jak jej wykręcić.
Obrazek
Moje SalmiÂątko ;D
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Salmo/117212
Zapraszam!!! Komentarze mile widziane, na pewno siĂŞ odwdziĂŞczĂŞ. ;)

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: Stunti » ndz 06 lut, 2011

dyzio0394, ale ten klucz ustawiasz ile kg docisku czy jakoś tak :)
Obrazek

Awatar użytkownika
dyzio0394
Weteran
Weteran
Posty: 327
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: KĂŞtrzyn

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: dyzio0394 » ndz 06 lut, 2011

Stunti, tak ja wiem że się go ustawia. Ustawia się moment w NM, nie siłę. :) A wtedy to było ustawione według książki tak jak powinno się dociskać głowicę w tym samochodzie i stary (mechanik) dociskał wszystkie szpilki ale jedną urwał i był problem bo urwała się w bloku.
Ostatnio zmieniony ndz 06 lut, 2011 przez dyzio0394, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Moje SalmiÂątko ;D

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Salmo/117212

Zapraszam!!! Komentarze mile widziane, na pewno siĂŞ odwdziĂŞczĂŞ. ;)

Awatar użytkownika
Stunti
Weteran
Weteran
Posty: 699
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY

Postautor: Stunti » pn 07 lut, 2011

Aha
Obrazek



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl