• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Romet ZXT 50

Zaprezentuj swoją maszynę
Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » czw 10 maja, 2018

Pany, leje się olej z odmy. Wcześniej raz na jakiś czas mi kapnęło z węża a dziś wracając z przejażdżki było już sporo tych kropel. Co z tym fantem zrobić? Poziom oleju jest w normie.

EDIT
Dobra po sprawie. Okazało się że łańcuch był za bardzo nasmarowany (pomimo dokładnego wytarcia) i olej rozbryzgiwał się na rurce od odmy. Taka głupota a ile strachu.


Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » wt 15 maja, 2018

Witam!
Rozglądam się za zestawem 72cc do mojego rumaka i mam kilka pytań
1. Ceny tych zestawów wahają się od 150zł do 250zł, warto dopłacać? Te za 250zł są czarne i mają wyprowadzenie do dopowietrzacza spalin (czy jak tam zwał) i wygląda jak oryginał 50cc i niby taiwańskie a nie chińskie.
2. Docieranie zaworów, robić czy nie jest to konieczne? Trochę nie bardzo dla mnie rozbierać kompletną głowicę, bo bez przyrządu do spinania zaworów może być ciężko je zabezpieczyć.
3. Jak się ma taki zestaw trwałością do seryjnej 50cc i grzaniem się w trasie? Robię trasy po 120km+, a mam w planach w wakacje wyruszyć 500km i zrobić to w jeden dzień więc niezawodność to mój priorytet. Bez chłodnicy da radę?
4. Jakie są realne osiągi? Jedni piszą że latają tym po 90km/h, natomiast drudzy nie wiele więcej niż seryjną 50cc. Na swojej pięćdziesiątce przelotową prędkość mam w okolicy 55km/h (GPS) o v-max nie mówię bo na to dużo czynników wpływa. Jak ma się to do 72cc? Oczywiście interesują mnie tylko REALNE wartości ;)

kymco-from-hell
Majster
Majster
Posty: 144
Rejestracja: ndz 06 lis, 2016
Pojazd: kymco k-pipe
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Romet ZXT 50

Postautor: kymco-from-hell » wt 15 maja, 2018

Mogę częściowo odpowiedzieć na 3 i 4 pytanie ale tylko bazując na własnym doświadczeniu. Śmigalem na 50@70 dosyć długo i nic się nie grzalo bardziej anie nie sypalo, w sumie bez większej różnicy po za osiągami;) i to bez vhlodnicy. Poprostu jak zrobiłem ja raz 200km+ to dawałem mi chwile odpoczac plus częściej dobry olej wymieniałem. Co do v-max taka mediana powiedzmy jest około 75km/h

d0minik
Uczeń
Uczeń
Posty: 38
Rejestracja: pn 19 lut, 2018
Lokalizacja: Mazowieckie WSK
Pojazd: Barton Fighter

Re: Romet ZXT 50

Postautor: d0minik » wt 15 maja, 2018

Mam 72/50, Vmax na prostej (mierzone GPS) to ~76km/h. 70-72km/h przelotowe bym leciał gdyby nie było wiatru. Co do chłodnicy. Moja po jeździe 60km nawet nie jest letnia, chłodna po prostu. Nagrzewa się bardziej od słońca niż jazdy. Może kiedyś ogarnę sobie termometr do oleju to będę wiedział ja się sprawa ma realnie.
EDIT: Co do docierania zaworów Gdy je zmieniłem, nawet nie zwróciłem uwagi na to, aby je w jakikolwiek sposób dotrzeć. Jeździłem normalnie, jak zawsze, i nie ma problemów, więc raczej luz.

Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » ndz 20 maja, 2018

Dzięki za odpowiedzi!

Dziś polatane. Odwiedzony Kałków, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Sienno łącznie zrobione ~130km. Po górach świętokrzyskich silnik ładnie dostawał w palnik, niekiedy redukcja do 2 gaz w opór i nie ma że boli. Na liczniku zagościło 8500km. Parę fotek poniżej z wycieczki ale zdjęcia tego nie oddadzą co się zobaczy na żywo ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Romet ZXT 50

Postautor: JOSEMORALES » pn 21 maja, 2018

Ładne widoki oklaski

Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » ndz 10 cze, 2018

No i 9500km wpadło na licznik. Dzisiaj głównie głównymi drogami i o dziwo nie było tak źle. 65-70km/h dało się utrzymać przy nie pełnej manetce i tak oto trasa 165km nawet szybko zleciała. Pełno jednośladów spotkanych na drodze aż chciało się jeździć. Miałem polatać tylko po okolicy i tak jakoś wyszło... w sumie jak zawsze <lol>

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Romet ZXT 50

Postautor: grzejnik777 » ndz 10 cze, 2018

Te 70 licznikowe czy gps?

Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » ndz 10 cze, 2018

Oczywiście że licznikowe, gdzie 50cc by dała rade 70km/h realne przelotowe <rotfl> Następnym razem napiszę z GPS bo licznikowe fakt faktem jest mylące. Więc realne wartości to 55/60km/h ;)

Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » wt 31 lip, 2018

Witam po dłuższej przerwie!
Wpadła do moto owiewka i pomalowany został cały wydech wraz ze ściągnięta osłoną chromowaną, a tak po za tym na liczniku ponad 11000km :P Maszyna cały czas chodzi, jeździ, zapie*dala :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Romet ZXT 50

Postautor: JOSEMORALES » czw 02 sie, 2018

Owiewka wygląda jak fabryczna , ślicznota oklaski

Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » czw 04 paź, 2018

Odświeżam trochę wątek :D

Ostatnio zakupiona świeca irydowa do motorka i jest poprawa w porównaniu do oryginalnej przy odpalaniu. Oczywiście na plus. Z ciekawości rozebrałem cały dolot oraz wyczyściłem gaźnik i jestem zaskoczony że pomimo napisu na nim PZ20 jest to tak naprawdę PZ16, bo 16mm jest to średnica "wylotu" w stronę króćca. Seryjna dysza jaka tu siedzi to 72, próbowałem kombinować i zakładać 78 ale już nie pracował jak trzeba. Pomierzyłem wszystkie otwory i są one następujące:
16mm gaźnik
21,50 kolanko
17mm dolot głowicy
I teraz moje pytanie. Opłaca się zmieniać na PZ19? I czy tak na prawdę bawił się ktoś na poważniej w podnoszenie mocy na seryjnej 50cc? Po dobrym wyregulowaniu na prostej zamyka blat ale jak tylko trafi się jazda pod wiatr to już strasznie słabnie. Z 80km/h schodzi do 65km/h (licznikowe). Fajnie by było te licznikowe 70km/h pod wiatr utrzymywać. Dają coś te filtry stożkowe? Zmiana gaźnika? Dobrze by było jakby ktoś się wypowiedział kto na serio przerabiał ten temat i ile mu się udało z tego 4cm tłoka wycisnąć.

Poza tym na liczniku 13100km i może do 14000 w tym sezonie jeszcze dolecę ale to zależy już od pogody, a na razie strasznie nieciekawa :(

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Romet ZXT 50

Postautor: JOSEMORALES » czw 04 paź, 2018

Zainwestuj w zestaw 72cc, są to śmieszne koszta a różnica znacznie odczuwalna i dopiero wtedy przesiadka na pz19 z dyszą 78. Co do podnoszenia mocy z 50cc nic nie zrobisz bo ogranicz Cię głowica (wielkość zaworów), filtry stożkowe możesz od razu odpuścić bo będziesz musiał ponownie bawić się z gaźnikiem i nie uzyskasz nic więcej poza głośniejsza pracą silnika (fabryczne filtry lepiej tłumią odgłosy z dolotu).

Awatar użytkownika
darkboy
Praktykant
Praktykant
Posty: 52
Rejestracja: pt 17 lis, 2017
Pojazd: Romet ZXT 50

Re: Romet ZXT 50

Postautor: darkboy » czw 04 paź, 2018

Wart zachodu jest inwestowanie w silnik który ma już ponad 13k km nalotu? Słyszałem że te silniki dożywają max 20k km i ich szlak trafia. Prawdą to jest? Tutaj chciałem podnieść tanim kosztem ale widzę że chyba nie warto się bawić w 50cc.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Romet ZXT 50

Postautor: JOSEMORALES » czw 04 paź, 2018

A robią i 50k km jeżeli są dobrze serwisowane.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl