• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Ogar 900 przeróbka na custom

Wszelkie przeróbki dzięki którym nasza maszyna nabiera charakteru.
RetroGamingXP
Posty: 2
Rejestracja: sob 14 paź, 2023
Pojazd: Romet Ogar 900

Ogar 900 przeróbka na custom

Postautor: RetroGamingXP » pn 16 paź, 2023

Cześć,

Tak z grubej rury polecę. Ostatnio przewrócił mi się mój Ogar 900 i poszły w zasadzie wszystkie plastiki na bokach. Dosłownie pękły na pół. Zdobycie nowych to widzę problem, bo chociażby widziałem na aukcjach tylko plastiki na prawą stronę i do tego w różnych wersjach kolorystycznych.

Pomyślałem więc, że skoro Ogar używa w zasadzie ramy Hondy Cub, a widziałem dużo fajnych customów w stylu scrambler/cafe racer to przy okazji rozwalenia plastików mógłbym się za to zabrać.

Pytanie moje w sumie dotyczy głównie oświetlenia. Ciężko mi było coś konkretnego znaleźć poza formułkami z kodeksu odnośnie mocy świateł.
Czy moje rozumowanie jest właściwe, że jeśli np wywalę wszystkie plastiki, przednią lampę i wstawię dajmy na to lampę od WSK125 i będzie w granicach dozwolonej mocy w watach to będzie to legalne? Rama pozostanie bez modyfikacji więcej tu nie ma co się przyczepić.

Badań technicznych robić nie muszę bo jest jeszcze na starym dowodzie rejestracyjnym z bezterminowym badaniem (potwierdzone u diagnosty).

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki pod kątem legalności tego projektu :)

Pozdrawiam!


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Ogar 900 przeróbka na custom

Postautor: to&owo » pn 16 paź, 2023

Ja mam customa, mocno przerobiona rama, sam robiłem kiere itd.
Światła, aby miały homologację europejską i jako tako zgadzały się z krd


Wróć do „Wizualne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl