• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Derbi Senda 125 4T pomocy!

krzysiukrzysiu
Posty: 4
Rejestracja: pn 26 cze, 2017
Pojazd: Derbi Senda 125

Derbi Senda 125 4T pomocy!

Postautor: krzysiukrzysiu » pn 26 cze, 2017

WItam. Problem dotyczy Derbi Sendy 125 4T. Gdy na zimnym silniku po dniowym postoju odpalam motocykl silnik ma dziwny dzwiek, nie wkreca sie na obroty do konca tylko do 10,5 tys i strzela z wydechu na full gazie i brakuje mocy, vmax- 70 ( normalnie 110-115). Gdy zgaszę go po pierwszej jezdzie i postoi kilka minut wszystko wraca do normy, ładnie wkreca sie na obroty i do konca i nic nie faluje. Dodam jeszcze, że gdy jest zamulony, gdy chodzi na wolych obrotach i chce dodac maksymalnie gazu potrafi sie zadusic. Z góry dziekuje i prosze o pomoc bo nie mam pomysłów.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Derbi Senda 125 4T pomocy!

Postautor: to&owo » wt 27 cze, 2017

Silnik trzeba rozgrzać przed jazdą. Albo jechać na początku spokojnie i nie dusić go na fulla na początku.

krzysiukrzysiu
Posty: 4
Rejestracja: pn 26 cze, 2017
Pojazd: Derbi Senda 125

Re: Derbi Senda 125 4T pomocy!

Postautor: krzysiukrzysiu » wt 27 cze, 2017

Wiem o tym fakcie, lecz dlaczego jakies dwa tygodnie temu było wszystko dobrze i nawet na zimnym silniku miał moc, a teraz nie da sie nim ujechac. a problem ustępuje tylko i wyłącznie po zgaszeniu i postoju kilka minut. jesli go nie zgaszę i bede jeżdził przez dwie godziny to przez tyle nie bedzie miała mocy. Nawet na ciepłym gdy go odpalę czasami brakuje mocy i znów zgaszenie i postój pomaga.

kymco-from-hell
Majster
Majster
Posty: 144
Rejestracja: ndz 06 lis, 2016
Pojazd: kymco k-pipe
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Derbi Senda 125 4T pomocy!

Postautor: kymco-from-hell » wt 27 cze, 2017

sprawdzales swiece i czy w gazniku nie spier...niczylo sie ssanie? pitam powaznie bo w jednym chinskim gazniku po pol roku skumalem sie ze blaszka od ssania ustawiala sie sama bez wzgledu na ustawienie linki. Jaki kolor swiecy w trybie awaryjnym i normalnie?

krzysiukrzysiu
Posty: 4
Rejestracja: pn 26 cze, 2017
Pojazd: Derbi Senda 125

Re: Derbi Senda 125 4T pomocy!

Postautor: krzysiukrzysiu » wt 27 cze, 2017

Świeca ma dobrą iskrę, kolor kawa z mlekiem. Ssanie ma dźwignię bezpośrednio przy gaźniku i gdy ma opisywany brak mocy to ssanie jest w położeniu wyłączonego ssania, muszę sprawdzić czy mimo tego blaszka ma możliwość przestawienia się na ssanie. A czy jest możliwość żeby świeca raz działała dobrze,a raz nie? lub np cewka? i pytanie, Tryb awaryjny to jaki?


kymco-from-hell
Majster
Majster
Posty: 144
Rejestracja: ndz 06 lis, 2016
Pojazd: kymco k-pipe
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Derbi Senda 125 4T pomocy!

Postautor: kymco-from-hell » wt 27 cze, 2017

tryb awaryjny w sensie wtedy gdy muli :) a co do ssania zaleznie jaki masz typ gaznika, mi chodzilo o rowiazanie archaiczne czyli dysza ktora zamyka doplywa powietrzam w chinolu mimo iz zmienialem polozenie recznie ona latala sobie wg wlasnego uznania;D co do elektryki to nie pomoge bo sam nie wiele jeszcze umiem ale zwykle swieca pokazuje nieprawidlowosci :)

krzysiukrzysiu
Posty: 4
Rejestracja: pn 26 cze, 2017
Pojazd: Derbi Senda 125

Re: Derbi Senda 125 4T pomocy!

Postautor: krzysiukrzysiu » wt 27 cze, 2017

no bo w sumie gaźnik już z ciekawości rozebrałem tydzień temu bo myslałem ze dysza jest przytkana lub cos i wyczyściłem i przedmuchałem cały. Wymienię świecę i zobaczę jak bedzię, mam mozliwość przełożenia cewki z innnego motocykla i gaźnika w sumie tez



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl