• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Junak 901 RS - Pęknięta rama

Rozmowy o motoryzacji.
Awatar użytkownika
rnd0
Majster
Majster
Posty: 104
Rejestracja: czw 21 sie, 2014
Lokalizacja: z Miasta

Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: rnd0 » pn 20 paź, 2014

Patrzcie co dziś znalazłem na wykopie: http://www.wykop.pl/artykul/2206524/uwa ... otorowery/

Powiem wam, że strachłem, bo sam jeżdżę takim Junakiem, z tym że moja rama w tym miejscu ma fabryczne wzmocnienia, co dziwne, bo też jest z 2012 roku. Miałem zamiar wkładać Lifana 120, ale powiem wam, że zmieniłem zdanie.. Na dniach wpadnie 72cc a reszta hajsu na wache i jakieś pierdoły...

A wy co o tym myślicie?


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: to&owo » pn 20 paź, 2014

wadliwy egzemplarz :P ale ogólnie pełno było akcji już ,gdzie nawet ogi z 2008 roku pękł w pół i to bez skakania. czasem się tak zdarza. tu rama dość dziwnie pękła.

kumpek20
Majster
Majster
Posty: 139
Rejestracja: pt 20 cze, 2014
Lokalizacja: PL

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: kumpek20 » pn 20 paź, 2014

samo z siebie by nie powstało takie pęknięcie. Bo to nie możliwe. Musiał na kole jeździć czy coś w tym stylu.

Awatar użytkownika
rnd0
Majster
Majster
Posty: 104
Rejestracja: czw 21 sie, 2014
Lokalizacja: z Miasta

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: rnd0 » pn 20 paź, 2014

http://www.skuterowo.com/forums/topic/j ... amana-rama
Kolejne dwa przypadki... Zwyczajnie, egzemplarze przed 2013 były wadliwe, mi się trafił 2012 ale ze wzmocnieniem w tym miejscu, mam nadzieje że nic nie będzie się działo.

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: Dominxd » pn 20 paź, 2014

mam zwykłą 901, 2012 rok i ponad 16tyś przebiegu, u mnie rama sie trzyma dobrze, chociaż po przeczytaniu tych rzeczy zacząłem się nad tym zastanawiać i chyba się przyjrzę jak tam sytuacja wygląda


kumpek20
Majster
Majster
Posty: 139
Rejestracja: pt 20 cze, 2014
Lokalizacja: PL

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: kumpek20 » wt 21 paź, 2014

Dominxd pisze:mam zwykłą 901, 2012 rok i ponad 16tyś przebiegu, u mnie rama sie trzyma dobrze, chociaż po przeczytaniu tych rzeczy zacząłem się nad tym zastanawiać i chyba się przyjrzę jak tam sytuacja wygląda


Też mam junaka 901 z 12 r i po jednym wypadku niewielkim i rama żadnego pęknięcia nie ma. Ale też sie chyba dokładniej przyjrzę..

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: Alpen » wt 21 paź, 2014

Kolega miał 901 rs i też mu się złożył.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
rnd0
Majster
Majster
Posty: 104
Rejestracja: czw 21 sie, 2014
Lokalizacja: z Miasta

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: rnd0 » wt 21 paź, 2014

Jak myślicie - kłaść w to 120cc czy strach? :D
Mam tą 'nowszą' ramę ze wzmocnieniami. Chce robić trasy po 200 - 300km+ więc 120 było by idealne bo i ma moc, i w miarę bezawaryjne jest. A 72cc - loteria, czy wypali zawór przed garażem, czy wypali zawór 150km od domu :D

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: Dominxd » wt 21 paź, 2014

rnd0, jedyne co mam do 72 to trochę mało mocy. Sporo jeżdżę, czasem i robię trasy i jeszcze sie nie zdarzyło żeby wypaliło zawór pod garażem albo 100 czy 200km od domu ;)

Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3588
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: Alpen » śr 22 paź, 2014

Rzadko kiedy wypala zawory. Wzmocnij tą ramę i kładź 120ccm, przecież te 120 to ma mało mocy a co 72 przy takiej budzie...
modó³ wm mugen sport cdti

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: to&owo » śr 22 paź, 2014

akurat zawór wypalić łatwo.za mały luz, za uboga mieszanka i po zaworze. A ty masz od nowości 72 ?

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: CBF 500

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: Dominxd » śr 22 paź, 2014

speeder, ja? nie, od nowości miałem 50cc, natomiast 72 mam najzwyklejszą z allegro

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: to&owo » śr 22 paź, 2014

bo to też żależy od daty produkcji :p kiedyś 110 lajtowo katały dziś niezbyt :p a weźcie silniki lifana 125 z lat 03- 06. Ta sama wytrzymalość co markowe.

Outer
Weteran
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: wt 21 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: Outer » czw 23 paź, 2014

OD dawna mówię, kupować należy normalne pojazdy, a nie poprzerabiane gówno.

Ta pęknięta rama, to oczywistość, patrząc na to, co w tym junaku odpieprzyli z tą ramą i niedziwota, że tutaj właśnie pękła.

Obrazek

TO JEST TA rama.

LUB

Obrazek

Ta rama.

Jaki k***a kretyn mógł przerobić ramę, gdzie silnik jest ELEMENTEM nośnym, tworząc profil zamknięty, na coś tak po***anego?

Obrazek

Obrazek


Takiego czegoś się po prostu nie kupuje, jak chce się motorower to się patrzy na takie coś.

Obrazek


Gdzie oryginalna rama i tak jest mocno osłabiona. U mnie w romecie k125 nawet nie ma co gadać w porównaniu do tego, co oferują w tym junaku (a to jest ta sama rama).

Na dzień dzisiejszy, najsolidniejszy motorower to

Obrazek

Aston benzner 50 oraz


Obrazek

zetka 50.

Ze wskazaniem na astona benzera 50.


A Junakowi kij w du** jak sprowadza takie chińskie gówno, poprzerabiane przez chinoli i pewnie z fabryki o nazwie ciong jong.

Da takie dziecko kupe kasy za takie gówno, gówno się zepsuje pobiegnie z płaczem na jakieś forum i wszyscy będą pisać, że chinole to gówno, a ja nadal będę się zastanawiał, przekręcając 50 tysięcy km na k125, ale o co chodzi.
Ostatnio zmieniony czw 23 paź, 2014 przez Outer, łącznie zmieniany 4 razy.

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5368
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Junak 901 RS - Pęknięta rama

Postautor: to&owo » czw 23 paź, 2014

tu masz outer rację, chińczycy nieźle kopiują, ale kreatywność słabo im wychodzi.



Wróć do „Moto-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl