• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Motocyklowy interkom za darmo

Patenty na dane problemy
Awatar użytkownika
Rebeluch
Weteran
Weteran
Posty: 372
Rejestracja: wt 12 lis, 2013
Lokalizacja: Wyspy Owcze
Kontaktowanie:

Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: Rebeluch » sob 02 maja, 2015

Cześć :)

Ostatnio wynalazłem sposób na darmową rozmowę z np. plecaczkiem podczas jazdy na motocyklu. Nie jest to idealny interkom za kilkaset złotych, ale ma ogromny plus- jest za darmo i naprawdę daje rade.
Postanowiłem podzielić się tym sposobem :)

Potrzebne rzeczy:
-smartfony z androidem
-słuchawki z wbudowanym mikrofonem (od siebie polecam owinąć mikrofon gąbką-znacznie eliminuje szumy)

Obrazek
-aplikacja WiF Talkie




1. Pobieramy aplikację WiFi Talkie (full) z tej strony
2. Instalujemy na naszym smartfonie i smartfonie z którym będziemy się łączyć
3. Uruchamiamy aplikację i na telefonie na którym lepiej trzyma bateria ustawiamy Router WiFi
Obrazek
Polecam nie ustawiać hasła i zostawić sieć otwartą.
Obrazek
4. Na drugim telefonie włączamy WiFi i łączymy się z WiFi z pierwszego telefonu.
5. Na ekranie głównym pojawia się nazwa naszego telefonu
6. Naciskamy na nazwę naszego telefonu i wybieramy call.
7. Cieszymy się darmowym rozmawianiem. ;)

8. Aby zastosować to na motocyklu podłączmy słuchawki do telefonu, dzwonimy, zakładamy słuchawki pod kask, a mikrofon przymocowujemy we wnętrzu kasku- przed ustami.


Sposób mocowania słuchawek może być inny, jeżeli macie w kasku specjalne miejsce do tego wyznaczone.
Od siebie powiem tyle, że w ustawieniach warto zmienić Voice quality na większą wartość np. jak niżej


Obrazek

Nad sposobem cały czas pracuje i wszelkie usprawnienia(o ile takie będą) dodam do tematu. :]

Myślę, że chociaż trochę umili to naszą podróż z pasażerem bądź innym motocyklistom. :)



Jeżeli macie jakieś pytania\opinie co do tego sposobu to proszę pisać.


[shadow=black]Autorem poradnika jest Rebeluch. Zabrania się kopiowania poradnika gdziekolwiek, bez zgody autora.[/shadow]
Ostatnio zmieniony sob 02 maja, 2015 przez Rebeluch, łącznie zmieniany 6 razy.
Daj + to nie boli a motywuje !
________> http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/145150 <______________


Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: ReallY » sob 02 maja, 2015

Jak dla mnie ciekawe rozwiązanie, ale czy potrzebny jest dostęp do internetu czy to łączy się przez WiFi i tyle?
Specjalizacja:
RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: szymo_97 » ndz 03 maja, 2015

Ale super pomysł. Jak ja chcę coś przekazać dziewczynie jak jedziemy moto to otwieram szybke i dre się z całej siły, haha.

Jak już to sprawdzałes to możesz znasz odpowiedź na kilka pytań.
1) Czy połączenie jest stabilne, nie zrywa się /szumi itd.?
2) Na jaką odległość mogę odjechać od znajomego, który jedzie na innym moto, żeby zachować połączenie?
3) Czy naprawdę da się przez to porozumieć bez większych komplikacji? :D
4) To dosyć istotne. Jest możliwość połączenia kilku telefonów, czyli zrobić tzw. konferencje?
Ostatnio zmieniony ndz 03 maja, 2015 przez szymo_97, łącznie zmieniany 1 raz.
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D

Obrazek

gg. 20481530

Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: ReallY » ndz 03 maja, 2015

Bawiłem się tym teraz w domu i kiedy zerwałem połączenie automatycznie powtórnie się nie łączyło, w dodatku połączenie zaczyna zrywać tam gdzie moim zdaniem kończy się bezpieczna odległość jechania za kimś. To na pewno jest świetne dla kierowcy i pasażera natomiast dla dwóch motocyklistów no nie wiem trzeba by sprawdzić w praktyce :) A no jedno pytanie bo nie testowałem tego na słuchawkach ale czy przypadkiem nie trzeba trzymać tego guziczka przy mikrofonie aby można było mówić?
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
szymo_97
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1007
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Paprotnia, koÂło ÂŁodzi

Re: Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: szymo_97 » ndz 03 maja, 2015

Nie, ten guziczek chyba służy tylko do odbierania i rozłączania połączenia. Jak prowadzisz normalną rozmowę telefoniczną przez słuchawki to też nie musisz go trzymać przecież :D
GuoWe'i 125 > WSK 125 > CBR 125R > Benzer Texas > Suzuki RG 125 F > Honda CB-1 400 :D



Obrazek



gg. 20481530


Awatar użytkownika
ReallY
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3001
Rejestracja: wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Imielnica, Jędrzejów, Kielce
Pojazd: Hyosung GT 650r

Re: Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: ReallY » ndz 03 maja, 2015

NIe wiem bo nigdy tego nie używałem ;p
Specjalizacja:

RzeÂźbienie w metalu

Awatar użytkownika
Rebeluch
Weteran
Weteran
Posty: 372
Rejestracja: wt 12 lis, 2013
Lokalizacja: Wyspy Owcze
Kontaktowanie:

Re: Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: Rebeluch » ndz 03 maja, 2015

@ReallY nie potrzeba dostępu do internetu. Funkcja Router WiFi nie potrzebuje internetu do działania :)
Guziczka nie trzeba trzymać :)
Po zerwaniu połączenia trzeba ponownie zadzwonić.

@szymo_97
1. Połącznie jest w miarę stabilne, ale przy większych prędkościach(powyżej 120) zaczyna łapać czkawkę.
Mój głośnik jest jednak bardzo czuły, i ciągle słychać pracę wydechu(Kawasaki VN 800)
2. Połączenie będzie dopóki będzie zasięg WiFi, a to zależy już od telefonu który nadaje oraz od telefonu który odbiera.
Jednak im bliżej tym jakość rozmowy jest lepsza.
3. Ten "interkom" testowany był na odległości 100 kilometrów jazdy(bez przerwy) i dało się normalnie rozmawiać(ja jako pasażer) :)
4. Czy można połączyć więcej telefonów to Ci nie powiem, bo w domu mam tylko 2 androidy :)

Powiem jeszcze, że dużo zależy od jakości słuchawek oraz mikrofonu.
Daj + to nie boli a motywuje !

________> http://www.polskajazda.pl/Motocykle/GB/Street/145150 <______________

Awatar użytkownika
Boszu
Majster
Majster
Posty: 96
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Lokalizacja: Koz³ówek/Podkarpacie
Kontaktowanie:

Re: Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: Boszu » sob 30 maja, 2015

Dodam tutaj trochę od siebie... ;)

A mianowicie, jest teraz taka sieć jak LycaMobile... Ja ogólnie zamówiłem już sobie dawno darmową kartę i rozmawiam za darmo z rodziną, która również na LycaMobile się przerzuciła...

Zaleta jest taka, że kompletnie nic nie płacimy za kartę jak i wykonywanie pierwszych rozmów do Sieci (mamy 0zł na koncie, ale z lyca do lyca rozmawiać można)
Są to rozmowy oczywiście darmowe... Tak że wystarczy posiadać telefon i zestaw słuchawkowy.
Ogólnie, już 2x z kolegami to testowaliśmy (zamówiłem sobie drugą darmową kartę i pożyczałem) i gada się bardzo fajnie. Problem jedynie jest w momencie np. wjechania w tunel (to normalna rzecz) i telefon lubi się rozłączyć. Ale... Jak ustawimy sobie funkcję głosowego łączenia, to wciskamy tylko guzik na zestawie, mówimy i samo łączy się z powrotem. ;)
No i czasem są drobne zaniki połączenia (trochę przerywa) ale to chyba każdy wie jak to jest z rozmową telefoniczną... Chodź, Lyca korzysta z wszystkich obecnych nadajników w Polsce. ^^ Tak że zerwanie połączenia było tylko na dużych zad**iach... :P

Po za tym nie widzę innej lepszej opcji na darmowy intercom. ^^
Jedynie z kolegami nachodziło nas po kupić sobie po prostu krótkofalówki i po przerabiać mikrofony i głośniki.

A i bardzo to przydaje się w momencie, kiedy musimy prowadzić dużą grupę (np. zlot) bo prowadzący mogą się porozumiewać... (na rozpoczęcie sezonu chłopaki spróbowali tego mojego sposobu i byli zadowoleni) ;)

No i o ile wiem, można zrobić rozmowę konferencyjną, ale to już chyba coś kosztuje?! :P
Zapraszam na mĂłj kanaÂł na YT:
Link do kanaÂłu.
Znajdziecie tam Motovlogi, filmy ze ZlotĂłw, Stuntu i Testy motocykli/motorowerĂłw.

Timothydic
Posty: 4
Rejestracja: ndz 27 sty, 2019
Lokalizacja: Denmark
Kontaktowanie:

Motocyklowy interkom za darmo

Postautor: Timothydic » czw 31 sty, 2019

Zamawialem ostatnio sasiadowi do szkoly jazdy, bardzo fajnie dziala, jednak duzo zalezy od kasku, wyciszenia do 100km/h bez wiekszych problemow wszystko slychac, ostatnio trasa 11H interkom wytrzymal 10. Aktualnie jestem na etapie kupna kolejnych 2 sztuk.



Wróć do „Tutoriale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl