• Administrator
  •  

Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>

problem ze sprzęgłem

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
hilke

problem ze sprzęgłem

Postautor: hilke » czw 28 kwie, 2022

Witajcie. Jestem tutaj nowy więc za wszelkie wykroczenia nie bijcie :> przejdźmy do problemu. Więc, moja Jawa dostała się przypadkiem w moje ręce bo nawet nie wiedziałem że ją dostanę. Wujek zrobił mi niespodziankę. Ale jak to bywa nie wszystko musi iść jak po maśle. Najpierw pojawił się problem z głowicą a teraz ze sprzęgłem. Mianowicie wrzucam 1-wszy bieg naciskam klamkę sprzęgła, koło się nie kręci. Rozerbraliśmy karter od strony sprzęgła. Samo sprzęgło jest w porządku więc w czym leży problem. Nie rozumiem również zasady działania tego sprzęgła. Może mi ktoś pomóc bo już próbowaliśmy chyba wszystkiego....

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: problem ze sprzęgłem

Postautor: JOSEMORALES » pn 02 maja, 2022

Witaj, napisałeś że to Jawa, więc najprawdopodobniej chodzi o motorower z silnikiem dwusuwowym. To forum dla czterosuwów, aczkolwiek zasada działania sprzęgła jest zawsze ta sama. Nie napisałeś czy na każdym biegu jest ten sam efekt że koło nie dostaje napędu, być może linka sprzęgła jest zbyt mocno naciągnięta i silnik jest cały czas wysprzęglony, lub źle poskładano mechanizm wypychowy . Potrzeba trochę więcej szczegółów, na początek postaw na stopce centralnej wrzuć pierwszy bieg i odczep linkę od klamki, oczywiście na wyłączonym silniku. Jeżeli nie zakręcisz kołem bo złapało bieg to masz winowajcę, a jeżeli koło będzie się swobodnie obracać i nie załapie biegu to winna skrzynia lub sprzęgło. Pozdrawiam Arek

Wróć do „Pomoc”