• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

Stożek

Czyli to co ma wpływ na osiągi.
Awatar użytkownika
choinka
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 4223
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: SierakĂłw

Re: Stożek

Postautor: choinka » wt 18 sty, 2011

Pogadaj z tymi co robili takie zabiegi :)


Awatar użytkownika
Alpen
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 3592
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: WWE

Re: Stożek

Postautor: Alpen » śr 19 sty, 2011

wywal całek okablowanie tego gaźnika, :) w głowicy załataj dziurę i będzie git majonez
modó³ wm mugen sport cdti

Awatar użytkownika
ZiomeK
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1577
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: LLU

Re: Stożek

Postautor: ZiomeK » śr 19 sty, 2011

Chyba wiem o czym mówisz, u mnie też jest takie cudo idzie wężyk z króćca do tego właśnie i jeszcze z filtra powietrza.
"Z religiÂą czy bez, dobrzy ludzie bĂŞdÂą postĂŞpowaĂŚ dobrze, a Âźli – Âźle, ale zÂłe postĂŞpowanie dobrych ludzi jest zasÂługÂą religii." - Steven Weinberg

ToRReTo
Uczeń
Uczeń
Posty: 16
Rejestracja: ndz 14 lis, 2010
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Stożek

Postautor: ToRReTo » śr 19 sty, 2011

to jest proste im więcej powietrza tym lepiej moc wzrośnie odczuwalnie a zwłaszcza na przyspieszeniu . najlepiej wziąć jak największy stożek żeby łapał jak najwięcej powietrza i bez żadnych osłon bo to ci pogorszy . zamiast tych plastikowych osłon kupujesz olej w spray z castrola do filtrów powietrza :) osobiście polecam ten stożek : http://moto.allegro.pl/tuning-stozkowy- ... 64127.html dobry jest ze względu na to ze jest wysoko i nad błotnikiem w ogarze łapię jak najwięcej zimnego powietrze "zimnego" dlaczego ? bo silnik sie lepiej chlodzi lepiej wchodz na obroty na zimnym powietrzu :) jak chcesz uzyskać dobra moc zakup jakis fajny gaznik lub turbinę do stożka

Awatar użytkownika
dawid112
Specjalista
Specjalista
Posty: 176
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Orzysz

Re: Stożek

Postautor: dawid112 » śr 19 sty, 2011

Ten tandetny stożek to odpuść sobie, lepiej poszukaj coś lepszego np. malossi E5 albo polini air box :)


Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1858
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Stożek

Postautor: Olo » śr 19 sty, 2011

Stożek już kupiłem. Dzięki za twoje rady na temat turbinki i gaźnika. Raczej nie chce wpadać w koszty bo pod koniec roku będę sprzedawał motor, więc nie ma co tyle inwestować. W gaźniku i króćcu zrobiłem polerkę. A co do wężyka pomyślałem sobie, że jak się do włożę jakoś do stożka to nic się nie stanie, a nawet będzie tam wtłaczać powietrze pod ciśnieniem.
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607
Obrazek[/URL]
Motocykl jest bogiem,
prêdkoœÌ na³ogiem
Pal gumĂŞ i szalej,
nie myÂśl co dalej

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Stożek

Postautor: to&owo » śr 19 sty, 2011

raczej pod ciśnieniem ci nie wtłoczy powietrza bo motorek na załapie nawet.

Awatar użytkownika
Favo
Weteran
Weteran
Posty: 294
Rejestracja: śr 19 sty, 2011
Lokalizacja: Grant

Re: Stożek

Postautor: Favo » śr 19 sty, 2011

OLO o wężyk który Ci chodzi , odpowietrzenie czy "twinport" :D i nie wież w magiczną moc stożków przy tej pojemności
Ostatnio zmieniony śr 19 sty, 2011 przez Favo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Stożek

Postautor: GrzesQ » śr 19 sty, 2011

ToRReTo, Nie prawda.
ToRReTo pisze: im więcej powietrza tym lepiej moc wzrośnie odczuwalnie a zwłaszcza na przyspieszeniu

Im więcej powietrza, tym bardziej się silnik dławi. Trzeba wyregulować idealnie gaźnik, czyli najlepsze proporcje podawanego paliwa do ilości powietrza.
ToRReTo pisze: najlepiej wziąć jak największy stożek żeby łapał jak najwięcej powietrza i bez żadnych osłon bo to ci pogorszy .

Kolejny błąd. Jeżeli bez osłon, jest większe prawdopodobieństwo zatarcia silnika. Filtr taki jest bardziej wrażliwy na wszelkie opady atmosferyczne. W sportowych filtrach powietrza, są kanaliki umożliwiające "wstrzyknięcie" dawki powietrza w jednorodnym strumieniu.

ToRReTo pisze:jak chcesz uzyskać dobra moc zakup jakis fajny gaznik lub turbinę do stożka

Jak chcesz uzyskać dużą moc, zmień silnik na większy, albo cylinder o większej pojemności. Gaźnik sportowy, da coś przy większej pojemności silnika.
ToRReTo pisze:osobiście polecam ten stożek : http://moto.allegro.pl/tu...1414264127.html dobry jest ze względu na to ze jest wysoko i nad błotnikiem w ogarze łapię jak najwięcej zimnego powietrze

Tutaj udowodniłeś że kompletnie się nie znasz.
Co do filtra siatkowego się nie wypowiem... Byle pył, deszcz, i masz cylinder zatarty. Nie wspominając o błocie, które zakleja filtr.
Polecam filtr gąbkowy, typu polini air box. Oczywiście, z plastikową osłoną od deszczu, błota itp.

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: Stożek

Postautor: to&owo » śr 19 sty, 2011

kolega Toretto pojechał trochę za mocno :/ tu pare faktów jest ok ,ale w tuningu samochodowym !! a ten stożek ostatni to totalna pomyłka

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1858
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Stożek

Postautor: Olo » pn 24 sty, 2011

Misiak1177 pisze:http://www.ogar900.boo.pl/Poradniki/regulacja_gaznika.html

to powinno pomóc w razie problemów :)
Ten link nie działa ;/
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607

Obrazek[/URL]

Motocykl jest bogiem,

prêdkoœÌ na³ogiem

Pal gumĂŞ i szalej,

nie myÂśl co dalej

Awatar użytkownika
andyhetman
Majster
Majster
Posty: 86
Rejestracja: sob 13 lis, 2010
Lokalizacja: Lublin

Re: Stożek

Postautor: andyhetman » pn 24 sty, 2011

Olo, ja mam stożek i na bank musisz wyregulować gaźnik, bo teraz więcej powietrza dostaje motorek.
co do rurek to ja zrobiłem tak:
wiadomo, że stożek do tej głównej idzie. i chyba zostają jeszcze dwie. przynajmniej w ogarze tak jest. tą najwęższą tylko trzeba skierować pod silnik bo ona chlapie olejem :D bo to odma ;)
a tą ostatnią co została, dokupiłem do niej filtr paliwa taki jak jest w maluchu i zamontowałem do niej co by ten filterek choć trochę powietrze oczyszczał, które się tam dostaje.

Awatar użytkownika
GrzesQ
Weteran
Weteran
Posty: 415
Rejestracja: pn 27 gru, 2010
Lokalizacja: Sokó³ka/Bia³ystok
Kontaktowanie:

Re: Stożek

Postautor: GrzesQ » wt 25 sty, 2011

Olo, Zdarli z Ciebie, ja w sobotę, za 25 kupiłem identyczny ;)

Awatar użytkownika
Olo
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 1858
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź, retkinia

Re: Stożek

Postautor: Olo » wt 25 sty, 2011

andyhetman, co do regulacji to jak jeżdżę po garażu to nic mi nie zamula. U mnie jest zupełnie inny filtr niż w ogarze. Ja mam jeden wężyk, który wchodzi do filtra i umieściłem go tak żeby dmuchał na stożek. GrzesQ, Patrzyłem na allegro i kosztowały 32zł + przesyłka, byłem na moto weteran bazar w ogóle takich nie było. Podjechałem do takiego sklepu z częściami motocyklowymi, bo chciałem kupić uszczelkę wydechu, której oczywiście nie było i dla pocieszenia kupiłem sobie ten stożek przy okazji.

[ Dodano: Pią 28 Sty, 2011 ]
http://www.youtube.com/watch?v=_bXPqkGbgoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 25 sty, 2011 przez Olo, łącznie zmieniany 3 razy.
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Shock/109607

Obrazek[/URL]

Motocykl jest bogiem,

prêdkoœÌ na³ogiem

Pal gumĂŞ i szalej,

nie myÂśl co dalej



Wróć do „Mechaniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl