• Administrator
  •  

Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>

Seria problemów po poprzenim sezonie. Zipp pro 120/50

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Awatar użytkownika
Kuaczozor
Specjalista
Specjalista
Pojazd: Skyteam 01

Re: Seria problemów po poprzenim sezonie. Zipp pro 120/50

Postautor: Kuaczozor » wt 24 mar, 2020

Wydaję
Asiasty pisze:Żarówki ledowe czekają na lepszą pogodę (wziąłem jakieś chińskie za 40zł mam nadzieję, że dadzą radę)

Też mam taką nadzieję, aczkolwiek moja żarówka była w podobnej cenie, więc upewnij się, że widmo światła nie oślepia jadących z naprzeciwka zanim wyjedziesz nocą.

Asiasty pisze:Została tylko lekko skręcona kierownica, której nie wiem czy robić ponieważ obawiam się, że zepsuje albo coś ukręce i nici z jazdy

Wydaje mi się, że najbardziej narażoną na uszkodzenie częścią jest w tym wypadku oś koła, którą możesz zdjąć i zastąpić prętem (przy metodzie siłowej) albo zastosować bardziej finezyjną metodę, o której już wspominałem:
podnosisz przód motoru, luzujesz śruby trzymające lagi, zakręcasz kołem i gwałtownie hamujesz. Potem skręcasz wszystko i powinno być proste (niektórzy nawet nie podnoszą przodu tylko toczą motocykl w przodu przed zahamowaniem).
Skręcona kierownica (w sensie rury) to tylko dyskomfort w prowadzeniu, ale skręcenie lag już teoretycznie ma wpływ na ich pracę.

Awatar użytkownika
Asiasty
Majster
Majster
Pojazd: Zipp Pro 50 GT

Postautor: Asiasty » śr 25 mar, 2020

no i kurcze jest problem, świecą ładnie ale niestety za wysoko. Z odległości 20 metrów "odcięcie" światła jest na wysokości 3 metrów. Jest tam jakaś śruba regulacyjna albo coś?

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Postautor: grzejnik777 » czw 26 mar, 2020

Jest taka motylkowa jak by

speeder
Junior Administrator
Junior Administrator
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Postautor: speeder » sob 28 mar, 2020

Dokladnie tak. Jest nakrętka z plastikową galka typu motylek. Nią regulujesz pozycję odbłyśników w reflektorze. U mnie w Ogarze jak miałem fabryczna lampę działało beznadziejnie, kręciłem i brak efektu.

Wróć do „Pomoc”