• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ogar 900 by lukasz

Zaprezentuj swoją maszynę
michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1575
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: michau_ek » sob 09 cze, 2012

prosiłeś bez wyzwisk.. ale jak ty tak mozesz :DD ja bym nie wytrzymał :X


Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » ndz 10 cze, 2012

m4niek pisze:Ładnie wyczyszczony on chyba nigdy błłota na ślepia nie widział

Sąsiad też mi to mówił. :D Przejrzyj poprzednie strony. :D Ale polne drogi dały się we znaki, co jest przedstawione na 2 zdjęciach. ;/

Dzięki za komentarze. ;)
Mile widziane następne :D

Awatar użytkownika
Lukas995
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 2524
Rejestracja: pn 29 lis, 2010
Lokalizacja: Besko

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: Lukas995 » ndz 10 cze, 2012

lukasz, no nareszcie :D
To teraz zaczynasz full tuning w nim. :D
Odblokowałeś go już ? ;)

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » ndz 10 cze, 2012

Jeszcze zablokowany ;)

[ Dodano: |27 Lip 2012|, o 11:58 ]
Dzień dobry
Do Ogarka doszedł niedawno jeden gadżet, którym jest siatka bagażowa. Miała być czarna, tak było napisane w ogłoszeniu na allegro, ale przyszła niebieska. Zawsze +5 do lansu. <yea>

Obrazek [ Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć ]

Jak wygląda? ;>

Od zakupu zostało w nim dodane/ zrobione:
- świeca NGK CR7HSA
- fajka NGK LB05F
- siatka bagażowa
- czarny pokrowiec na siedzenie
- mocniejsze tylne postojówki
- naklejka z www.rejestrmotocykli.pl
- naklejka www.moto-4t.pl
- tankpad w schowku
- przymocowanie narzędzi w schowku
- czarna ramka tablicy rejestracyjnej
- 2x wymieniony olej
- 1x naciągnięcie i 2x nasmarowanie łańcucha
- naprostowany wentyl w tylnym kole
- kilka razy pompowane opony
- wyregulowany gaźnik
- wyregulowane zawory
Oraz przykręcona 1 śruba, wcześniej zgubiona, dodana 1 podkładka przy jednej ze śrub mocujących schowek, 2 nakrętki na śrubie trzymającej siedzenie.
Chyba o niczym nie zapomniałem. :D

Do wyprostowania jest stopka centralna i do wymiany tylny amortyzator.

Plany:
- do końca wakacji założyć pług pod silnik
- w niedzielę poświęcić ogara
- dalej czyścić i dbać
- nie katować
- legalnie podróżować do szkoły lub pracy
- mieć go kilka lat, a później kupić samochód albo moto 125cc
- cieszyć się z wielu nowych komentarzy w tym temacie :>

Pozdrowienia od Ogarowicza :P
Ostatnio zmieniony pt 27 lip, 2012 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CZARO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1119
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012
Lokalizacja: WWE

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: CZARO » pt 27 lip, 2012

lukasz, No ładny ten ogar.Dbaj i nie pchaj ;)
Nie sztukÂą jest mieĂŚ nowy samochĂłd , sztuka jest mieĂŚ stary a Âżeby wyglÂądaÂł jak nowy...

Mercedes 190 by Czaro!


Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: BeNeK » pt 27 lip, 2012

nie wolisz sobie siatki jakoś tak umocować żeby była prosto ?
http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 11725.jpg/

ja zapinałem ją o te dziurki w siedzeniu pod siedzeniem ;P

ogarek ładny ;)
bezawaryjności życzę ;P

[ Dodano: |27 Lip 2012|, o 13:46 ]
a ps od razu wzmocnij stopkę nim ci trzaśnie ;)
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...

Pozdrawiam BeNeK
Lewa !!

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » pt 27 lip, 2012

czarkoski1997, BeNeK, dziękuję za komentarze.
No nawet ładniej jak prosto :D Później pójdę zmienić :D
BeNeK pisze:od razu wzmocnij stopkę nim ci trzaśnie ;)

Teraz ciągle na bocznej stawiam, na centralnej mam tylko przy smarowaniu i naciąganiu łańcucha. A jak wzmocnić? Spawy polepszyć? :D

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: BeNeK » pt 27 lip, 2012

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 11344.jpg/

ja dospawałem stalowego pręta... widać go z przodu stopki

trzeba coś dospawać jakiegoś płaskownika, pręta najlepiej
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Awatar użytkownika
Szczepan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1273
Rejestracja: pn 21 mar, 2011
Lokalizacja: KoÂłacinek

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: Szczepan » pt 27 lip, 2012

No ogar utrzymany ładnie :D Nabijaj km bo widzę że cieniutko z przebiegiem :PP Szerokości ;)

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » ndz 29 lip, 2012

;( Kiedyś musiał być ten pierwszy raz ;( Wypadło na dzisiaj. Wczoraj przejażdżka 17,1 km bez zatrzymywania. Wyczyszczony, plakiem plastiki zrobiłem, na święcenie w kościele przygotowany. Jadę do kościoła, suchutko, słońce świeci. Wychodzę z kościoła po 12:00, ogar cały mokry. Poświęciłem, dostałem kółko ze św. Krzysztofem w środku, jadę do domu. Deszcz pada. Z otwartą szybką w kasku leci w oczy, zamknąłem, trochę mniejsza widoczność z kroplami, ale drogę widziałem...
Co mnie podkusiło? Gdzie mi się śpieszyło? Przecież bym się nie rozpuścił w deszczu. <glupek> 30km/h po mokrej polnej drodze, zakręt w lewo, dwie dziury. Myślę sobie "ominę z prawej przy trawie". <glupek>
Za daleko wyjechałem i trawa... Do tej pory nie wiem jak to dokładnie było. Koła straciły przyczepność i Ogar w padł na burtę i się położył, opierając się na klamce sprzęgła i lewej podnóżce. Ja zostałem na drodze kawałek od niego. Kiedy i jak spadłem? Za szybko to się działo i nawet nie wiem. Spadłem podobnie jak ogar - na lewy bok. Uderzając o drogę lewym barkiem i szczęką kasku, szybka była zamknięta, a piasek z drogi strzelił mi w twarz, zgrzytał mi w zębach. Kask się nie połamał. Nawet porysowany zbytnio nie jest. Tylko się pobrudził.
Wstałem, ręce i nogi mam. :D Na drodze nikogo nie słychać. Ze mną nie jest źle. Podchodzę do ogarka. <beczy> Tylne koło się kręci, podnóżka wbita w ziemię, lewe lusterko w błocie, prawe lusterko, nie wiem dlaczego, poluzowało się, lekko naciśnięta klamka sprzęgła, silnik chodzi, wcisnąłem sprzęgło, ale chyba za mało, bo po postawieniu na koła silnik zgasł. Nic nie cieknie. Poszukałem N, wajcha się chyba nie wygięła, bo biegi wchodziły. Pomyślałem o ogarze Alp3na, że go na lewo ściąga. Zaczynam prowadzić, normalnie się kula. Do domu niedaleko, bałem się już go odpalać, ręce mi się trzęsły, pół spodni i bluzki w błocie. Dopchałem na podwórko, wjechałem za bramę, usiadłem na ogim i aż smutno było, taki ładny łogier był. Zobaczyłem, że mi krew z ręki leci. Po 4h rozbolała dopiero. Jakby spuchła, ale chyba mi się wydaje... Po w prowadzeniu do garażu nic więcej już nie znalazłem zepsutego poza krzywą podnóżką i przemieszczonym plastikiem na kierownicy, który teraz lekko blokuje klamki. Robiąc zdjęcia zauważyłem, że podnóżka blokuje ruch wajchy biegów.

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek plastik blokuje hamulec...
Obrazek ... i sprzęgło
Obrazek wygięła się podnóżka...
Obrazek ...aż wajchę blokuje
Obrazek A ten kask na pustym łbie uratował mi zapewne zęby...
Obrazek ... a na 100% skórę na brodzie

Dziękuję, jeśli ktoś to przeczytał. :]

Mam nadzieję, że plastik przywrócę do świetności. A jak podnóżkę naprawić, aby nie blokowała wajchy?



Szczęście w nieszczęściu, że go trawa zamortyzowała, nie połamały się plastiki i silnik cały. Jakbym miał pług to nie wiem, czy by się nie połamał.
Ostatnio zmieniony ndz 29 lip, 2012 przez lukasz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
CZARO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1119
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012
Lokalizacja: WWE

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: CZARO » ndz 29 lip, 2012

Szkoda ogarka.A z tą podnóżką to spróbuj młotkiem odgiąć ją. :)
Ostatnio zmieniony ndz 29 lip, 2012 przez CZARO, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie sztukÂą jest mieĂŚ nowy samochĂłd , sztuka jest mieĂŚ stary a Âżeby wyglÂądaÂł jak nowy...



Mercedes 190 by Czaro!

Awatar użytkownika
Lunatyk^
Weteran
Weteran
Posty: 656
Rejestracja: ndz 24 lip, 2011
Lokalizacja: BiaÂły BĂłr

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: Lunatyk^ » ndz 29 lip, 2012

Oj tam ;d
Nic poważnego się nie stało i to jest najważniejsze ;p
Na moim ogarze kuzyn się ostatnio wyłożył ..
Lusterka połamał.

czarkoski1997 pisze:Szkoda ogarka.A z tą podnóżką to spróbuj młotkiem odgiąć ją. :)
Ostatnio zmieniony ndz 29 lip, 2012 przez Lunatyk^, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 599
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: lukasz » ndz 29 lip, 2012

Lunatyk^, niby nic :D

Ale strachu się najadłem. Jak i piasku. :D

czarkoski1997, ok, zobaczę jutro może :)

Awatar użytkownika
BeNeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 2584
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Nienadowa
Kontaktowanie:

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: BeNeK » ndz 29 lip, 2012

łojjjj ta to tylko lekka gleba :D ja myślałem że porządny szlif był a tu trochę błota tylko xd

podnóżki na przyszłość (odpukać) prostuje się butem na miejscu :> tak z doświadczenia ci powiem :D

lusterka powyczyszczać a szkła wypolerować ;)
podnóżki wyczyścić z błota jakimś karcherem szlaufem czy jak to tam się zwie...
i butem naprostować :D

klamki się raczej przesunęły a nie plastik... choć może... zobaczysz
trochę plaka i będzie jak nowy :D
ucz się opanowywać takie sytuacje i co ważniejsze nie popełniać takich błędów ;)

a i tak ps... zainwestuj chłopie w lepszy kask...
Motocykl - uzaleÂżnia, pochÂłania czas i pieniÂądze, a czasem i nawet jest waÂżniejszy niÂż wÂłasna kobieta...



Pozdrawiam BeNeK

Lewa !!

Rygiel
Praktykant
Praktykant
Posty: 49
Rejestracja: ndz 29 lip, 2012
Lokalizacja: ToruĂą
Kontaktowanie:

Re: Ogar 900 by lukasz

Postautor: Rygiel » ndz 29 lip, 2012

Fajna maszynka była.. Szkoda, że tak się stało a nie inaczej. Masz szczęście, że nie jechałeś jakaś 600ccm 200km/h. Lepiej nauczyć się bezpiecznej jazdy na 50 i żyć niż na 600 i się zabić.
I tak mocnego za bardzo szlifa nie zaliczyłeś.

Za to moja droga po święceniu w św. Krzysztofa była szczęśliwa. ;) Był dobrze pokropiony (oblany) mam układy u księdza. :D

Powodzenia w przywracaniu świetności swojemu motorkowi.
Ostatnio zmieniony ndz 29 lip, 2012 przez Rygiel, łącznie zmieniany 2 razy.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron