• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Pomoze ktoś

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Karols98281
Posty: 7
Rejestracja: czw 25 sty, 2024
Pojazd: Romet zetka 50

Pomoze ktoś

Postautor: Karols98281 » pt 26 sty, 2024

Pomoże ktoś ? Mam w swoim posiadaniu romet zetka 50 i mam problem taki gdy go zapalę to motor chodzi na wolnych obrotach , a gdy mu dodam mniej więcej 1/2 gazu to wkręca się max do 6 tys obr a po dodaniu większej ilości gazu motor dusi się strzela z wydechu chce zgasnąć i dość kopci i po wykręceniu świecy jest bardzo i to bardzo czarna , Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić lub wyregulować gaźnik bo brak mi juz pomysłów
Dodam do tego jeszcze ze jest wsadzony nowy iskrownik , cewka , świeca i tez nie dawno wsadziłem mu cylinder 70 ccm ale na 50tce ten sam problem miałem


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Kuaczozor » pt 26 sty, 2024

Najważniejsze info zatajasz: zawsze tak było, czy zaczęło się w pewnym momencie?

Świeca czarna matowa jak sadza, czy raczej jak smoła?

Karols98281
Posty: 7
Rejestracja: czw 25 sty, 2024
Pojazd: Romet zetka 50

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Karols98281 » sob 27 sty, 2024

Kuaczozor pisze:Najważniejsze info zatajasz: zawsze tak było, czy zaczęło się w pewnym momencie?

Świeca czarna matowa jak sadza, czy raczej jak smoła?


Święta tak jak sadza, a zaczęło się od tego gdy kupiłem motor normalnie wchodził na pełne obroty można było mu dawać full gaz ale świeca ciągle była czarna i tez ciężko palił
więc coś wymieniłem gaźnik i na nowym gaźniku świeca była ładna (końcówka wyglądała jak mniej więcej kawa z mlekiem ) i motor bardzo ładnie palił od strzala czy zimny czy ciepły ale od tego czasu co wymieniłem gaźnik motor właśnie nie wkręcal się na full obroty i nie można było mu dać full manetki i tak jeździłem chwilkę aż coś potem wymieniłem na 70 ccm i poregulowalem coś w gazniku i po pierwsze motor nie chce palic po drugie czarna świeca więc wymieniłem na stary gaźnik i to samo co na nowym

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Kuaczozor » ndz 28 sty, 2024

Ok, a kopci na czarno czy na biało z niebieskim zabarwieniem?

Czy jak odpuszczazz manetkę to obroty wracają od razu do wolnych, zawieszają się przez moment na wysokich i później spadają, czy spadają pobiżej wolnych i dopiero się podnoszą?

Karols98281
Posty: 7
Rejestracja: czw 25 sty, 2024
Pojazd: Romet zetka 50

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Karols98281 » ndz 28 sty, 2024

Kuaczozor pisze:Ok, a kopci na czarno czy na biało z niebieskim zabarwieniem?

Czy jak odpuszczazz manetkę to obroty wracają od razu do wolnych, zawieszają się przez moment na wysokich i później spadają, czy spadają pobiżej wolnych i dopiero się podnoszą?


Tak normalnie jak będę trzymał na gazie to kopci Tak na niebiesko a jak no strzeli to oczywiste to poleci czarny .

A jak mametke odpuszam to zależy kiedy ale przeważnie jest tak ze jak odpuszczę to płynnie spadają na 2 k obr a tez czasem spada poniżej tych 2 k i czasem zgasnąć ale to jest bardzo bardzo rzadko wtedy Tak spada na jakieś z tysiąc obr i się zachwilke podnosi spowrotem na 2 k

I co wiesz co to by może być albo czym spowodowane?


Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Kuaczozor » pn 29 sty, 2024

Wygląda na olej w komorze spalania (niebieskie spaliny). Co prawda mowisz, ze swieca jest sucha, ale to tez bywa mylace. Moze byc uszczelka pod glowica, lub pierscienie.

Podejrzewalem mocno zderegulowany gaznik, lacznie z poziomem paliwa, ale zbyt bogata mieszanka powinna powodowac inne zachowanie po zamknieciu przepustnicy.

Karols98281
Posty: 7
Rejestracja: czw 25 sty, 2024
Pojazd: Romet zetka 50

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Karols98281 » pn 29 sty, 2024

Kuaczozor pisze:Wygląda na olej w komorze spalania (niebieskie spaliny). Co prawda mowisz, ze swieca jest sucha, ale to tez bywa mylace. Moze byc uszczelka pod glowica, lub pierscienie.

Podejrzewalem mocno zderegulowany gaznik, lacznie z poziomem paliwa, ale zbyt bogata mieszanka powinna powodowac inne zachowanie po zamknieciu przepustnicy.


Aha to nie wiem uszczelka pod głowicą jest nowa pierścienie tez to nie wiem czym mogło być to spowodowane chyba ze z głowicy by kapało ale raczej nie bo gdy wymienialem cylinder na 70tke to wlałem bęzyne na zawory i niby wszystko szczelne

To dobra pobawię się z regulacja gaźnika może pomoże i dzięki wielkie za pomoc

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Kuaczozor » pn 29 sty, 2024

Mogłeś za słabo/źle skrecic, albo pierscienie nie na zakladke ustawic.

Karols98281
Posty: 7
Rejestracja: czw 25 sty, 2024
Pojazd: Romet zetka 50

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Karols98281 » wt 30 sty, 2024

Kuaczozor pisze:Mogłeś za słabo/źle skrecic, albo pierscienie nie na zakladke ustawic.

Może ale z tego co pamiętam to wszystko dobrze jest zrobione pierścienie na zakładkę dobrze głowica skręcona ale na 99% to jest coś z gaźnikiem bo pamiętam ze kiedyś wyciągłem dyszę w gaźniku była zawalona jakimś syfem wyczyściłem ją wkręciłem odpaliłem motor i ani dymka nie puścił ale i tak za jakieś 10 15 min to powróciło (delikatne dymienie )

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Kuaczozor » wt 30 sty, 2024

A na wodę w paliwie test był robiony?

Karols98281
Posty: 7
Rejestracja: czw 25 sty, 2024
Pojazd: Romet zetka 50

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Karols98281 » pn 05 lut, 2024

Kuaczozor pisze:A na wodę w paliwie test był robiony?

Nie

Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 446
Rejestracja: wt 30 sty, 2018

Re: Pomoze ktoś

Postautor: Kuaczozor » wt 06 lut, 2024

To polecam.

Kumpel ostatnio mial wode w baku, mimo, ze bak plastikowy. Dwa razy gaznik czyscil zanim zdecydowal sie sprawdzic.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl