• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Honda DAX !

Zaprezentuj swoją maszynę
michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1576
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Honda DAX !

Postautor: michau_ek » sob 04 maja, 2013

Zaraziłem się tymi motorkami - co poradzić. Wystawiona na tablicy wczoraj o 16 30, dziś 10 rano telefon umówiony na 15 00, o 15 30 była zapakowana w samochód i wracaliśmy 89 km - Pszczyna - Pietrowice Wielkie, ostatnie 15 km motorek przejechał na kołach :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest to replika daxa - skyteam 125, rocznik 2010 (całkiem świeży)sprowadzony z francji, silnik 125cc głowica na większych zaworach, alu cylinder, sprzęgło na skrzyni, pełne ładowanie oraz rozrusznik którego na razie nie ma ale jest możliwość zamontowania i chyba kiedyś wpadnie... ma ten większy bak - 5,5 litra ;d

Ogólnie moto jest prawie kompletne, trochę zaniedbane ale wszystko jest do podreperowania :) Jeździ się tym super - na 3jce bez problemu mozna go poderwać na koło , v max 95 km/h (licznik bardzo dokładny, można powiedzieć nawet, ze zaniża o jakies 5 km/h przy v maxie), u każdego kto zobaczy tą maszynke od razu pojawia się uśmiech na twarzy. Wydawało mi się, że moto jest małe i nie wygodne - nic bardziej mylnego, jest super wygodne, teraz w 100% rozumiem adrola.


Plan? doprowadzić do ideału i jeździć rekreacyjnie spalając minimalną ilość paliwa ;)


Awatar użytkownika
Maciek
Weteran
Weteran
Posty: 467
Rejestracja: śr 29 cze, 2011
Lokalizacja: KÂłodzko

Re: Honda DAX !

Postautor: Maciek » sob 04 maja, 2013

No super maszynka :)

doprowadź do ideału i na niedzielne przejażdżki w sam raz :)

lwg
Obrazek

Awatar użytkownika
Yato
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011
Lokalizacja: Olkusz

Re: Honda DAX !

Postautor: Yato » sob 04 maja, 2013

ile już w garażu moto masz? :D
elegancki dax :)
:)

Awatar użytkownika
tobiasz928
Majster
Majster
Posty: 126
Rejestracja: czw 04 sie, 2011
Lokalizacja: PoznaĂą

Re: Honda DAX !

Postautor: tobiasz928 » ndz 05 maja, 2013

Fajny dax a 5,5 litrowy bak sie przyda!

Awatar użytkownika
CZARO
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1119
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012
Lokalizacja: WWE

Re: Honda DAX !

Postautor: CZARO » ndz 05 maja, 2013

Ale to musi zapierdalać <lol>
Nie sztukÂą jest mieĂŚ nowy samochĂłd , sztuka jest mieĂŚ stary a Âżeby wyglÂądaÂł jak nowy...

Mercedes 190 by Czaro!


adrol

Re: Honda DAX !

Postautor: adrol » ndz 05 maja, 2013

Fajny motorek, 5,5 litra to super sprawa, bo oryginalne 2,5l starczają na 100km ledwo. Fajnie też że 125.

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1576
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Honda DAX !

Postautor: michau_ek » ndz 05 maja, 2013

Yato, 4 sztuki jezdzace, 2 do ogarnięcia, 2 na czesci - to chyba tyle.


Motorynka śmiga świetnie, swoimi osiągami potrafi zaskoczyć, ogólnie to całe dnie uczyłbym się śmigać czymś takim na kole lecz w razie wypadku (a dziś już było blisko) było by mi go bardzo szkoda... Na razie się powstrzymuje :P

W najbliższym czasie wpadną: rozrusznik + nowe aku + jakieś kierunki + zszycie siedzenia + naklejki honda i wtedy będzie można się nim cieszyć :)

Awatar użytkownika
Stunti
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 700
Rejestracja: wt 30 lis, 2010
Lokalizacja: Grajewo

Re: Honda DAX !

Postautor: Stunti » ndz 05 maja, 2013

Ile dałeś ?
Obrazek

Awatar użytkownika
arteq13
Amator
Amator
Posty: 9
Rejestracja: ndz 19 lut, 2012
Lokalizacja: PruszkĂłw

Re: Honda DAX !

Postautor: arteq13 » pn 06 maja, 2013

Gratuluję zakupu. Fajna maszynka, duży zbiornik ekstra sprawa. DAX forever!! :))

wójo
Praktykant
Praktykant
Posty: 72
Rejestracja: ndz 13 sty, 2013
Lokalizacja: lubelskie

Re: Honda DAX !

Postautor: wójo » śr 08 maja, 2013

fajna :D jaka wysokosc ma cylinder w tym silniku ?

adrol

Re: Honda DAX !

Postautor: adrol » czw 09 maja, 2013

chyba 78mm jak dobrze pamiętam, więc można wsadzić cylinder od yx 140 i cieszymy się silnikiem 140 :).

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1576
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Honda DAX !

Postautor: michau_ek » czw 09 maja, 2013

Stunti dałem 1000 zł wraz z transportem,

cylinder tak jak mówi adrol - 78mm - czyli kiedyś można pomyśleć o 140cc :D

adrol, mniej więcej jaki jest przyrost mocy po takiej zamianie?


W ciągu ostatnich dni bardzo wiele się zmieniło przy motorku - co prawda są to pierdoły których nikt nie zauważa ale jakby sie bliżej przyjrzeć to szpecą...

- wymienione podnózki tył,
- założona nakrętka na stacyjke,
- zmienione lusterka,
- montaż "trzymadełka" czy tam bagaznika,
- wymienione wszystkie popalone kontrolki/postojówka/żarówki,


Jutro też jadę po nowa lampe tył (ta z simsona raczej średnio pasuje) oraz komplet kierunków - dziś w sklepie oglądałem takie: http://allegro.pl/kierunkowskazy-kierun ... 67461.html i na żywo całkiem ładnie się prezentują, nawet przykładałem do motorka i wyglądały nieźle - teraz jest tylko dylemat, klosze pomarańczowe czy białe ? bo sam wybrać nie potrafię, jakby się ktoś mógł wypowiedzieć było by dobrze, bo kurde nie wybiore ich sam :F


Jesli typek z tablicy da znać to zakupię także rozrusznik + łańuszek, później aku i na sam koniec naklejki hondy - wiem, że może to troche kiepsko wyglądać ale nie pasuje mi to puste miejsce strasznie ( te 2 boki)..


naklejki - http://allegro.pl/yamaha-honda-suzuki-a ... 32598.html

który kolor wybrać? bo nie umiem sobie wyobrazić jaki kolor by pasował pod moją ramę..


każda wypowiedź mile widziana :D


@ fotki najprawdopodobniej jutro lub po jutrze - po zakończeniu sprawy wizualnej :D

Awatar użytkownika
Billy Corgan
Specjalista
Specjalista
Posty: 240
Rejestracja: wt 10 sty, 2012
Lokalizacja: Centrum
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Honda DAX !

Postautor: Billy Corgan » czw 09 maja, 2013

michau_ek pisze:teraz jest tylko dylemat, klosze pomarańczowe czy białe ? bo sam wybrać nie potrafię,


To zależy czy jesteś oldskoolem xd ja preferuję pomarańcze bo widząc białe mam przed oczami wszystkie te Golfy z białym zadem.. <glupek> Poza tym z upływem lat biały początkowo plastik zacznie żółknąć od słońca i ze starości i będzie be <lol>

adrol

Re: Honda DAX !

Postautor: adrol » sob 11 maja, 2013

Po takiej zmianie uzyskasz około 2 KM więcej, ale na początek to radzę Ci ogarnąć tokarza, który zgarnie nadmiar z odśrodkowego filtra oleju.

michau_ek
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1576
Rejestracja: ndz 19 cze, 2011
Lokalizacja: RacibĂłrz

Re: Honda DAX !

Postautor: michau_ek » śr 15 maja, 2013

Na razie 140cc mi nie trzeba - z tym nadmiarem z filtra oleju też poczekam - aż nadto mocy jest w nim... jak będę rozbierał silnik to o tym pomyślę (nie zapowiada się).

Trochę spóźnione ale są:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


- odnowiony tłumik,
- "bagażniczek"
- 4 nowe migacze,
- lampa tył,
- nakretka na stacyjke,
- lusterka,
- podnóżki kierowcy,
- nowy olej motul'a 10w40 który został mi po wymianie w CBRce.

/\ to tyle z nowości, do zrobienia zostało: włożenie małego aku, zakup i montaż dolnego rozrusznika, zakup naklejek hondy ( jaki kolor? ?!?!? wziąc?), zszycie siedzenia i będzie całkowita igiełka :)


Ogólnie jeżdżę tym dużo więcej niż przypuszczałem, jakieś 160 km zrobione od zakupu, trzyma się świetnie, zawsze odpala od kopa, trzyma obroty, żyć nie umierac ;D
Ostatnio zmieniony śr 15 maja, 2013 przez michau_ek, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl