• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » sob 10 gru, 2016

Tak, w skuterze jest tylko jedna, w przełączniku od ogara są dwie, a próbowałem wyciągać te kabelki z kostki i jakoś nie można ich wyciągnąć, albo Ja coś nie tak robię. Najwyżej kupie przełączniki i tyle, gdybym posiadał lutownice to bym przelutował to wszystko.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: to&owo » sob 10 gru, 2016

musisz taki wypust wcisnąć i dopiero wyciągać przewód.

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » ndz 11 gru, 2016

Tzn, że to trzeba jakimś narzędziem zrobić? bo nie bardzo kumam szczerze mówiąc, a specjalnych narzędzi do tego typu rzeczy nie posiadam.

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: to&owo » ndz 11 gru, 2016

igła groszówka, albo próbowka z końcówką szpikulec powinna styknąć. No, ew. Drucik stalowy.

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » ndz 11 gru, 2016

No cóż, dzięki za info, spróbuje, może się uda. Aha, mam jeszcze jedno pytanie, mimo, że trochę poza pierwotnym tematem to zapytam. Bo w moim skuterze mam dwa hamulce tarczowe i tym samym dwa zbiorniczki na płyn przy kierownicy. Osłona kierownicy ta zewnętrzna jest właściwie do wymiany, a problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć takiej samej owiewki z dwoma otworami na zbiorniczek płynu, są tylko z jednym otworem i nie wiem, czy taki plastik by pasował https://motor-x.pl/przednia-oslona-kier ... h-2,p.html on się wizualnie niczym nie różni od mojego, tylko ma zaślepiony jeden otwór i dlatego pytam, czy to by pasowało mimo tego, że jeden otwór jest zaślepiony, bo wydaje mi się, że chyba nie, ale wolę się upewnić.


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: to&owo » pn 12 gru, 2016

No jak jest zaślepiony to nie podejdzie :p ja bym poprostu kupił i wyciął zaślepkę dremelkiem :p

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » pn 12 gru, 2016

No w sumie można i tak, dzięki za odpowiedź. Jak na razie posklejałem oryginalny plastik, mam zamiar go pomalować albo nakleić folie, bo dla mnie wygląd jest mniej ważny, byle jakoś to się trzymało

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » ndz 08 sty, 2017

Witam, mam jeszcze kilka pytań, napiszę tu, żeby nie zakładać nowego tematu. Otóż mam problem z hamulcami, które i tak będę musiał naprawić, tak było odkąd kupiłem ten skuter. Otóż hamulca przedniego w ogóle nie ma, a klamka jest miękka i nie wiadomo jak mocno bym na nią naciskał to i tak zero reakcji, tylny hamulec działa ale jest słaby, jak się używa tylnego w miejscu, to tak ciężko odbija, tak jakby tłoczek się zacinał, albo może płyn jest już stary i gęsty i to dlatego. Mi wydaję się, że przedni hamulec jest zapowietrzony, a tylny może trzeba wyczyścić zacisk i wymienić płyn w obu obiegach, bo mam w nim dwa hamulce tarczowe. I teraz pytanie, co może być nie tak z hamulcami, oprócz tego, co napisałem? nie chce tam nic sam naprawiać, chcę się tylko dowiedzieć, bo mam zamiar oddać ten skuter do serwisu, a chce wiedzieć, coś mniej więcej, żeby mi ktoś kitu nie wciskał i nie naciągał na koszta. Drugie pytanie dotyczy również hamulca, bo jak już pisałem wyżej, obydwa są tarczowe, a problem w tym, że tej chińszczyzny nie produkują i w razie wymiany zacisku z tyłu nie wiem, czy uda się taki kupić. Bo tak jak pisałem wcześniej ten skuter to to samo co Baotian smart rider 50 oraz prosiłbym o info, jakbym chciał zmienić karter, żeby był hamulec bębnowy, to który bym musiał zmienić? może jakiś link ktoś posiada? bo ja szukając znajduję, ale nie wiem, w której połówce montuje się szczęki i koło, jakby ktoś mógł podać link do takiego karteru to byłbym wdzięczny, mowa oczywiście o 139qma/qmb, z góry dzięki!

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: to&owo » ndz 08 sty, 2017

mogą też przewody puchnąć. Gdześ może być wyciek płynu. Hamulce to bym akurat sam robił :PP

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » pn 09 sty, 2017

Płyn raczej nie wycieka, bo raczej bym to zauważył, a podejrzewam, że ten płyn ma już lata świetności za sobą, bo nawet nie wiem, kiedy i czy był wymieniany, przez poprzedniego właściciela, a nie mogę tego sprawdzić, gdyż nie mogę odkręcić pokrywek od zbiorniczków na płyn. Gdybym Ja potrafił sam to zrobić, to bym też spróbował. A co do hamulca, to jakbym chciał zmienić na bębnowy z tyłu, to który karter musiałbym wymienić? bo też nad tym myślałem, tylko nie wiem, który karter bym musiał kupić, no i koło oczywiście.

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » czw 23 lut, 2017

Stan na dzień 23.02.2017 obydwa hamulce zostały naprawione. Przedni nie był założony na zacisk, a tylny był zapowietrzony, obydwa działają, choć tylny jest słabszy niż przedni i gdzieś przepuszcza jakaś uszczelka przy tylnym hamulcu, bo gdy naciskam tylny hamulec, to widać śladowe ilości płynu hamulcowego, ale to jest do zrobienia. Mam kolejne pytanie, czy wie ktoś czy jest możliwe wyciągnięcie przewodów z kostki do której podłącza się moduł? jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: to&owo » czw 23 lut, 2017

powinno się dać. Bierzesz przewód i wciskasz go w kostkę. Tam, gdzie są konektory, obok każdego konektora jest taka blaszka. Wciskasz ją iglą i lekko wyciągasz przewód.

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » pt 24 lut, 2017

faktycznie się da, choć jeszcze nie odpinałem kabli z modułu, to spróbowałem na przełączniku od innego pojazdu i da się. Dzięki za radę!

pawelswdn95
Uczeń
Uczeń
Posty: 26
Rejestracja: czw 27 paź, 2016
Lokalizacja: świdwin
Pojazd: Rhon lh50qt-9

Re: rhon lh50qt-9/kingway koyot problem ze światłami

Postautor: pawelswdn95 » czw 20 kwie, 2017

Witam ponownie! mam jeszcze jedno, chyba jak na razie ostatnie pytanie, mianowicie szukam jakiegoś wariatora do silnika 139qmb nie chodzi Mi o tuningowy wariator, tylko o zwykły, który jest lepszy, niż jakieś no name z allegro, macie jakieś propozycje? oczywiście w rozsądnej cenie



Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl