Nasze silniki wyglądają różnie - różne też są dekielki, lecz pod każdym znajdziemy to samo. Smarowanie tych elementów na pewno przedłuży ich żywotność oraz spowoduje że sprzęgło zacznie pracować bardzo lekko i nie będzie się zacinać (objawami jest ciężka praca sprzęgła, nieodbijające sprzęgło i czasem delikatne szarpanie sprzęgła przy ruszaniu). Smarowanie jest banalne - odkręcamy dekielek - bez obaw nic się nie wyleje ani nie wyskoczy, i mamy tam taki widok:
1- jest to śruba regulacji sprzęgła która może nas uratować w przypadku gdy brakuje już nam regulacji na lince, trzeba ustawić tak aby dźwignia wychodząca z silnika miała lekki luz.
2- jest to otwór w którym siedzi bolec - jego wyjęcie powoduje że możemy wyjąć wałek (numer 3) z silnika nasmarować i włożyć z powrotem, wałek jest nacięty z jednej strony na końcu i dzięki temu możliwe jest wciskanie dźwigni wysprzęglającej.














