• Administrator
  •  

Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>

139 fmb

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Wojtek0904
Pojazd: Pony Monster 50

139 fmb

Postautor: Wojtek0904 » sob 01 sie, 2020

Czesc wszystkim, piszę tutaj bo narobiłem sobie chyba deko bigosu. Przy wymianie oleju zamiast kotka spustowego odkręciłem napinacz rozrządu, po czym źle go złożyłem tzn. dałem najpierw sprężynę potem wałek i zakrecilem, następnie wymieniłem olej i odpaliłem silnik. Przejechałem ok. 2 km i jak się zorientowałem że coś jest nie halo i odkręciłem napinacz to tylko wałek wyjąłem bo sprężynkę gdzieś tam chyba wciągnęło. Proszę o pomoc czy da się ją jakoś wyjąć czy trzeba silnik rozkładać?

Awatar użytkownika
Kuaczozor
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Pojazd: Skyteam 01

Re: 139 fmb

Postautor: Kuaczozor » sob 01 sie, 2020

Jeżeli bardzo zależy ci na nie rozkręcaniu proponuję wkładać magnes przez różne otwory licząc, że sprężynka się na niego ,,złapie".
Powodzenie tej metody zależy w dużej mierze od szczęścia i jej aktualnego położenia.

Natomiast umiarkowanie czuję się kompetentny w doradzaniu odnośnie 139fmb, bo choć kiedyś go rozbierałem, to nie widziałem go z bliska od tak dawna, że nie pamiętam nawet, że ma napinacz rozrządu.

Awatar użytkownika
Asiasty
Majster
Majster
Pojazd: Zipp Pro 50 GT

Re: 139 fmb

Postautor: Asiasty » sob 01 sie, 2020

Kiedyś jak zmieniałem gorę w 139fmb to się zastanawiałem czy to możliwe i co się wtedy stanie. Jakie były objawy źle złożonego napinacza? Ciekawe czy rozrząd nie przeskoczył.

Wróć do „Pomoc”