• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Zaprezentuj swoje cztery kółka.
Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » sob 04 cze, 2016

Znów mnie chwile nie było xD
Na majówce AKP był debiut nowego setupu na Astrze :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Astra podoba mi sie w chuuuuuuuuuuj :D Ale ostatnio zakochałem się w tylnej dokładce Steinmetza więc i poszukiwania takowej się zaczęły :)

Diesla też ostatnio podkręciłem, w porównaniu do serii idzie jak poje*any <troll> Póki co 0.8 bara, więcej będzie jak wstawię większą chłodnicę, intercooler i "zimniejszy" termostat. Intercooler pewnie w tym albo następnym miesiącu, kwestia tego jak szybko będzie mi się chciało za to zabrać. Przede wszystkim nie chce ciąć pasa, bo będzie on od wersji z klimą, a jak go pociacham, to pozbędę sie mocowań wiatraka klimy, co mijałoby się z celem <glupek> Więc icek będzie wystawiał swoją mordę przez zderzak :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jako, że jestę studentę dalej nie mam roboty xD w zależności gdzie pójdę/pojadę do roboty na wakacje jest trochę planów na Astrę. Podstawa to nowa konserwacja podwozia i renowacja komory silnika z silnikiem włącznie. Następnie opony zimowe trzeba będzie kupić, bo 13 poszły w siną dal... no może nie taką siną, bo tylko za garaż :D Teraz robią za zapasówki w przyczepkach :P Obecne alu zostaje na zimę, a na lato od następnego sezonu będzie Irmscher Twin Spoke 16' w białym połysku ;) No i jeśli hajs się zgodzi to wleci kwas, kumpel będzie spawał 2,25' do swojego C20XE, a 2' odda mi za połowę ceny nowego :) Na sam koniec, to już gdy zostanie kilka stówek wolnych to pakiet poleci do lakiernika. Na 50% wleci też faltdach. Jeszcze nic pewnego, bo muszę przemyśleć to na porządnie, przede wszystkim jak zachowa się buda gdy wytnę wszystkie wzmocnienia dachu. Lubię zapierdalać tym gówienkiem, więc stabilność w zakrętach ma dla mnie dosyć duże znaczenie.

Trzymta sie ładnie, pozdro mordy :) <hejka>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."


Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Yato » ndz 05 cze, 2016

dachu nie ruszaj bo będziesz albo miał problemy albo kiedyś polecisz na zakręcie prosto :D
ile Cie to wszystko wyszło?
:)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: to&owo » ndz 05 cze, 2016

sporo się zmieniło :D fajna furmanka :D

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » ndz 05 cze, 2016

Yato pisze:ile Cie to wszystko wyszło?

Nie wiem i nie chcę wiedzieć :) Nie liczę pieniędzy jakie wkładam w auto, grunt, że efekt mnie zadowala :) Po studiach jak juz się ustabilizuję finansowo, to auto zostanie rozebrane co do śrubki i projekt zacznie być budowany od postaw, wtedy pieniędzy wcale nie będę liczył :D I od razu odpowiadam - nie, nie zmienię marki. Z Oplem już się związałem, a dopiero jak wkroczyłem do grona Oplowiczów zauważyłem jak mało tego jest na scenie tuningowej. Astrę F i tak często ludzie robią, może dlatego, że jest tania, ale co to jest w porównaniu do milionów projektów Gulfów, e-czysześć czy ałdi - bez obrazy dla posiadaczy :) Za 30 kloca w takiej Astrze zrobię więcej, niż za tą samą kwotę w innym Niemcu. Niemniej jednak nie odmówię sobie przyjemności zakupu innej marki :D W końcu daily i jakiś pojazd rodzinny będzie niezbędny :) Będę się rozglądał za:
-przedliftowym E46 z 3 litrowym dieslem w M-Pakiecie
-A6 C5 4.2 w pakiecie RS6
-allroad C5 2.7 Biturbo
-przedliftową Astrą J z 2 litrowym dieslem w pakiecie OPC-Line
wszystkie w kombi of kors ;) Bardziej będę się skupiał nad dwoma środkowymi pozycjami, bo A6 znam już wręcz na pamięć, a i na takiej chciałbym zrealizować młodzieńcze marzenia :P Ale do kupna jeszcze kilka lat, kwestia tego ile będę zadupiał na studia xD

Chyba, że pytałeś o koszt podkręcenia silnika, to w 2 stówkach sie zmieściłem <troll>

szpider, dzięki mistrzu :P :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Yato » ndz 05 cze, 2016

do ostatniej śrubki? nie zdajesz sobie sprawy jaka to robota, raczej nie warto :)
diesla w opc ciężko będzie znaleźć :D
:)


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » pn 06 cze, 2016

Warto, nie warto - nie ważne, ma mi to sprawiać satysfakcję :) Znam 2 osoby, które tego dokonały, efekt je*** na kolana, bo auto wygląda, jeździ i sprawuje się jak salonówka :)
OPC a OPC-Line to całkiem inne pakiety mistrzu <lol> Co do AJ to zapomniałem jeszcze o 2.0 BiTurbo, bo też auto warte zainteresowania :>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Yato » pn 06 cze, 2016

mój błąd sory :D
ja tam uważam że co fabryka to fabryka, tam gdzie rdza to można rozkręcać, czyścić wymieniać ale tam gdzie jest ok to nie ma co ruszać, bo się potem szybciej rozpadnie niż sobie można wyobrażać, rok temu jakoś rozkręciliśmy z kolegą całą etz 251, w same części poszło 5 tyś, duperele takie, gumy nie gumy i efekt może jest ale tylko wizualny :/
:)

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » wt 07 cze, 2016

Nie, no to będzie typowy projekt, kilka milimetrów od gleby, wożenie na lawecie i te sprawy :)














Dżołk k***a, samochód ma jeździć :D Będzie gwint, ale tylko dla wyglądu, nie dla chorej umysłowo gleby, silnik też będzie odpowiedni dla grubego projektu. Niemniej jednak nie będzie to już auto użytkowane na co dzień, więc rozbierać można :D Zapewnić ino mogę, że będzie jedyny taki projekt w Polszy, kwestia piniondzuf <figielek>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Chopper_Fan
Uczeń
Uczeń
Posty: 16
Rejestracja: pt 03 cze, 2016
Pojazd: Chopper

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Chopper_Fan » ndz 10 lip, 2016

Obserwuje asterkę na Fb i na ATT :D Teraz z tym pakietem robi robotę. oklaski

Awatar użytkownika
Daniel557
Weteran
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Daniel557 » pt 15 lip, 2016

Na fejsie też przeglądam jak idą pracę i asteroida jest przekozacka w tym wykonaniu :D
Mam takie pytanie bo sam się przymierzam do wymiany oryginalnych foteli. Co musiałeś przerabiać i jak mniej więcej to wyglądało w pracach, co dokupić, co przespawać itd? :D

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » pn 17 kwie, 2017

Co ze mnie za lamus, mówiłem, że będę regularnie wchodził na forum, a tu taki ...uj <simfacepalm>
Daniel, jeśli jeszcze Cię to ciekawi :D To wyciąłem tylko oryginalne sanki z Audi i wywierciłem w stelażu otwory pod sanki z Astry, o dziwo wszystko pasowało jakby było stąd :)


Nowy sezon, nowy setup :D
Zmieniłem wreszcie (po 5 latach <lol> ) koło na coś winkszego. Irmscher Twin Spoke 16x7J ET45 plus po 15mm dystansu na stronę.
Obrazek
Wpadł biały kruk, oryginalny grill Steinmetza do Astry F, niedostępny na rynku wtórnym, ale mi się udało znaleźć :D Do tego zewnętrzny stabilizator tylnej belki z Astry GSI C20XE.
Obrazek

Przed sezonem jeszcze ujebałem odboje, które są teraz jakieś 50 razy mniejsze niż ori, oraz wyrzuciłem podkładki spod sprężyn i ugrałem dodatkowe 1,5 centa niżej, a na samych sprężynach to już wyczyn :D
Gwintu dalej ni ma i nie będzie, fabryczny gwint kosztuje 2x więcej niż przeciętna Astra na OLX, a custom na dobrych gratach to też koszt 1,5-2k. Aktualnie wysokość mnie zadowala, koło jest na równo z nadkolem, a tak chciałem od początku, tylko trochę za duża przerwa między zderzakiem a glebą jest, także mooooooooże wleci hokej z GSI.

Dość pierdoletów, łapcie foty <rotfl>
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdro mordy <figielek>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: to&owo » wt 18 kwie, 2017

Przód mniej mi się podoba niż ostatnio. Ale tył alegancki. Koło też pluszuje. :D I wnętrze... Siedziałem w niejednej efce, fabrycznej, a tutaj... Luksus.

Awatar użytkownika
lukasz
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 602
Rejestracja: czw 14 lip, 2011
Lokalizacja: okolice Gniezna
Pojazd: Ogar 900 '09
Podziękował : razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: lukasz » wt 18 kwie, 2017

A moim zdaniem jeszcze piękniejsza z każdej strony. :D

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Prelude » wt 25 kwie, 2017

Tak się zastanwiam czy na czarnym kole by lepiej nie wygladala ;d

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » śr 14 lut, 2018

Ho ho, prawie rok od ostatniego posta :P
Astra w sumie w zeszłym sezonie za wiele sie nie zmieniła, wpadł tylko hokej z GSI, przednie lampy z krzyżami, półprzelot i nowa uszczelka pod głowicą ( <troll> ).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za bardzo też nie owijając w bawełnę... Astra jest na sprzedaż :) Kucak w końcu zaczął myśleć przyszłościowo (czyt. znalazł kobietę <lol> ). Ogólnie zacząłem robić duże trasy i dopiero wtedy zdałem sobie sprawę jak to auto na długie kilometry jest niewygodne. Trasy 100-150km to żaden ból, ale zrobić tym 700km na strzał to już katorga. Kto wie, może się starzeje, może już mi się znudziło. Juz za 3-4 miesiące wkraczam w nowy etap mojego życia i chcą nie chcąc F'ka musi znaleźć nowego właściciela, bo niestety na utrzymanie dwóch aut nie będzie mnie stać.
Zapytacie pewnie, w co teraz celuję. Nie będzie zdziwieniem, gdy powiem Wam, że w Opla :D Tym razem jednak będzie to trzecia generacja tego modelu i oczywiście koniecznie w kombi! Silnik Z19DTH, kolor czarny lub granatowy. Pierwotnie plan był na Z20LER, ale plan spalił na panewce :( Dlatego będzie diesel, ponieważ jest tańszy w zakupie niż benzyna w gazie (dziewczyna ma H w czystej i dziękuję... auto bez gazu w grę nie wchodzi) w dodatku teraz chcę mocniejsze auto z możliwością podciągnięcia mocy, a wolnossaka w benie tanio się nie podciągnie, a takiego turbodoładowanego klekota bez problemu można ogarnąć na 200+ :) Znajomy, który zjadł zęby (dosłownie <lol> ) na mechanice pomoże mi w zakupie dobrej, niezajechanej sztuki. Wielu kumpli kupowało auta przy jego pomocy i żaden się nie zawiódł, a jego zdolności negocjacyjne omamią każdego handlarza :D
W każdym razie nie bójta się, Kucak nie wyzdrowiał, dalej będzie ładował hajs w auto.. no.. tylko, że mniej <dokuczacz> Po prostu odechciewa mi się ciągłego grzebania :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."



Wróć do „Nasze samochody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl