• Administrator
  •  

Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>

Kingway Naked

Zaprezentuj swoją maszynę
aadasie
Pojazd: Kingway XT50-20

Kingway Naked

Postautor: aadasie » czw 11 paź, 2018

Witam,
Chciałbym wam zaprezentować mój pierwszy pojazd tego typu, czyli Kingway-Italy XT50-20 Vision. Nie żartuję, taka wiązanka jest napisana w dowodzie :) Myślę, że jest znany bardziej jako "Naked". Przy zakupie miał wpisane na liczniku trochę ponad 11k km. Sprzęt wyprodukowany w 2009 roku, z tego co mi wiadomo, fabrycznie wyposażony w silnik o pojemności 72ccm. Zdecydowałem się na ten model, gdyż, nie będę ukrywał, nie mogłem oprzeć się jego stylistyce :) Bardzo przypomina klasyczny motocykl, nic nie jest za bardzo, nic nie jest za mało. Cena również była kusząca, ale o tym dlaczego, to za chwilę.

Aby kupić ten jednoślad, musiałem udać się 200km na północ. Razem z kolegą wpadliśmy na genialny pomysł aby zaoszczędzić na wypożyczaniu busa. Zmierzywszy kolegi auto typu kombi, pojechaliśmy owym po motorower. Może ciężko w to uwierzyć, ale całe moto zmieściło się do samochodu :) Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia. W trasie trochę kręciło nam się w głowie, gdyż z pojazdu, który mieliśmy kilka centymetrów za sobą ciekła benzyna.

Cena była okazyjna, ponieważ sporo było do zrobienia. Obstawiam, że dla użytkowników tego forum byłyby to raczej proste rzeczy, ale taki amator jak ja od razu stwierdził "Nie ma szans, że przejdzie przegląd". Co się okazało:
- Zbiornik paliwa jest dziurawy- no po prostu waha leciała z niego ciurkiem.
- Światło stopu nie działa, zarówno z przedniego jak i z tylnego hamulca.
- Deska rozdzielcza nie świeci w ogóle. Akumulator padnięty.
- Kierunki w lewo nie działają. Przednie światło daje blask jak mała świeczka.
- Obroty szaleją, nie dodając gazu moto gaśnie. Mocowanie linku gazu przy manetce urwane.
- Klamka sprzęgła... nie wysprzęgla.
- Hamulec tylny... no nie hamuje. Po mocniejszym wciśnięciu jego ramię łamie się na pół.
- Skrzynia biegów... dobra coś tam działa, ale jej "wybierak" trzyma się tylko na taśmę izolacyjną. Sama dźwignia jest przeraźliwie luźna.
- Zardzewiały wydech nie jest przykręcony, wszystko trzęsie się i skrzypi, a do tego leci olej(też ciurkiem).

Nie tak wyobrażałem sobie swój pierwszy jednoślad. Kupując go, nie miałem bladego pojęcia, że w tak małej maszynce tyle rzeczy może "nie domagać". Po prostu chciałem moto. Tu i teraz. Na szczęście lubię dłubać przy takich rzeczach, mam całą masę narzędzi i anielską cierpliwość. Oj długo by pisać jak wyglądało odhaczanie tych wszystkich punktów. Jeżeli będziecie chcieli poczytać jak wyglądały moje zmagania z chińską techniką, to dajcie znać - rozwinę nieco temat :) Póki co zdjęcia mojego motoroweru, już po przeglądzie, jednak ciągle na etapie napraw i usprawnień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Kingway Naked

Postautor: JOSEMORALES » czw 11 paź, 2018

Fajna maszyna, oczywiście chętnie poczytamy co się działo w trakcie ożywiania.

Wróć do „Nasze motocykle”