• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

125 FMI

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Awatar użytkownika
Tomek paluch
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 cze, 2014
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: FMI/FMB

125 FMI

Postautor: Tomek paluch » ndz 26 cze, 2022

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu kompletnego zestawu ( głowica, cylinder, tłok) do tego ustrojstwa, albo ja nie potrafię szukać, akbo rzeczywiście tego nie ma, ale silniki tego typu są w sprzedaży. Głowica ma zębatkę wałka rozrządu na 32z, zawory standard, wysokość cylindra bez tulei 78mm, śr. tłoka 52.4 mm . Pozdrawiam.


Podlasiak
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 01 lut, 2022
Lokalizacja: Podlaskie
Pojazd: R R ws 50/125

Re: 125 FMI

Postautor: Podlasiak » śr 29 cze, 2022

Znalazłem cylinder
https://allegro.pl/oferta/cylinder-tlok ... 7419265737
Głowica podejdzie chyba od 110 (czyli 152fmh)
Znalazłem całą górę silnika trzeba tylko napisać do sprzedającego kiedy z chin przypłynie <hura> <rotfl> <lol> bo nie jest dostępna, z tym sprzedającym nie miałem problemu.
https://cityrider.pl/cylinder-i-glowica ... d9287.html

Awatar użytkownika
Tomek paluch
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 cze, 2014
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: FMI/FMB

Re: 125 FMI

Postautor: Tomek paluch » śr 29 cze, 2022

Witam, no właśnie 152fmh a 152 fmi różnią się roztawem szpilek i du** zbita :) Ten komplet z drugiego linku to jest właśnie
to ustrojstwo, ale jest nie dostepny i nie wiadomo czy w ogóle będzie. Jak z samym cylindrem jest mniejszy problem, tak głowicy nie mogą dobrać. Dzięki wielkie za fatygę i miłego dnia :>

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 125 FMI

Postautor: JOSEMORALES » śr 29 cze, 2022

Kup nowy tłok z pierścieniami, zawory , dotrzyj zawory na głowicy i po sprawie . Po co cały set wymieniać?

Podlasiak
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 01 lut, 2022
Lokalizacja: Podlaskie
Pojazd: R R ws 50/125

Re: 125 FMI

Postautor: Podlasiak » czw 30 cze, 2022

Tomek paluch pisze:Witam, no właśnie 152fmh a 152 fmi różnią się roztawem szpilek i du** zbita :) Ten komplet z drugiego linku to jest właśnie
to ustrojstwo, ale jest nie dostepny i nie wiadomo czy w ogóle będzie. Jak z samym cylindrem jest mniejszy problem, tak głowicy nie mogą dobrać. Dzięki wielkie za fatygę i miłego dnia :>

Z tego co pamiętam to rozstawy są takie same. Znalazłem inny cały set i to dostępny.
https://www.czesci-moto.pl/p9510,cylind ... 25ccm.html


Awatar użytkownika
Tomek paluch
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 cze, 2014
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: FMI/FMB

Re: 125 FMI

Postautor: Tomek paluch » czw 30 cze, 2022

JOSEMORALES pisze:Kup nowy tłok z pierścieniami, zawory , dotrzyj zawory na głowicy i po sprawie . Po co cały set wymieniać?

Witam, wymieniłem bo zerwałem gwint w głowicy na świece :|

Awatar użytkownika
Tomek paluch
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 cze, 2014
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: FMI/FMB

Re: 125 FMI

Postautor: Tomek paluch » czw 30 cze, 2022

Podlasiak pisze:
Tomek paluch pisze:Witam, no właśnie 152fmh a 152 fmi różnią się roztawem szpilek i du** zbita :) Ten komplet z drugiego linku to jest właśnie
to ustrojstwo, ale jest nie dostepny i nie wiadomo czy w ogóle będzie. Jak z samym cylindrem jest mniejszy problem, tak głowicy nie mogą dobrać. Dzięki wielkie za fatygę i miłego dnia :>

Z tego co pamiętam to rozstawy są takie same. Znalazłem inny cały set i to dostępny.
https://www.czesci-moto.pl/p9510,cylind ... 25ccm.html

Witam. No właśnie roztawy trochę się różnią, rozstaw szpilek mierzony po przekątnej: 70 mm x 68 mm tj. patrząc od przodu to góra i dół roztaw po 50mm, lewa 47mm, prawo od strony zębatki wałka 48mm. Sworzeń tłoka u mnie fi 13, chociaż można by było wymienić tłok na sworzeń fi 13 z tego seta co podałeś, tulejki ustalające raczej nie pozwolą na jakąs rzeźbę raczej, przy montażu tego kompletu, mimo wszystko dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 125 FMI

Postautor: JOSEMORALES » sob 02 lip, 2022

Tomek paluch pisze:
JOSEMORALES pisze:Kup nowy tłok z pierścieniami, zawory , dotrzyj zawory na głowicy i po sprawie . Po co cały set wymieniać?

Witam, wymieniłem bo zerwałem gwint w głowicy na świece :|

Nie prościej zdjąć głowicę i tuleję mosiężną wstawić na świecę?

Awatar użytkownika
Tomek paluch
Uczeń
Uczeń
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 cze, 2014
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: FMI/FMB

Re: 125 FMI

Postautor: Tomek paluch » sob 02 lip, 2022

JOSEMORALES pisze:
Tomek paluch pisze:
JOSEMORALES pisze:Kup nowy tłok z pierścieniami, zawory , dotrzyj zawory na głowicy i po sprawie . Po co cały set wymieniać?

Witam, wymieniłem bo zerwałem gwint w głowicy na świece :|

Nie prościej zdjąć głowicę i tuleję mosiężną wstawić na świecę?


No właśnie nie jest tak prosto jak się wydaję. Brak jest miejsca, jakiekolwiek wstawki typu tulejki, spężynki, reperturki. Zawór jest za blisko świecy i jakakolwiek próba powiększenia otworu na świecę bedzie kolidować z gniazdem zaworu.



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl

 

 

cron