• Administrator
  •  

    Pomóż nam utrzymać forum i wyłącz blokowanie reklam <moto>
     

139fmb chłodzony cieczą

Czyli to co ma wpływ na osiągi.
ScyzorykXXX
Uczeń
Uczeń
Posty: 29
Rejestracja: pn 13 mar, 2017
Pojazd: zipp pro

139fmb chłodzony cieczą

Postautor: ScyzorykXXX » wt 30 maja, 2017

jak w temacie link niżej używał ktoś tego ma dłuższe biegi i te 130cc czy to kolejny makaron na uszy ?
tak sobie szukam silnika nowego a tu taki orzeszek :)
http://allegro.pl/silnik-125-130-fighte ... 27406.html


Balaiareth
Amator
Amator
Posty: 9
Rejestracja: czw 23 mar, 2017
Pojazd: WS 50

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: Balaiareth » wt 30 maja, 2017

O kur**, nigdy czegoś takiego nie widziałem, gdyby była dostepna wieksza pojemność i niższa cena to kupiłbym :D

Awatar użytkownika
rafal168
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 201
Rejestracja: wt 11 lut, 2014
Lokalizacja: MakĂłw Mazowiecki
Pojazd: Honda NSR 125

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: rafal168 » wt 30 maja, 2017

Też czegoś takiego nie widziałem.

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: to&owo » wt 30 maja, 2017

Takie silniki widywałem już 4-5 lat temu. Nie wiem, o co w nich chodzi, nue bardzo wiem, co o tym sądzić. Niby przeróbka prosta, po prostu dołożone kanały wodne, pompa, chłodnica i tyle. Do chińskich skuterów od wielu lat można zdobyć takie silniki, a nawet same kity.

ScyzorykXXX
Uczeń
Uczeń
Posty: 29
Rejestracja: pn 13 mar, 2017
Pojazd: zipp pro

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: ScyzorykXXX » wt 30 maja, 2017

speeder pisze:Takie silniki widywałem już 4-5 lat temu. Nie wiem, o co w nich chodzi, nue bardzo wiem, co o tym sądzić. Niby przeróbka prosta, po prostu dołożone kanały wodne, pompa, chłodnica i tyle. Do chińskich skuterów od wielu lat można zdobyć takie silniki, a nawet same kity.


serio ? ja nigdy wcześniej tego nie widziałem, ale jak tak pacze na cene to się nie opłaca za bardzo w tej cenie lepiej kupić pion 150-175
z resztą taniej wychodzi dokupić chłodnice oleju + jakiś czujnik dla pewności


to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: to&owo » wt 30 maja, 2017

Tak. Jak jeszcze miałem 18 lat i lepiej stałem finansowo to kiedyś za wichrzyłem się zakupić taki silnik. Tylko odstraszyło mnie to, że np. pada uszczelka pod głowicą, to trzeba z jebaja części zamawiać, a wtedy to nie było tak łatwe. Później sam chciałem tak przerobic silnik, ale a to nie miałem tego, a to tamtego i rzuciłem ten pomysł. tyle, że ja pompę chciałem dać elektryczną :P tutaj pompa czerpie napęd z łańcucha rozrządu, tam, gdzie normalnie jest to gówniane ebonitowe, czy gumowe kółeczko. popmysł niezły.
Ten silnik stoi 15km ode mnie, obejrzę go. O ile będzie w sklepie, a nie w serwisie, bo ten sklep większość rzeczy ma w serwisie, a to już trochę dalej.

ScyzorykXXX
Uczeń
Uczeń
Posty: 29
Rejestracja: pn 13 mar, 2017
Pojazd: zipp pro

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: ScyzorykXXX » śr 31 maja, 2017

o to możesz zdać relacje :) no pomysłowe z tą pompą i lepsze kółeczko niż orginał pewnie tam siedzi jakaś dopasowana zębatka
też jak go zobaczyłem przeszło mi przez myśl kupno ale te 4 biegi są nie do przeżycia a wątpie by ktoś się bawił w nowe stopniowane skrzyni
bo dobrać to tak żeby było ok to już troche trzeba ale jak by to była prawda to może nawet w miarę dało by się tym jeździć
a skoro mowa o skrzyni to obiło mi się o uszy że od ogara900 jest lepiej ze stopniowana to prawda ?
a jeśli nie to są jakieś modele tych silników z lepszą skrzynią dłuższą w sensie która wejdzie do zipowskiego korpusu ?
( i tak skrzynie mam w strzępach 4 biegu wgl nie ma :D)

to&owo
Junior Administrator
Junior Administrator
Posty: 5360
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: Mazowsze
Pojazd: Ogar 900
Podziękował : razy
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: to&owo » śr 31 maja, 2017

w samych Ogarach było chyba trzy typy skrzyni, a dwa to na pewno :D krótka 1 i 2, długa 3 i 4, i na odwrót :D

Awatar użytkownika
JOSEMORALES
Moderator
Moderator
Posty: 1124
Rejestracja: sob 04 cze, 2016
Pojazd: YAMAHA XJ600N
Otrzymał podziękowań: razy

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: JOSEMORALES » śr 31 maja, 2017

Super sprawa z takim silnikiem , chętnie bym o takim poczytał coś więcej, ale u nas od zawsze tylko powietrzaki i potem taki w zasadzie prosty silniczek to totalna egzotyka. Ale.. gdybym stał przed zakupem wziąłbym go, chociaż cena za 125/130cc trochę nie teges.

Awatar użytkownika
PanWojtek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 355
Rejestracja: sob 02 lis, 2013
Lokalizacja: Śląsk (Katowice)
Pojazd: Junak 901 RS

Re: 139fmb chłodzony cieczą

Postautor: PanWojtek » czw 01 cze, 2017

Dość ciekawy patent, ale zdecydowanie za tę cenę wolałbym już jakiegoś pionowca albo 120/140 CCM wraz z chłodnicą oleju, gaźnikiem i mam pewność, że części do 120/140 dostanę chociażby w 2 sklepach w kraju.

Jak to kolega napisał post wyżej fakt, że jest to egzotyka na chwilę obecną, więc myślę, że osprzęt odpowiedzialny za chłodzenie cieczą będzie trudny do naprawy na chwilę obecną z powodu braku dostępnych części, ale podobnie było z zetkami jak się pojawiły i znalezienie do nich zestawu 72 było trudne oraz kosztowne, ale z czasem to się zmieniło.

Mnie ogólnie nie pasują dwie rzeczy ot pierwszą jest to, że raczej ów silnik nie wejdzie do motorowerów z kołyską bez odpowiedniej przeróbki a drugą rzeczą jest to, że według mnie to jest za mało miejsca na płyn chłodniczy na cylindrze i głowicy co może powodować dość słabe odprowadzanie ciepła.

Wiadomo można gdybać co i jak ot ktoś musi go zakupić i testować i napisać relację.



Wróć do „Mechaniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Created by Matti from StylesFactory.pl modified by Moto-4t
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
phpBB Xmas © PhpBB3 BBCodes
modified by Prelude
©2010-2021 Moto-4t.pl