• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Romet k125

Zaprezentuj swoją maszynę
paliwo
Uczeń
Uczeń
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 sty, 2011
Lokalizacja: Pleszew

Romet k125

Postautor: paliwo » wt 04 mar, 2014

Witajcie po długiej przerwie :D.
Więc miałęm kupić wske umówiona była od tygodnia jednak w głowie wciąż świtał romet .
I tak oto po powrocie z pracy o 1szej w nocy gdy już prawie spałem budzi mnie tata że jest romet k125 z małym przebiegiem 10km od nas do sprzedania.

Rano pobudka przegląd ogłoszenia. Mały przebieg telefon i za godzine jesteśmy umówieni.
Po przyjeździe okazało się że właścicielem jest starszy Pan i zrobił nim tylko 2500km przez dwa lata od zakupu.
Krótkie oględziny odpalenie motocykla przejażdżka kilka zakrętów przyspieszenie i wiedziałem że jest mój;).
Kupiony za małe pieniądze w porównianiu do nowego. Ma oba przeglądy.
Zrobiłem nim dzisiaj 100km ;).

Bardzo przyjemny motorek szczególnie jeśli chodzi o zakręty. Hamulce to spowalniacze przy prędkości tak powyżej 70km/h. Ogólnie wrażenia dobre silnik ładnie pracuje, przyjemny odgłos dla ucha ;).

W porównianiu do MZtki jest owiele lepszy.

Vmax jaki udało mi się uzyskać to było 100km/h byc może jeszcze by wyżej poszło ale nie sprawdzałem;)

http://www.bikepics.com/pictures/2646638/
http://www.bikepics.com/pictures/2646639/
Obrazek


Awatar użytkownika
Device
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: ndz 29 wrz, 2013
Lokalizacja: Polska

Re: Romet k125

Postautor: Device » śr 05 mar, 2014

Widać że moto zadbane ;) Planujesz coś przy nim grzebać? :)
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Bumek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1750
Rejestracja: śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Olkusz KOL

Re: Romet k125

Postautor: Bumek » śr 05 mar, 2014

Bardzo fajnie w nim polerowane ranty wyglądają :)
Obrazek

Outer
Weteran
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: wt 21 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

Re: Romet k125

Postautor: Outer » pt 07 mar, 2014

Wymień płyn hamulcowy, to dostaniesz + 200% do hamowania. Zrób porządek z odmą, tj. wyrzuć co jest i zrób samoróbkę z odpowiedniego przewodu gumowego i trójnika metalowego. Polecam jeszcze odczepić czujnik hamulca tylnego i go zostawić w garażu, bo lubią złapać wilgoć i przestać działać, a zwykle czujnik przedni wystarcza. Skręć dobrze motocykl, spsikaj wd 40 ramę i elementy ruchome, spsikaj kontaktem instalację elektryczną, olej co 3000, zawory po 6000 km i następnie co 9000 km i po tym wszystkim romecik powinien ci bezawaryjnie przejechać 60-70 tysięcy km.
Jeżeli masz standardowe zębatki, to masz vmax około 94-96, co odpowiada obrotom rzędu 9400-9600. Polecam od razu zmianę na przednią 16-17z.
Widzę, też masz tego z promocji(ja akurat mam niebieskiego), co były w 2011 za 2499 prosto od rometa, bo masz łyżwę pod silnikiem i oponę szosową z tyłu. (jak na razie wytrzymała u mnie 27 tysięcy km)
Bardzo dobry wybór.
I nie ma co porównywać z komunistycznym ścierwem jak mz.
Ostatnio zmieniony pt 07 mar, 2014 przez Outer, łącznie zmieniany 2 razy.

paliwo
Uczeń
Uczeń
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 sty, 2011
Lokalizacja: Pleszew

Re: Romet k125

Postautor: paliwo » sob 08 mar, 2014

Dziadek twierdził że dał za to na raty coś około 3500 z przeglądami. Motorek sprawuje się świetnie wymieniłem świecę i olej na motul 10w40 do silników z katalizatorem i bardzo ładnie zaczął pracować ;)


LewY94
Weteran
Weteran
Posty: 316
Rejestracja: pt 28 gru, 2012
Lokalizacja: WaÂłcz

Re: Romet k125

Postautor: LewY94 » pn 31 mar, 2014

ładny motorek ;) ja mam rm 125 i miałem wypadek potrzebuje lagi

Warnerteele
Posty: 5
Rejestracja: sob 22 gru, 2018
Lokalizacja: Panama
Kontaktowanie:

Romet k125

Postautor: Warnerteele » czw 17 sty, 2019

Fajny zachowany Romet, widze, ze mimo lat zachowalo sie w nim duzo oryginalnych czesci. Ta wersja nie powinna miec przypadkiem duzej skrzynki narzedziowej? Silnik jest 3 biegowy?

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Romet k125

Postautor: JOSEMORALES » sob 19 sty, 2019

Drogi Warnerteele poraz kolejny pytam czy Ty w ogóle czytasz posty pod którymi się wypowiadasz? Nie wspomnę już o oglądaniu zdjęć z których wyraźnie widać że ne masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a na szczególną uwagę zasługuje twoje zamiłowanie do udzielania się w martwych od kilku lat wątkach. Pozdrawiam i liczę że wyciągniesz wnioski z tego co napisałem.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl