• Administrator
  •  

Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>

Nietypowe strzaly z wydechu

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
dusieq
Uczeń
Uczeń

Nietypowe strzaly z wydechu

Postautor: dusieq » ndz 07 cze, 2020

Czesc, przychodze do was z kolejnym zapytaniem.

Mam problem ze strzalami z wydechu na srednich/wysokich obrotach tylko i wylacznie, Jak schodzi z obrotow to jest ok, jak jade na tej 3/4 to zaczyna lekko strzelac/przerywac i to nie zawsze, traci wtedy moc, gdzie szukac przyczyny? Gaznik czy zawory? Luz mam 0.05 i 0.10 ssak/wydech.

Mikuni VM22
125CC 4T 153FMI

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Nietypowe strzaly z wydechu

Postautor: dzikilopez » ndz 07 cze, 2020

Nie masz za ciasno zaworów? To masz 125ccm na pionowym garku ? Jak tak to tam są INNE luzy .
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
48 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Postautor: to&owo » ndz 07 cze, 2020

Na obydwa zawory ustaw 0,1mm. I będzie legancko. Druga kwestia to, ta czy nie masz za bogatej mieszanki.

dusieq
Uczeń
Uczeń

dzikilopez pisze:Nie masz za ciasno zaworów? To masz 125ccm na pionowym garku ? Jak tak to tam są INNE luzy .

Poziomy, wczesniej mialem 0.10 i 0.15 ale to bylo za luzno i klekotaly strasznie, jak ustawiony mam wydech na 0.10 to tez klekocze :/

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Pojazd: YAMAHA XJ600N

Postautor: JOSEMORALES » ndz 07 cze, 2020

Strzały z wydechu to tylko gaźnik, zawory lub nieszczelność na kolektorze przy głowicy. Tylko 3 rzeczy do sprawdzenia.

dusieq
Uczeń
Uczeń

JOSEMORALES pisze:Strzały z wydechu to tylko gaźnik, zawory lub nieszczelność na kolektorze przy głowicy. Tylko 3 rzeczy do sprawdzenia.

Najgorzej, ze nie wiem ktora z tych opcji to ta ktora powoduje problem.

Z gaznikiem jest taki myk, ze tam jest dysza setka i jak z poprzednich moich tematow zapoemne wiesz, iglice mam ustawiony na 1 zabek (czyli podniesiona na max'a gdyz kiedy ustawie na 2 zabek od dolu to przerywa go na wolnych obrotach i wszystko sie tak kićka a regulacja mieszanki nic nie daje, jedyna opcja ktora dziala w 50% jest ta ktora aktualnie mam czyli 1 zabek od dolu iglicy.

Zawory mam ustawione na 0.05 i 0.10 gdyz 0.10 i 0.15 bylo za duzo i strasznie klekotaly. Na poczatku obstawialem nieszczelne zawory ale wtedy by nie bylo dobrej kompresji i chyba strzelal by caly czas a nie jedynie na wysokich obrotach

Nieszczelnosc przy kolektorze to ciekawa sprawa gdyz bede musial zobaczyc czy tak jest wszystko szczelne jednak wydaje mi sie ze raczej wszystko jest ok bo podmuch spalin z wydechu nie jest za specjalnie slaby.

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy

Postautor: to&owo » wt 09 cze, 2020

Wszystkie te objawy sygnalizują, że masz coś bardzo nie halo w tym silniku. Szczelność całego układu dolotowo paliwowego, ja bym sprawdził i zawory. Bo coś po prostu nie gra.

dusieq
Uczeń
Uczeń

Postautor: dusieq » śr 10 cze, 2020

to&owo pisze:Wszystkie te objawy sygnalizują, że masz coś bardzo nie halo w tym silniku. Szczelność całego układu dolotowo paliwowego, ja bym sprawdził i zawory. Bo coś po prostu nie gra.

Szczelnosc jest w 100% tego jestem pewien. Co do zaworow to wlasnie nie wiem czy tam szukac gdysz nie chce rozbierac glowicy niepotrzebnie :p

Wróć do „Pomoc”