• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Yamaha XJ600N "tylko lać i jeździć"

Zaprezentuj swoją maszynę.
Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Yamaha XJ600N "tylko lać i jeździć"

Postautor: JOSEMORALES » wt 07 maja, 2019

Dzięki :)


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Yamaha XJ600N "tylko lać i jeździć"

Postautor: JOSEMORALES » pt 12 lip, 2019

Pogoda słaba to trzeba się czymś zająć, Yamaha do garażu i i już jest co robić. Kilkukrotnie próbowałem ustawić zawory ale po kilku kilometrach znowu klepią, napinacz łańcuszka rozrządu trochę za połową i tu wielka niespodzianka. Niby jeszcze mógł się regulować napinaczem, a po wymianie cisza.... zero klepania zaworów,
Obrazek
Obrazek
oczywiście do kompletu synchronizacja gaźników. Tylko teraz słychać łożysko wysprzęglika, więc tarcze sprężyny i łożysko oporowe wysprzęglika.
Obrazek
Co ciekawe takie łożysko w serwisie Yamahy kosztuje 50pln, a na allegro najtaniej są już za złocisza. Mnie wyniosło około 13plnów razem z podkładką. Silnik ucichł i pogoda nadal nie rozpieszcza, więc jeszcze jedno mi przyszło do głowy i w sumie nic więcej nie było do poprawy, a mianowicie przewody hamulca przedniego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Znalazłem w Zabrzu firmę zajmującą się hydrauliką siłową która zakuwa także przewody hamulcowe w stalowym oplocie, wykonanie 1 klasa, heble żyleta i cena ponad połowę niższa niż markowe przewody na aledrogo.
Podsumowując w tym roku w motocyklu zrobiłem:
-wymiana opon
-łańcuszek rozrządu
-sprzęgło
-przewody hamulcowe przód
-wymiana świec
-regulacja zaworów
-synchronizacja gaźników
I to w sumie wszystko co można było w niej zrobić prócz corocznych wymian, wracamy więc do początku "tylko lać i jeździć"....

Rometo
Posty: 2
Rejestracja: pt 04 sty, 2019

Re: Yamaha XJ600N "tylko lać i jeździć"

Postautor: Rometo » czw 29 sie, 2019

Ostatnio tak się zastanawiałem nad zmianą przewodów hamulcowych w swoim motorku. Mógłbyś podać jak się nazywa ta firma w Zabrzu? Bo z zdjęć co wstawiłeś bardzo ładnie to wygląda.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Yamaha XJ600N "tylko lać i jeździć"

Postautor: JOSEMORALES » czw 29 sie, 2019

Rometo pisze:Ostatnio tak się zastanawiałem nad zmianą przewodów hamulcowych w swoim motorku. Mógłbyś podać jak się nazywa ta firma w Zabrzu? Bo z zdjęć co wstawiłeś bardzo ładnie to wygląda.

Masz link na PW



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl