• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Zaprezentuj swoje cztery kółka.
to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: to&owo » śr 14 lut, 2018

ah te baby :D z samochodem i kobietą jest podobnie, radość kiedyś kupujesz, zdobywasz i jeszcze większa, kiedy się pozbywasz :D
fajnie, że dalej zostajesz przy OPELach :)


Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » czw 15 lut, 2018

No co ja mogę powiedzieć :P Trzeba się w końcu w życiu ustatkować ;) Chociaż do Fki będę miał sentyment, bo to dzięki niej poznałem moją kobietę :)
A chcę zostać przy Oplu, bo rozsądek zwycięża nad zachciankami. Rozglądałem sie jeszcze za A4 B7, ale 2.0TDI to ja nie chcę, a za 1.9 trzeba już trochę więcej wyłożyć, a żeby jeszcze był w przyzwoitym wyposażeniu to już w ogóle. Dlatego za połowę ceny wolę wziąć Opla, który będzie tańszy w utrzymaniu, a z wyposażeniem czasem można całkiem nieźle trafić. Znajoma w zeszłym roku za dychę kupiła, co prawda w hatchbacku, ale poza panoramicznym szyberdachem ma wszystko. Mi z wypasu wystarczy tempomat, czujnik deszczu i zmierzchu, PDC i półskóry, choć chciałbym jeszcze bixy, ale nie jest to warunek konieczny :P A silnik chcę koniecznie 1.9 150, bo 101 i 120 to ośmiozaworówka (ten sam silnik tylko 101 jest zdławiony programem na Austrię), które już trudniej podciągnąć do sensownej mocy, a 1.9 150 to 16v, wystarczy centralny FMIC i mapa i możemy oczekiwać 2 z przodu :> Chory jestem nadal, bo sam nie wiem kiedy uda się kupić tą H, a ja już mam plany co do niej <rotfl>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Prelude » czw 15 lut, 2018

Na następne też bym chciał astrę h, ale jak to u mnie muszą być w 3 drzwiach i lpg only :D Powodzenia w zakupie, jeżeli nie masz daleko do granicy to zajrzyj na mobile.de. Opelków jest pełno, dlatego nie trudno znaleźć coś godnego uwagi :)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: to&owo » czw 15 lut, 2018

ja już nigdy nic poniżej 2.5 nie kupie, wk***ia mnie jak jedziesz te 150, w deche a to nie jedzie xD no chyba, że coś lekkiego i do tego stosunkowo mocnego.
moim zdaniem warto się wyspecjalizować w jednej marce i iśc tym kierunkiem. kuzyn to samo robi z volvo.

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Prelude » czw 15 lut, 2018

speeder pisze:ja już nigdy nic poniżej 2.5 nie kupie, wk***ia mnie jak jedziesz te 150, w deche a to nie jedzie xD no chyba, że coś lekkiego i do tego stosunkowo mocnego.
moim zdaniem warto się wyspecjalizować w jednej marce i iśc tym kierunkiem. kuzyn to samo robi z volvo.

Niestety koszta ubezpieczenia często grają tu pierwsze skrzypce.

Ja po miesiącu z corsą mówiłem, że nigdy więcej jebanego opla, ale mija już 3 rok i zmieniłem zdanie xD Dużo rzeczy mam już obcykane i wiem czego mogę się spodziewać. Jednak tylko astra 3 mi się jeszcze podoba w środku, wyższe generacje o ile z zewnątrz są ok to w środku kierownica i deska z tymi okropnymi przyciskami to tragedia.

Ale zanim będą fundusze to sobie mogę marzyć... żeby corsa się nie rozpadła xD Ale czy przywiązywać się do jednej marki? Jeżeli ktoś się interesuje tym wszystkim to życie jest chyba zbyt krótkie, żeby nie spróbować innych marek :D


Awatar użytkownika
MAGIK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 627
Rejestracja: śr 13 lut, 2013
Lokalizacja: ZS

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: MAGIK » czw 15 lut, 2018

e tam 2.5 na raz 950 zł ubezpieczenie
Honda Wallaroo > Romet Trial City & Motorynka & Audi A4 2.5 TDI ,


Szacunek za szacunek a ÂśmierĂŚ za ku***stwo
Gdyby byÂło tak naprawdĂŞ to trup by tu padaÂł gĂŞsto

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: to&owo » czw 15 lut, 2018

ale to sie plaaci raz do roku :p

Awatar użytkownika
Prelude
Administator
Administator
Posty: 748
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: ZGL
Pojazd: Corsa C FL
Podziękował : razy
Kontaktowanie:

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Prelude » czw 15 lut, 2018

Rożnie bywa, znajomy miał do zapłaty 6k za 1.8 xD

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » pt 16 lut, 2018

GTC ma moja dziewczyna, więc nie chcemy drugiego takiego samego auta, a dodatkowo ja od zawsze chciałem kombi ;) Właśnie ja jakbym miał finanse to kupiłbym J, ale kasa... :D Brałem nawet pod uwagę G OPC w kombi i w arden, ale jednak wolę auto które podoba mi się w całości, a nie tylko z zewnątrz (mam G i w środku niestety, moim zdaniem, prehistoria) :p
Jeśli chodzi o ubezpieczenie to też się trochę boję, ale od 3 lat mam na siebie 4 przyczepki lekkie i w dodatku będę chciał dać mamę na współwłaścicielkę, to mam nadzieję że w 1,5k się zmieszczę :p
A co do Niemców to chętnie bym sprowadził, nie mam nikogo pewnego kto by mi to ściągnął, a do granicy mam kawałek i nie chce jechać w ciemno :>
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » wt 20 lut, 2018

Ogłoszenie wystawione, odwrotu nie ma :)
https://sprzedajemy.pl/opel-astra-f-1-7 ... nr54950544
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » ndz 25 lut, 2018

W ogóle widzę, że nie przedstawiłem Wam mojego daily paścia <troll>

Astra G 1.7, ten sam motor co w Fce, tylko tu już naszpikowany pierdoloną elektroniką, z którą niestety już od dłuższego czasu walczę xD

Tak to wyglądało jak przyjechało do domu po raz pierwszy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakby ktoś pytał jaka to wersja wyposażenia, to odpowiadam - BIEDA xD

Teraz wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak, uj***na, ale w obecnych warunkach pogodowych nie sposób utrzymać auto w czystości. Byłem w piątk na myjni, ale zanim wróciłem do domu, to już wyglądała jak na zdjęciu, więc... xD
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1123
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: JOSEMORALES » ndz 25 lut, 2018

Nic nie wymyślisz, czeba myć bo sól zrobi co trzeba z oplowską blachą.

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: YBR 125

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Dominxd » pn 26 lut, 2018

Astra H to typowy samochód ze współczesnymi bolączkami, im więcej bajerów tym jest bardziej upierdliwa. Kupując Z19DTH od razu trzeba się szykować na wywalenie klap wirowych,one padną na pewno, podkręcając jej moc na pewno szybko odczujesz awaryjność 6 biegowej skrzyni m32, która nawet na fabrycznych parametrach wymaga specjalnego traktowania <rotfl> o dpf i innych pierdołach nawet nie wspominam, choć okazuje się że niebawem wyciananie dpf będzie zbyt ryzykowne. Elektronicznie astra nie jest najgorsza, choć skrętne xenony to też dodaktowy koszt napraw a że afl padnie to niemal pewne w 9 na 10 przypadków, kolejny czuły punkt to moduł CIM.
Ogólnie H to dość przyzwoity samochód, świetnie się prowadzi i tak jak pisaliście, ma dobry stosunek cena-jakość-wyposażenie. Sam mam w posiadaniu asterę H już 2 rok, tylko że z poczciwym Z17DTH, złego słowa nie mogę o niej powiedzieć.

Awatar użytkownika
KucaQ
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2525
Rejestracja: pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: KucaQ » wt 27 lut, 2018

Ja to wszystko wiem :D Jeśli chodzi o M32 to wystarczy regularna zmiana oleju dobrej jakości i ilość oleju zalecana przez Saaba. Opel nie dość, że nie zaleca jego wymiany, to wlewa pół litra za mało dlatego te skrzynie padają jak kawki, znajomy w J'tce robił łożyska już po 60 tysiącach... Fakt faktem powyżej 400 niuta trzeba już na nią uważać, ale na więcej nawet nie liczę. Tak jak wcześniej pisałem, centralny FMIC (to to bardziej kwestia estetyczna i żeby silnik latem miał czym oddychać, bo lubię czasem przycisnąć <lol> ) i mapa na 200KM i jakieś 380Nm. Klapy wirowe i EGR pójdzie out raczej na starcie, DPF myślę też wypierdolę, bo będzie mnie blokował z mocą. Co do xenonu to dlatego napisałem, że nie jest to warunek konieczny, moduł CIM można niedużym kosztem (w porównaniu do ceny nowego) zregenerować. Rozważałem też Z17DTH, znajoma właśnie ma i jej narzeczony mi go polecał, ale jak już mam kupować auto to mocniejsze, które na dzień dobry ma 150KM i 315 niuta, a 1.7 po bezpiecznej mapie nie będzie miało nawet 300 ;)
Prowadzi się świetnie to fakt, jeździ się bardziej komfortowo niż G. Zrobiłem już trochę kilometrów tym autem i w tej chwili nie planuję nic innego, bo tak mi sie spodobało :)
"Błyskawica zaklęta w magicznym kręgu powoduje, że nie odczuwam w sobie lęku..."

Awatar użytkownika
Dominxd
Weteran
Weteran
Posty: 363
Rejestracja: czw 10 lis, 2011
Lokalizacja: LHR
Pojazd: YBR 125

Re: Opel Astra F 1.7DTL Hatchback

Postautor: Dominxd » wt 27 lut, 2018

Z17DTH to silnik dla mniej wymagających, jest prostszy w budowie ale za to ma mniejszy potencjał tuningowy, ponadto przemawiają za nim 5 biegowe skrzynie biegów które nie sprawiają problemów. Jakieś tam przypadki podkręcenia na 140PS widziałem, ale równać go z 1,9 zdecydowanie nie wypada. Dodatkowo ma gorszą kulturę pracy. Mi osobiście wystarcza, dieslowe 100 koni bez problemu radzi sobie z 5 drzwiowym hatchbackiem, a lekko u mnie nie ma, tym bardziej że jeździ tylko na trasach. Nic w nim szczególnego do tej pory nie robiłem, poza dwumasą która już tłukła niemiłosiernie :D
Jak trafisz na zadbaną i nie wyjechaną sztukę to na pewno trochę pojeździsz, niezależnie czy to będzie 1,7 czy 1,9 :)



Wróć do „Nasze samochody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl