• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Zaprezentuj swoje cztery kółka.
Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » wt 27 lut, 2018

To fakt, 1.7 jest trochę starsze i prostsze konstrukcyjnie. W HB jak najbardziej się sprawdza, ale do kombi może być średnio. Ma być to auto, którym będę mógł pojechać na wakacje z torbami nie martwiąc się brakiem mocy, dlatego 1.9 :) Znajoma w HB właśnie ma mapę na 140 zrobioną, ale moment szału nie robi niestety, choć elastyka jest dużo lepsza porównując do serii. Pięciobiegówka, fakt, sprawia mniejsze kłopoty, ale jest strasznie krótka w porównaniu do M32. W dieslu jaka jest? Bo dziewczyna w 1.6 XER ma F13CR i przy 140 ma niestety 4 tysiące obrotów, czyli dużo porównując do F czy chociażby G, gdzie przy 140 mam lekko ponad 3. Gdybym zdecydował się na HB to 1.7 jak najbardziej by mi wystarczyło, zresztą, te są tańsze w zakupie niż 1.9 :) A za Z19DTH przemawia pancerność, silnik sam w sobie jest nie do zdarcia, jedynie osprzęt przy srogim katowaniu jest awaryjny, ale mając trochę pod butem nie będe się tym autem ścigał. Będzie miał mnie wozić z punktu A do punktu B dając poczucie bezpieczeństwa świadomością, że przy wyprzedzaniu nie braknie tej mocy :) No i chciałbym w końcu autostradą lecieć przelotowe 160-170, a nie jak Fką, 120 <lol>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."


Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: YBR 125

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Dominxd » wt 27 lut, 2018

Cóż, "piątka" na pewno nie jest tak długa jak m32, przy 140 właśnie ma w okolicach 3tyś. obr. i tego nie da się niestety oszukać. Co weekend pokonuję tą samą trasę, ok. 220km w jedną stronę, z czego 45 to autostrada i właściwie tylko tam odczuwam brak 6 biegu, choć jak pomyślę że byłby to kolejny element podwyższonego ryzyka awarii to już wolę żeby sobie wyła na 5 i nie robiła problemów :D Na takim dystansie nie robię sobie wyrzutów trzymając 140, a złapanie 180 to tylko kwestia dociśnięcia gazu. Wyprzedzić tym to żaden problem, oczywiście w granicach rozsądku :) Myślę że kombi na pewno gorzej by sobie radziło z 1,7 a jeszcze zapakowane to w ogóle straciło by chęć do jazdy :D Następne auto zamierzam już kupić ze skrzynią 6 bo to mimo wszystko inna jazda, z tym że na pewno to nie będzie już Opel :D

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » śr 28 lut, 2018

Przy benzyniaku piątka by mi tak nie przeszkadzała jak w dieslu, bo dźwięk wycia diesla jest dużo gorszy niż benzyny. Choć fakt, diesel mimo, że będzie wył, to spali powiedzmy 6-6,5 litra, a takie 1.6 mojej dziewczyny jest po ch*** ekonomiczne. Żeby to na trasie spaliło mniej niż 7 to trzeba jechać max 120 :D Więc 6-stka jest najlepszym rozwiązaniem, bo wszelkie wyjazdy, wakacje, weekendy itp to będziemy jechać kombi, bo nie dość że diesel (spali mniej) to i ta szóstka jednak będzie :)
A tak jak wcześniej pisałem, rozmyślałem też nad Audi, ale nie ta półka cenowa :( Kiedyś może się dorobimy to się jakieś A6 kupi, póki co Opel, kilka drobnych przeróbek i będzie lux :>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » sob 10 mar, 2018

Fka wczoraj poszła :p Dostałem przyzwoitą kasę, takze jestem zadowolony z kwoty :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Prelude » sob 10 mar, 2018

Trzeba iść dalej, też bym tak chciał xD


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: JOSEMORALES » sob 10 mar, 2018

Sprzedaż pewnie bolała, ale z drugiej strony patrząc to w końcu tylko samochód. Ja mam taki patrzenie na świat że jak trzeba sprzedać auto to trzeba, ale motocykl to już ni chu##ja.

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » ndz 11 mar, 2018

Prelude, póki co i tak stoję w miejscu, bo na H jeszcze mnie nie stać :|
JOSEMORALES, bolało, bo sprzedałem kawał swojej historii i wspomnień. Łezka w oku była, ale no właśnie... trzeba się rozwijać, taka kolej rzeczy.
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Konieczko
Posty: 5
Rejestracja: sob 14 kwie, 2018
Pojazd: Honda CBR

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Konieczko » wt 24 kwie, 2018

Bardzo fajne autko, szkoda w sumie. Ja sam teraz zastanawiam się nad podobnym zakupem jednak już nie tak urokliwego, bo w kombi. U mnie praktyczne rzeczy niestety wygrały, ale i tak w kombiku nie prezentuje się wcale tak najgorzej.

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » czw 19 lip, 2018

Astrę F zawsze będę polecał na pierwsze auto. To są łatwe i tanie w naprawie auta i jeśli masz do tego smykałkę to nauczysz się przy niej sporo mechaniki :)
Sam do Fki kiedyś wrócę, nie wiem kiedy... ale wrócę :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."



Wróć do „Nasze samochody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl