• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Poziom oleju i umieszczenie silnika w ramie

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
BorisPL
Posty: 2
Rejestracja: pn 08 mar, 2021

Poziom oleju i umieszczenie silnika w ramie

Postautor: BorisPL » wt 13 kwie, 2021

Witam. Ostatnio zakupiłem silnik 139fmb, gdyż chciałbym go wrzucić do starej ramy od suzuki ts 50. Mam kilka pytań dotyczących tego silnika.
1. Ustawiłem silnik na stole na płasko i zalałem go olejem. Weszło do niego jakieś 500ml oleju i na odkręconym bagnecie po zmierzeniu poziomu był max(Na bagnecie jest napisane, aby wlać 1L). W internecie przeczytałem, że powinno tam wejść między 700, a 850ml oleju. Dolałem więc te 250 ml, jednak bagnet pokazuje 1cm ponad stan. Odpaliłem silnik i działa bez problemu, jednak czy nic się nie stanie, jeśli w silniku będzie za dużo oleju? Czy mam sugerować się bagnetem, czy lepiej wlać więcej oleju (załóżmy te 850ml)?
2. Czy nic się nie stanie, jeśli silnik nie będzie umieszczony całkowicie poziomo w ramie(lekko pochylony do przodu, bądź tyłu)?


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Poziom oleju i umieszczenie silnika w ramie

Postautor: JOSEMORALES » śr 14 kwie, 2021

Witaj, jeżeli masz ponad stan znaczy to że nie odpaliłeś silnika, 750ml to właściwa porcja. Jak w każdym przypadku gdy olej rozejdzie się po silniku musimy odczekać i dopiero sprawdzać stan, ponieważ każdy silnik ma miejsca gdzie olej zostaje. Jeżeli masz silnik na stole, to warto zdjąć prawą pokrywę i sprawdzić stan sitka udającego filtr oleju, warto także wyczyścić filtr odśrodkowy znajdujący się w koszu sprzęgłowym i standardowo luzy zaworowe. Pozdrawiam

ps. co do pytania drugiego to te silniki w ich normalnym środowisku pracują wyłącznie w poziomie, a co do przechyłów to wszystko w granicach rozsądku aby nie upośledzić smarowania.


Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl