• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Nie załącza się napęd po złożeniu silnika

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Caspergravedigger
Posty: 3
Rejestracja: sob 02 kwie, 2022
Pojazd: Junak 901

Nie załącza się napęd po złożeniu silnika

Postautor: Caspergravedigger » sob 02 kwie, 2022

Witam, ostatnio robiłem wymianę wału korbowego, tłoku z łańcuszkiem rozrządu, cylindra i głowicy (ogólnie zwiększenie pojemności z 50na125. Po złożeniu silnika zalaniu i wyregulowaniu sprzęgła i wbiciu biegu nie kreci się koło tak jakby nie zaskakiwało na zębatkę napędu nie wiem jak to fachowo nazwać. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Nie załącza się napęd po złożeniu silnika

Postautor: JOSEMORALES » śr 06 kwie, 2022

Witaj, jeżeli nie bawiłeś się kołami zębatymi na wałkach i wsadziłeś skrzynię tak jak ją wyjąłeś (jeżeli), to źle poskładałeś /ustawiłeś mechanizm wybieraka biegów. Istnieje także możliwość że masz cały czas zaciągnięte sprzęgło i wał nie przekazuje na skrzynię. A tak poza tematem to gdzie kupiłeś zestaw podnoszący z 50 na 125? Pewnie wielu tutejszych bywalców zainteresuje taka opcja. Pozdrawiam Arek

Caspergravedigger
Posty: 3
Rejestracja: sob 02 kwie, 2022
Pojazd: Junak 901

Re: Nie załącza się napęd po złożeniu silnika

Postautor: Caspergravedigger » czw 14 kwie, 2022

Zestaw podnoszący pojemność kupiłem na allegro. Kit 125 który zawierał wał korbowy, tłok, łańcuszek, cylinder, głowice i wiadomo filtr trzeba wymienić i gaźnik wtedy jakoś to pracuję. Co do tematu to można zamknąć. Rozwiązanie: zsuniety zimering w skrzyni biegów.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl