• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

prawko A2 +B

Rozmowy o motoryzacji.
horno10
Praktykant
Praktykant
Posty: 61
Rejestracja: pt 18 lip, 2014
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

prawko A2 +B

Postautor: horno10 » sob 14 mar, 2015

Witam . Moze ktos sie orientuje jak to jest. Jesli bede robil prawko kat.B w szkole w ktorej sie ucze i do tego w prywatnej szkole nauki jazdy robilbym A2 to jest to jakos ze jest jeden egzamin czy cos podobnego? Mniej godzin? Albo teorii nie musze drugi raz robic?


Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: prawko A2 +B

Postautor: ReallY » sob 14 mar, 2015

horno10, Ja B robię w szkole. Na A2 zapisuję się prywatnie, rozmawiałem tam i powiedziano mi że mogę na wykłady chodzić lub nie ale będę chodził bo w szkole ch**owo wytłumaczyli, co do egzaminów no to dwa piszesz przecież motocykl a samochód to co innego, przepisy te same ale w testach nie tylko o przepisy są pytania,
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

horno10
Praktykant
Praktykant
Posty: 61
Rejestracja: pt 18 lip, 2014
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Re: prawko A2 +B

Postautor: horno10 » sob 14 mar, 2015

A jak jest z wydaniem prawka? Zalozmy najpierw zrobisz B a za miesiac A2 . To musisz dwa razy placic za wydanie dokumentu?

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: prawko A2 +B

Postautor: ReallY » ndz 15 mar, 2015

horno10, Tego jeszcze nie wiem, wydaje mi się że jeśli się nie spieszysz np. z B to czekasz ten miesiąc do A2 i płacisz raz. Ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się opcja wydania dokumentu dwa razy.
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
piotrus96
Weteran
Weteran
Posty: 518
Rejestracja: pt 19 lis, 2010
Lokalizacja: Kluczbork

Re: prawko A2 +B

Postautor: piotrus96 » ndz 15 mar, 2015

horno10, możesz połączyć egzaminy teoretyczne za zgodą obu szkół jazdy i w jednym terminie wtedy piszesz dwa egzaminy-jeden po drugim. Co do wydania prawka. Po zdaniu jednej kategorii dzwonisz do starostwa,mówisz,że zdałeś,lecz chcesz zatrzymać jego wydawanie do czasu,gdy zdasz drugą kategorię. Tym sposobem płacisz tylko ja jeden dokument. W przeciwnym razie opłacasz oba.


rey
Posty: 4
Rejestracja: śr 21 sie, 2013
Lokalizacja: Kowary

Re: prawko A2 +B

Postautor: rey » pn 23 mar, 2015

Robiłem obie kategorię, więc opiszę ci jak wyglądało to u mnie. W lipcu zdałem egzamin na kategorię B i otrzymałem prawo jazdy. Zaraz po tym zapisałem się na kurs A2. Niestety musiałem od nowa wyrabiać PKK (Profil Kandydata Na Kierowcę) oraz znowu robić badania lekarskie. Czyli na starcie 200zł w plecy. Na początku września zdałem A2, stare prawo jazdy mi zabrano, a wydano nowe (koszt 100zł). Oba kursy robiłem osobno i w oddzielnych szkołach jazdy. Tutaj popełniłem błąd, no ale czasu się nie cofnie ;) Więc jeżeli chcesz zaoszczędzić to poproś lekarza o wpisanie 2 kategorii i zapisz się jednocześnie na 2 kursy, a po zdaniu jednej kategorii nie wyrabiaj dokumentu, tylko czekaj aż zdasz drugą kategorię i zapłać raz. W ten sposób zaoszczędzisz ok. 300zł (u mnie całkowity koszt obu kategorii wraz z egzaminami, badaniami i papierkami wyniósł 3600zł.

horno10
Praktykant
Praktykant
Posty: 61
Rejestracja: pt 18 lip, 2014
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Re: prawko A2 +B

Postautor: horno10 » pn 23 mar, 2015

Kat. B bede robil w szkole w ktorej sie ucze tzn technikum, bo u mnie jest tak ze moge prawie za darmo zrobic kat.B tzn place za badania , egzaminy. A kat.A2 bede robil w szkole nauki jazdy. Czy moge poczekac z tym swistkiem ze moge isc do wordu na egzamin z jednej kategorii zebym dostal ten swistek z drugiej kategorii? I egzaminy robiac w tym samym czasie nie bede musial placic 2 razy za wydanie dokumentu. I czy jak robie badania na B to moge zrobic na A2 razem i bedzie taniej?

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: prawko A2 +B

Postautor: ReallY » wt 24 mar, 2015

horno10 pisze: I czy jak robie badania na B to moge zrobic na A2 razem i bedzie taniej?


Tak ja brałem jednocześnie B A2 i T płaciłem 200zł

Nie wiem jak jest u ciebie w szkole z tym prawem jazdy ale u mnie jest dramat popytaj jaka jest zdawalność jakiś kolegów czy coś bo może być tak że tylko się utrujesz i to co zaoszczędzisz wydasz na egzaminy itp. Co do wydawania prawa jazdy idź do WK i się spytaj tak będzie najlepiej. Bo tak czy siak masz w sumie 4 egzaminy dwa teoretyczne i dwa praktyce więc czekanie z wysyłaniem papierów czy coś podobnego moim zdaniem tak byś zaoszczędził tylko na paliwe na dojazd.
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

rey
Posty: 4
Rejestracja: śr 21 sie, 2013
Lokalizacja: Kowary

Re: prawko A2 +B

Postautor: rey » wt 24 mar, 2015

Po zdanym egzaminie (zarówno teoretycznym jak i praktycznym) twój PKK jest aktualizowany, ale to nie oznacza że musisz od razu zapisywać się na inny egzamin czy płacić za wydanie prawka. Ogólnie to o WORDach mam jak najgorsze zdanie, więc jeżeli chcesz z nimi coś załatwić to radzę uzbroić się w cierpliwość <uoee> Najlepiej znaleźć dobrą szkołę jazdy i właśnie z nimi się dogadać. Ja trafiłem na wyrozumiałych instruktorów i na kategorię B na pierwszej lekcji jeździłem po mieście, bez żadnego placu czy teorii xD A na kat. A2 mój kurs ograniczył się tylko do 10 godzin praktyki, o egzaminach wewnętrznych nie wspomnę ;)
Ostatnio zmieniony wt 24 mar, 2015 przez rey, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl