• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Masz jakiś problem ze swoją maszyną? Pisz a my postaramy się pomóc
Green-Ivan
Amator
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02 kwie, 2017
Pojazd: Zumico GR200

Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: Green-Ivan » ndz 11 mar, 2018

Witam drogich użytkowników
Nurtuje mnie jedno pytanie dotyczące szczęk hamulcowych przednich.
Jako, że w najbliższym czasie w moim zumico GR200 zagości nowy mocniejszy silnik. Zaś każdy kto miał styczność z tym motorowerem wie, że nie posiada on hamulców, a spowalniacze i wypadałoby je trochę poprawić. Montaż tarczy póki co nie wchodzi w grę. Oryginalne szczęki do GR200 i innych odmian tego "cudu" mają wymiary 110x25 zastanawia mnie czy można zastosować tam jakieś markowe szczęki lepszej jakości. Jako osoba mająca styczność z branżą automotive wiem, że okładzina okładzinie nie jest równa. Przechodząc do sedna zastawia mnie to czy zamiast śmiesznych oryginałów mogę wrzucić tam szczęki firmy EBC,RMS o wymiarach 110x25. Może ktoś uskuteczniał taki przeszczep do chińczyków lub wie dokładnie jaki typ szczęk tam jest czyli T10,T22,T51 itd.

Za wszelkie rzeczowe odpowiedzi z góry dziękuje.


Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: JOSEMORALES » ndz 11 mar, 2018

Cze, dokładniej mówiąc chodzi Ci o klocki a nie szczęki jeżeli mówimy o przodzie. Miałem EBC w Romecie i powiem że du** nie urywały. Dopiero wymiana zacisku na nowy aczkolwiek fabryczny i tarczy bo okazało się że ma lekkie bicie przyniosły pożądany skutek. Po takiej wymianie Romek miał hebel szatana. Mało kto zadaje sobie trud aby rozebrać zacisk, sprawdzić stan uszczelniaczy, oraz tłoczków (bo to przecież motorek za kilka stówek) i ewentualnie je wymienić. Od ponad roku można do chińczyków typu Romet ws50 dostać zestawy naprawcze (koszt ok. 40pln), nie wiem jak wygląda sprawa z Zumico ale podejrzewam że także nie będzie problemu. Tak więc polecam pełny serwis zacisku, smarowanie smarem do tłoczków i kiedy tłoczki będą prawidłowo pracować to wszystko będzie ok. Można się pokusić także o przewód w stalowym oplocie który to zwiększy ciśnienie płynu hamulcowego.
Tak więc po kolei:
-stan tarczy
-serwis zacisku na fabrycznych klockach, bo nie ma sensu przepłacać a same klocki nic nie dają
- i ewentualnie na koniec stalowy przewód.
Pozdrawiam Arek

Ps. Ja musiałem wymienić zacisk bo tłoczki ledwo się wysuwały i były skorodowane, a nie było jeszcze zestawów naprawczych.

Green-Ivan
Amator
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02 kwie, 2017
Pojazd: Zumico GR200

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: Green-Ivan » ndz 11 mar, 2018

Zobacz sobie jak wygląda przedni hamulec od Zumico GR200,Bartonie Ranger czy Torosie el Clasico.
Gdybym miał tarcze z zaciskiem to nawet nie zawracałbym wam tu głowy takimi pierdołami jak szczeki hamulcowe.

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: JOSEMORALES » ndz 11 mar, 2018

Green-Ivan pisze:Zobacz sobie jak wygląda przedni hamulec od Zumico GR200,Bartonie Ranger czy Torosie el Clasico.
Gdybym miał tarcze z zaciskiem to nawet nie zawracałbym wam tu głowy takimi pierdołami jak szczeki hamulcowe.


fakt moje niedopatrzenie, ten hebel to faktyczna sraczka i raczej nic z im nie zrobisz. Może poszukaj jakiegoś rozszrotowanego chinolka żeby mieć tarczę z przodu?

Green-Ivan
Amator
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02 kwie, 2017
Pojazd: Zumico GR200

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: Green-Ivan » ndz 11 mar, 2018

Rozglądałem się już za lagami z kołem i zaciskiem, ale często ludzie za złom wołają jak za ruskie zboże.
Może ktoś się jeszcze odezwie w opisach z działu do pokazywania swoich zabawek wyczytałem, że na tył pasują z MBX125. Tylko tył mnie średnio urządza. Postaram się jeszcze wyjąć szczęki z koła i zobaczyć może będą tam jakieś oznaczenia.


grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: grzejnik777 » ndz 11 mar, 2018

Mam koko z losia zacisk z ogara tarcze z ogara
Lagi polke w czesciach do poskladania
Przewod przod
Mam tarcze z gs 500 305 mm podajrze
moge przerobic pod kolo od losia i dorobic adapter zacisku pod te lagi ale to juz do dogadania

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: JOSEMORALES » pn 12 mar, 2018

Tył jest akurat szczękowy w większości chinolków, w Routerze też była padaczka. Tylko na chwilę było dobrze po zmianie szczęk ale po paru dniach znowu kicha więc z tyłem nic nie wymyślimy.

Green-Ivan
Amator
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02 kwie, 2017
Pojazd: Zumico GR200

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: Green-Ivan » pn 12 mar, 2018

Czyli bębny ogólnie kicha.
Co do propozycji zestawu na przodek z łosia ze standardową tarczą i zaciskiem lub z hamulcami suzuki to zależy jak to wyceniasz kolego grzejnik777 <mysli>

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: grzejnik777 » pn 12 mar, 2018

Zacisk z klockami
bardzo dobrymi 30z l przewod 10 zl lagi i sztyca z ogara ale raczej potrzebojesz czegos na 2 polki 50 zl
kolo 40zl idealnie proste
Tarcza prosta 15zl
Nie mam pompy bo obecnie zarezerwowana

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: to&owo » wt 13 mar, 2018

ja bym pompę opierdzielił w sumie

Green-Ivan
Amator
Amator
Posty: 12
Rejestracja: ndz 02 kwie, 2017
Pojazd: Zumico GR200

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: Green-Ivan » śr 14 mar, 2018

Teraz jak wyskoczę to zwali was z nóg <rotfl>
Powiedźcie wy mi: Czy ktoś montował zawias z dużego motocykla do motoroweru?
Znalazłem za 250zł kompletne zawieszanie z Eliminatora EL250 i się tak zastanawiam może coś takiego. Problem jest taki, że lag ma 36mm, a lag w zumico 27mm. Raczej wątpię, że uda się gniazda mocowania w półkach rozciągnąć o 9mm. Może ktoś ma info jakiejś średnicy jest sztyca w EL250 lub który z motorowerów miał półkę na tak grube lagi :P

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: grzejnik777 » śr 14 mar, 2018

Sprawa jest prosta ale nie dla każdego
Ja mam przod z aprili leonardo

Pytanie pierwsze czy dlugosc jest zblizona
Czy wieksza szerokosc rozstaw lag nie bedzie ci kolidowal z czyms
Na koniec masz kogos kumatego z tokarka?
Bo trzeba bedzie dopasowac sztyce pod glowke ramy
i teraz pytanie jakie rozmiary srednica wysokosc maja i czy bedzie z czego zebrac czy rura czy walek bo nie zawszw sa pelne w srodku

Ja bym zrobil tak ze ogarnal bym pompa zacisk jakas cbr 125 itp za Jonlet z przewodem.juz za 50 l kupi
Kolo z tarcza mam ja za 50 pojdzie
I teraz najtrudniejsze czy obudowa amortyzatora korpus dolny w zawieszeniach na 2 polki jest taki sam co na 1? I rozna sie dlugosciami lag
Jak tak to mam takie korpusy do tego dorobic adapter i kosa jest albo bez adaptera na zacisku fabrycznym

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: JOSEMORALES » śr 14 mar, 2018

W rury z większego moto się nie baw bo nie potrzebnie zwiększysz masę. Może popatrz za zawiasem usd z chińskiego krosa i problem z zaciskiem i kołem odpadnie bo wsadzisz koło z każdego chinola, a i zacisk z pompą są tanie jak barszcz nawet w nowych zestawach.

Awatar użytkownika
dzikilopez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1702
Rejestracja: pn 02 sty, 2012
Lokalizacja: Łodygowice

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: dzikilopez » pt 16 mar, 2018

Możliwe że będę miał lagi z Yankesa na sell bo se kupiłem nowe, gdyż w starych uszczelniacze na lewej ladze zaczeły lać a ja z tych co wymieniają kompletami, a nie miałem czasu na ich rozkręcanie.
Więc jak ktoś mi powie jak utwardzić nowe lagi to będę wdzięczny. Wymienić sprężyny czy olej ? To stare ale jare mogę się pozbyć.
Benzer YANKEE + LIFAN 120ccm + PZ22
60 tys km i dalej się kręci

Ich brauche Geld für Gasolin
Explosiv wie Kerosin
Mit viel Oktan und frei von Blei
Einen Kraftstoff wie
Benzin!
Gib mir Benzin!
R+

grzejnik777
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 535
Rejestracja: pt 02 cze, 2017
Pojazd: ogar
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Szczęki hamulcowe lepszej jakości niż chińskie.

Postautor: grzejnik777 » pt 16 mar, 2018

Chcesz utwardzic zawieche? Krok 1 olej do lag najgesciejszy
Krok drugi trzeba zwiększyć napięcie wstepne sprezyny czyli najprosciej mowiac ma byc juz częściowo scisnieta w.momencie nie pracujacym
Nie wiadomo czy dlugosc seryjnej sprezyny pozwoli na to w yamkesie zeby dac jakies podkladki
ale w ogarze zalozenie po kawalku sprezyny spowodowalo wieksze jej scisniecie olej najgesciejszy zalatwilo sprawe

To tak chaupniczo
A profeska to sprezyny progresywne



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl