• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Czyli to co ma wpływ na osiągi.
vrs2010
Posty: 7
Rejestracja: wt 10 wrz, 2013
Lokalizacja: Zgorzelec

cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: vrs2010 » pn 23 wrz, 2013

Witam widzialem ,ze przerabiaja ludzie silnik taki jak w ogarze 900 z 50 na 110 cylinder,tlok,glowica,wal,lancuszek i szpilki korzystajac z okazji ze mam w szopie czesci od crossa ktorego kilku krotnie rozbieralem koledze itp.. pomyslałem mam tak cylinder,glowice,tlok lancuszek i zebatke rozrzadu wiec duzo mi nie trzeba ,ale dzisiaj sie okazalo ze to nie 110 tylko dokladnie 124 jest na cylindrze napisane czy to tez da sie zainstalowac tak jak 110 dokladajac dluzsze szpilki itp ? czy raczej nie bo na 110 widzialem przerobki ale na 124 nie bardzo.



i tak na marginesie jak bym kupil taki zestaw http://allegro.pl/cylinder-tuning-110-o ... 31908.html i zainstalowal go sobie to jak myslicie żywotnosc silnika sie skroci duzo ? kupywal ktos ten zestaw jak jest z jakoscia czesci ? bo 50ccm jest dosc dobrze wykonana a kilku krotnie instalowalem 72 i tam jakosc samych zaworow nawet jest tragiczna jak by mietek w szopie tłoczył ( i to wlasnie od tego gostka co ma te 110 ) No i ostatnie pytanie taki silnik zrobiony na 110 ma takie same osiagi jak oryginalny silnik 110 ?


Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3592
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: Alpen » pn 23 wrz, 2013

vrs2010, Większość 125 dostępnych w Polsce to 110 w realu. Zapewne części które masz to 110ccm z napisem 125.

Co do żywotności to jest ona taka sobie, niektórym się sypie wszystko, niektórym chodzi jak w zegarku- loteria. Osiągi takie same.
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: ReallY » pn 23 wrz, 2013

Alp3n, A jeśli ten cross miał taki silnik jak u mojego kolegi? :D

vrs2010, Jakie w tym crosse było sprzęgło 2-wu tarczowe czy 4-ro ?

Mac taka sama co do żywatności kolega kupił silnik na allegro i śmiga bez problemów drugi prerobił sobie sam i też śmiga bez problemu a ja no cóż trzecia góra silnika i pali olej...
Ostatnio zmieniony pn 23 wrz, 2013 przez ReallY, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

vrs2010
Posty: 7
Rejestracja: wt 10 wrz, 2013
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: vrs2010 » pn 23 wrz, 2013

sprzeglo juz nie pamietam jakie tam bylo tylko ,ze to nie od tego bo jak np koledze zawory pokrzywilo to zamowil cala glowice uzywke jak mu tuleja pekla to kupil zestaw 2 cylindry uzywane itp troche tych czesci skompletowal i teraz w sumie nie wiem co tak naprawde w czym bylo ,a na wyglad nie idzie tego jakos rozpoznac ?? w kazdym razie mam cylinder 124 ten ktory myslalem zeby do ogara wrzucic i on jest lekki i glowica od loncina do neigo nie pasuje mam tez cylinder jais 124 tylko taki kurde z 3kg chyba wazy i do niego glowica z loncina pasuje mówi wam to cos ? moze na podstawie tego wywnioskjemy jaki mam ten cylinder 110 czy 125 ?


Ps wrzuce foto mojego tloka z 72cc:
Obrazek


Dodam ,że tego zaworu nie idzie wyciagnac tak sie wtopił :) miałem juz 3 głowice 72 i ciagle albo uszczelka albo zawory krzywi albo ktorys nie domyka itd.. a itak ku przestrodze ostatni zestaw72 na allegro zakupilem od tego gostka naprawskuter.pl dostalem cylinder ktory z boku miał dziurke taka ze igla wchodzila i mi olej z tego leciał dzwonilem z reklamacja to on mówił ,ze tak ma być haha a jak juz przekonalem do zwrotu to chcial zeby pokazac jemu kwit z serwisu ktory mi wstawial ten cylinder bo niby ktos kto nie ejst mechanikiem nie potrafi wstawic cylindra.. Troche pokłócilismy sie ,ale doszedl do wniosku ze wplace jemu 20zł na wysylke to mi wysle nowy cylinder a ten z dziura mam sobie zostawic tak tez zrobil wrzucam cylinder patrze dziury tam na spawie niby nie ma i co ?? wkladam odpalilem moto zrobilem 100metrow leci olej a ta dziurka byla tylko farba przykryta nie wiem o co biega



-----------------------------------------------
Mam do sprzedania: Yamaha TZR 80 z niemiec bez dokumentacji ( sa papiery ale brakuje ) i brak iskry

2 cylindry 72ccm do biegowych chinoli w bdb stanie i jeden tłok
Ostatnio zmieniony pn 23 wrz, 2013 przez vrs2010, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kaccerski
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1528
Rejestracja: pt 29 mar, 2013
Lokalizacja: Âżywiec

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: kaccerski » pn 23 wrz, 2013

najlepiej to zmierz średnice tego cylindra to się dowiesz czy to 110 czy 125 ;)
"Prowizorka Trzyma Lata ! "
"nie sztuka jest kupiĂŚ i jeÂździĂŚ "
JeÂśli pomogÂłem, Postaw piwo ! :)

http://forum.moto-4t.pl/viewtopic.php?t=9069

router A500 140 ccm By Kaccerski, zapraszam :D

Pozdrawiam :)


vrs2010
Posty: 7
Rejestracja: wt 10 wrz, 2013
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: vrs2010 » pn 23 wrz, 2013

a wiec wierzac mojej poNiemieckiej sufmiarce i iorac pod uwage silNy wiatr i to ze z deka ciemNawo w garazu to 52mm

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: ReallY » pn 23 wrz, 2013

vrs2010, Równe? Czy tak lekko za linię idzie? :D


A i porównaj jeszcze długości tych cylindrów na moje to ten dłuższy powinien mieć dłuższy skok :D
Ostatnio zmieniony pn 23 wrz, 2013 przez ReallY, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: KucaQ » pn 23 wrz, 2013

vrs2010, czyli 110cc.
125cc ma tłok o średnicy 54mm. A to że od danego użytkownika kupiłeś i się sypnęło, to nie znaczy że dany użytkownik ma trefne zestawy. Po prostu takie Ci się trafiły. Kumpel kupił, przelatał już kilka tysi i lata dalej :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Aro550
Specjalista
Specjalista
Posty: 210
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Re: cylinder 124 do ogara tak jak 110 ?

Postautor: Aro550 » wt 24 wrz, 2013

jak kupowalem w naprawskuter.pl magneto to wyslali mi zypelnie pokrzywione kolo haha xD widze ze ten sklep ma coraz wieksze problemy z " nowymi czesciami " jak to jest napisane na ich profilu. :(



Wróć do „Mechaniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl